בהלת הקורונה נמצאת בימים אלו בשיאה באיטליה בעקבות התפרצות אלימה של נגיף הקורונה בעיקר בצפון המדינה, ערים רבות ריקות מאדם. יותר מ-150 אזרחים נדבקו בנגיף וארבעה מתו כתוצאה מהמחלה. במשרד הבריאות הוציאו הנחייה שישראלים שחזרו מאיטליה ב-14 הימים האחרונים ופיתחו תסמיני מחלה, חייבים לגשת ולהיבדק.

קורין גדעון ואמה תכננו לפני זמן רב את החופשה שלהן באיטליה, אך כשהן נחתו ברומא החלו להתפרסם עוד ועוד ידיעות בנושא הקורונה במדינה. למרות החשש ובניגוד למפורסמים אחרים, השתיים לא ביטלו את הטיסה ולא החליפו יעד - על אף שבאיטליה יש כבר לא מעט מקרי הדבקה.

View this post on Instagram

החופש שלפני הבידוד

A post shared by Corrina Gideon (@corringideon) on

"כשנסענו בדיוק התחילה אי הוודאות לגבי איטליה וכשנחתנו שם אתמול בבוקר ראינו את הדיווחים בארץ ששוקלים בידוד", מספרת לנו קורין מאיטליה, "יכול להיות שאם היינו צריכות לטוס או היום או מחר, לא היינו נוסעות. האמת היא שהאווירה כאן מאוד רגועה, האנשים לא עם מסיכות, הכל כרגיל, זה לא נראה כמו שמתארים בארץ, אין פה שום שוני ביום יום".

"הכל כרגיל, הכל פתוח", היא מבהירה לכל מי שתוהה האם כל מקומות הבילוי סגורים. "יש תורים במקומות. הבאנו מסיכות - אבל לא הרגשנו צורך לשים אותן, גם לא בטיסה. המסיכות, לפי מה שהבנתי, לא הכי פותרות את הבעיה ואפילו לפעמים גורם לבעיות אחרות, אז אנחנו כרגע פשוט מתנהלות כרגיל וזה נראה שהכל כאן כרגיל".

אתן חוששות?

"אנחנו מדברות על זה בינינו, יש לנו גם מסיכות עלינו אם פתאום נרגיש צורך. אני מודה שאתמול קצת יותר חששנו כי נחתנו ופתאום הגיעו כל הידיעות, אבל כרגע אנחנו נהנות ולא דואגות ממה יהיה".

כשתגיעו לארץ תיכנסו לבידוד?

"אם יגידו להיכנס לבידוד, כרגע אין הוראה כזו".

View this post on Instagram

על המדרגות הספרדיות באיטליה. לא הכל שחור לבן

A post shared by Corrina Gideon (@corringideon) on