לפני מספר שבועות תועד בסרטון תא"ל במיל' ואחד ממובילי המחאות נגד ראש הממשלה, אמיר השכל, כשפנה לאחת מהשוטרות שניגשו לעצור אותו ואמר כי: "אני הבאתי את ההורים שלך לארץ. איך את לא מתביישת?".

הסערה סביב האמירה של השכל עוררה תגובות רבות, והוא מיהר לפרסם פוסט על כך ולהבהיר את עמדתו: "הרגעים בסרטון הם הרגעים בהם מספר שוטרים צעירים וחזקים דוחפים אותי ומרעיפים עלי איומים וקללות", כתב. "הניסיון לייחס לי אמירה גזענית היא חסרת כל בסיס אך אם יש מי שנפגע אני מצטער. זה המקום להדגיש כי במשך שנות שירותי בחיל האוויר עסקתי רבות בהעלאת יהודי אתיופיה - פרויקט שאני גאה בו. שוב מערכת תעשיית השקר מנסה ליצור יש מאין". 

לאחר שרבים גינו את השכל, זוכת "האח הגדול", תקוה גדעון, פרסמה פוסט חריף בנושא. "אתה הבאת את ההורים שלי לארץ? אתה? אתה יודע מה ההורים שלי עברו בכדי להגיע לכאן? אמא שלי עזבה את הכפר שלה, את המשפחה , את הבית . בגיל 15 עם ילדה על הגב רק בכדי שיהיה לנו עתיד טוב יותר, בכדי להגיע הביתה לבית שלנו! לארץ שלנו!".

"אתה מזכיר לי את אחרון הגזענים שעוקפים אותי בכביש וצועקים לך מהחלון 'תחזרי למאיפה שבאת'", הוסיפה גדעון. "בתור בן אדם שההורים שלו עלו מפולין בתור חוקר השואה במקומך לא הייתי מעיזה להוציא את המשפט הדוחה הזה מהפה. אתה צריך להתבייש. ולכם, כלי התקשורת, כשאתם רושמים 'חיילת אתיופית' - אתם מזלזלים לא פחות. אתם יכולים לרשום את שם החיילת, לכל איש יש שם. בושה וגזענות בתפארתה".

View this post on Instagram

A post shared by Tikva Gidon | תקוה גדעון (@tikvagidon) on