מירית גרינברג אירוע נשים צועדות אהבה (צילום: אור גפן, יחצ)
צועדת למען נשים. מירית גרינברג | צילום: אור גפן, יחצ

עשרים נשים צעדו אתמול בערב (שלישי) על מסלול במתחם האירועים "סנטרל" בפתח תקווה בשמלות בעיצובה של שירן מרגוט כשהן יוצאות בקריאה נרגשת לכל הנשים להתאחד, לקחת אחריות משותפת ולפעול למען בניית חברה מתוקנת. בין הצועדות הייתה גם מלכת היופי בדימוס, מירית גרינברג, שרק יממה לפני שיתפה באינסטגרם שלה בחוויה אישית על חיים עם גבר אלים.

גרינברג כתבה: "לחיות עם גבר אלים, אלים מילולית, פיזית, מינית, שגורם לך לחשוב שאת 'טעות' שצריך לתקן. הוא למד אותך, למד היכן קל לפגוע ואז ברגעים האלו את מטרה קלה. המבט המפחיד, העיניים שמקפיאות אותך, הקנאה האובססיבית והריחוק מכל מי שקרוב אלייך, אפילו מההורים! הייתי בת 19, ילדה... חייתי בפחד ממה שהולך להגיע, פחד משתק.

View this post on Instagram

A post shared by ☆☆ ☆☆ (@miritgrinberg)

זוכרת איך נרדמתי במכונית אחרי ריב והתעוררתי באמצע הלילה מבועתת. מה? הוא השאיר אותי בחוץ ונכנס למיטה?! זוכרת איך זרק אותי באמצע כביש ראשי ונסע, זוכרת את מבט הרוע המפחיד שאומר 'תירגעי לפני ש...', וזוכרת את הזלזול... ‏‎יש לי צבא מחר... הוא ברח עם המדים שלי... אני לא מפסיקה לבכות, שוב פחד משתק. אין מי שיעזור. הרגשה של חוסר אונים, אני בתל אביב לבדי, לא מתעוררת לצבא.

רבנו , נרדמתי בוכה על הספה... התעוררתי כשהוא מעליי, מושך בשערי בחוזקה. בערב, כשהוריד את תחתוניי באגרסיביות, למרות שאמרתי לו לא, וכפה עליי את עצמו, הבנתי שאני בורחת ממנו. הגעתי לתת משקל. במשך שנים רק מלראות אותו או לדעת שהוא בסביבתי, הייתי מתחילה לרעוד מפחד. יותר מעשרים שנים עברו, זו פעם ראשונה שאני מעזה לספר את מה שעברתי. אבל אולי אם הייתי מספרת בזמנו ההורים שלי היו מתערבים, לוקחים אותי משם... כמובן שההרס העצמי לא איחר להגיע והרצון לשכוח".

התגובות על הפוסט המטלטל של גרינברג לא איחרו לבוא וזו לקחה לעצמה פסק זמן כדי לקחת אוויר, לא הסכימה לדבר או להתראיין ממי שרצה לשמוע עוד, עד אמש - שהגיעה ועשת קלוז'ר כשצעדה על המסלול עבור המטרה החשובה הזו, לצד רבות וטובות. 

מירית גרינברג אירוע נשים צועדות אהבה (צילום: אור גפן, יחצ)
גרינברג וג'ני צ'רוואני | צילום: אור גפן, יחצ
 
מירית גרינברג אירוע נשים צועדות אהבה (צילום: אור גפן, יחצ)
על המסלול. גרינברג | צילום: אור גפן, יחצ
 
מירית גרינברג אירוע נשים צועדות אהבה (צילום: אור גפן, יחצ)
מירית ומוטי רייף | צילום: אור גפן, יחצ