סערת האלכוג'ל של אלין כהן מסרבת להירגע: משרד הבריאות הוציא היום (ה') הודעה ובה ביקשו מהציבור שלא להשתמש או לרכוש את האלכוג'ל של מותג הקוסמטיקה בבעלותה של אלין בת ה-19. משרד הבריאות מזהיר את הציבור מצריכה ורכישה של המוצר "אלין כהן - אלכוהול ג'ל קריסטלי לשמירה על היגיינת הידיים" המיוצר ע"י חברת קאופמן תמרוקים בע"מ. מבדיקת מעבדה שנערכה למוצר הנ"ל נמצא כי המוצר מכיל כ-25% אלכוהול בניגוד מוחלט למצוין על תווית המוצר (70%) ולא בהתאם להרכב התמרוק שאישר משרד הבריאות".

המוצר, כפי שצוין בהודעה, לא מכיל 70 אחוזי אלכוהול כנדרש ולאחר בדיקה חוזרת התגלה כי האלכוג'ל של אלין מכיל רק 25 אחוזי אלכוהול. בבעלותה של אלין, כידוע, יש חברת איפור וקוסמטיקה הנושאת את שמה, וכשהסערה סביב המוצר התפוצצה בכלי התקשורת, אלין חיכתה לרגע הנכון להגיב.

כעת, בוידאו שהיא מפרסמת, אלין מפנה אצבע מאשימה כלפי משרד הבריאות וטוענת שבקרת האיכות שלהם לא עשתה את עבודתם כנדרש. עוד היא טוענת כי היא זו שגילתה על המחדל במוצר האלכוג'ל שלה, שמיוצר ע"י חברת "קאופמן תמרוקים בע"מ", והיא הייתה זו שדרשה להוריד אותו מהמוצרים.

משרד הבריאות אוסר על שימוש באלכוג'ל של אלין כהן (צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק של משרד הבריאות)
התמונה שפורסמה מטעם משרד הבריאות | צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק של משרד הבריאות

"בזמן שיש כל כך הרבה אנשים מורדמים ומונשמים במצב קשה, כנראה שלמשרד הבריאות אין משהו אחרת להתעסק בו חוץ מחברת אלין כהן", אמרה אלין, "אני שילמתי בעצמי לחברת 'קאופמן תמרוקים בע"מ' לייצר לי אלכוג'ל עם 70 אחוז אלכוהול, בפועל קיבלתי מוצר עם 25 אחוזי אלכוהול. המוצר אושר ע"י משרד הבריאות. כשהבנתי בעצמי את הסוגיה - אני זו שהוצאתי את המוצר מהמדפים, ללא כל דרישה מטעם משרד הבריאות".

"בנוסף, ביקשתי בעצמי שכל אלכוג'ל שמיוצר ע"י 'קאופמן תמרוקים' יצא מהשוק", הוסיפה אלין. "משרד הבריאות לא עשה זאת והעלים עין. משרד הבריאות אשמים כאן, בקרת האיכות שלכם גרועה! אני עשיתי כל מה שביכולתי על מנת שהציבור לא יפגע. הכל מתועד, חברת אלין כהן בע"מ עשתה הכל לפי הנהלים".