רק השבוע גילינו מה קורה בגזרה הרומנטית של שניים מהזוגות, והערב (שבת) בפרק סיום העונה של "חתונה ממבט ראשון" גם השלושה הנותרים הגיעו לרגע ההכרעה. קארין ואיתמר שיתפו בהחלטה להישאר יחד, אך בחלוף הזמן נפרדו והיום שניהם נמצאים בזוגיות חדשה, כל אחד בחייו שלו. בהמשך, הדס ושי חשפו את הבחירה שלא להמשיך בתהליך אל תוך החיים האמיתיים. אחרונים חביבים הם ניצן ומנו, שהחליטו לבחון את הזוגיות שלהם גם כשהמצלמות כבות. הם המשיכו בזוגיות כמה חודשים ונפרדו, אך עם שידור העונה הנוכחית בוחנים מחדש את הקשר ועכשיו נראה שהיחסים ביניהם מתחממים.

קארין ואיתמר

הזוג שידע עליות ומורדות במהלך העונה נוכחית, נכנס לחדר המומחים אחרי יומיים בנפרד וסיכם את התהליך. "אני שמחה שהגענו לסוף", אמרה קארין, "היה לי קשה לדבר ולתקשר, להגיד מה אני צריכה או מה מפריע לי, אלה דברים שלא הייתי מתורגלת בהם בעבר. אני עוד לא מספיק מעכלת את החוויה, עוד לא עיבדתי אותה כדי להבין את התהליך שעברתי, אז עדיין לא רואה אותו. איתמר, היית שותף מהמם לדרך. לא יכולתי לבקש שותף טוב יותר, ואני מקווה שזאת רק תחילת הדרך בשבילנו".

עבור איתמר, ההחלטה לבחון את היחסים בחוץ הייתה ברורה. "אני חושב שאתם די מבינים את ההחלטה שלנו, שממשיכים ונותנים עוד צ'אנס", הודה ופנה לקארין, "אני יודע להבין מה קורה איתך באמת ואיפה אנחנו נמצאים. איפשהו בתור בת זוג, אף פעם לא הייתה לך בעיה לשים את הצד השני במקום הראשון, ואני רואה את זה לא רק איתי. אז אני אנצל את ההזדמנות להגיד לך תודה, היית שם בשבילי ברמות הכי עמוקות שיש. גם כשזה לא נוח. אבל את לא יכולה לשים את בן הזוג בעמדת המלך אם את לא מתנהגת לעצמך כמו מלכה, אז כל עוד אנחנו ביחד, אני אכניס לך את זה לראש כל יום. אני יודע להתמודד עם הכל, חוץ ממה שאני לא יודע".

 הדס ושי

אחרי דייט רומנטי ומכתב שהפעיל את מתג הדמעות של הדס, הגיע הרגע שבו שמענו גם על ההחלטה שלהם, שלא להמשיך יחד. שי אמנם הכין מכתב שמפרט על הבחירה שלו לעצור, אך כשהגיע הזמן להקריא את המילים שכתב, הוא קרע את המכתב ובחר לדבר מהלב. "אין לי מספיק מילים לתאר את מה שאני חושב עלייך", הוא פתח בדברים, "ובאמת שלא יכולתי לבקש פרטנרית יותר טובה. אני חושב שהיה לי זמן להתנתק מהסיטואציה, לעכל, והבנתי שהיה לי קשה. אם זה הדחיות או חוסר הוודאות, שאני מנסה ונותן עוד ועוד אבל זה לא מצליח. אני מחפש את המבט שלך הרבה פעמים והוא לא שם, אני מחפש את המגע והוא לא שם, ואני לא מבין למה אני לא מצליח להתקרב. אז אני מרגיש שנגמר לי האוויר, נגמר לי הכוח, אני לא מסוגל להמשיך".

הדס בתגובה, הודתה שהרגישה הקלה. "הכל בסדר", היא חייכה, "כשנכנסתי הרגשתי לחץ פתאום, הלב שלי לא היה רגוע, אבל עכשיו יש הקלה. פתאום באמת יש אוויר. עשינו מעל ומעבר, נתנו את כל מה שאנחנו יכולים ועוד יותר אבל זה לא עבד. אתה בן אדם מדהים, כולך לב ענק. באמת, הלב שלך הולך לפניך. אז תודה על הכל - על הרגעים הקשים ועל הרגעים המטורללים והכיפיים, אני הכי שמחה בעולם שזה היה איתך".

ניצן ומנו

אחרונים לחשוף את הבחירה, היו ניצן ומנו, שלאורך העונה תיבלו את האווירה בהומור וקלילות, עם חיבור שכבש הרבה מהצופים. "זה כיף שנפלנו ביחד", פתח מנו בדברים והוציא מכתב עם רשימה הדברים שמייחדת את הזוגיות ביניהם, "אני חושב שעמדנו בהבטחה שכתבתי במכתב הראשון - שנעשה מה שבא לנו, באמת עשינו. לא היינו צריכים הרפתקאות, היה לנו טוב סתם להיות בבית ויצרנו משהו שהוא רק שלנו. יש לי את הרשימה - ימי שישי בצהריים, הפרחים, המרקים, השירים הזולים שאנחנו שרים ונראים מטומטמים, ציורים בינוניים, שש בש, חתול. ומעל לזה, יצרנו שפה משותפת - צלמית, זמרית, כוכבית, אשתי פרגית. גם ברגעים הקשים שהייתי קצת יותר מהורהר, שמת את עצמך בצד כדי לתת לי לחזור לעצמי, ואני חושב שיש לנו עוד דרך לעשות. אותי זה מאוד מרגש".

גם ניצן התרגשה מהדברים, וסיכמה את הדרך של שניהם: "אני חושבת שמה שהיה לי הכי חזק, זאת התחושה שאתה שם, זה לא מובן מאליו. אני לא חושבת שאפשר לבנות זוגיות בלי זה, והצלחתי להרגיש את התחושה הזאת רגע אחרי החופה. זה במחוות הקטנות של לארגן את הבית בבוקר לפני שאתה יוצא, ביום שישי כשאתה משתלט על הכל, לקנות לי דברים שאני אוהבת לאכול, הרגעים האלה שאני מוצאת את עצמי מחכה לך בערב כדי שתחזור ואמזוג לנו משהו במרפסת. אני חושבת שיש פה שידוך שעונה על צרכים מאוד עמוקים שלנו, כאלה שקשה להגדיר במילים כששאלו אותנו מה אנחנו מחפשים. זה לא היה יכול להיות טוב יותר".