י שלי. לוחם לשעבר, נגביסט חוד בפלס״ר גבעתי. נתן 3 שנים קשות מתוך אהבה אמיתית לדבר הזה שנקרא מולדת. אבל האם המולדת אוהבת חזרה? נתון בספק. הסיפור כאן לא עליו, אלא על כל אותם חיילים כמוהו", כך כתבה מגי טביבי בפוסט שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, לצד תמונה של אחיה, שם היא חשפה מידע שגרם לרבים לאי נוחות.

תכנית "ממדים ללימודים" שמעניקה מלגות לחיילים קרביים וחיילים בודדים הוקפאה, ובין הנפגעים הרבים, היה ניתן גם למצוא את אחיה של מגי ברשימה. "מדובר בתכנית שהבטיחה מלגות לימודים לאלפי לוחמים וחיילים בודדים לאחר השחרור. התכנית הוקפאה בטענה שאומרת 'אין כסף', כך שרבים מאלה שהסתמכו עליה, יאלצו לוותר על ההזדמנות שלהם לעתיד שבנו עליו. אילו אנשים מנותקים יכולים לשבת שם למעלה ומהכיסא החם לקבל החלטה כזאת שוברת רוח?", כתבה מגי בפוסט המדובר.

View this post on Instagram

זו רק אני ופרחי האופטימיות שלי. #

A post shared by Maggie Tabibi (@maggie_tabibi) on

מאז הפוסט של מגי, שזכה לשיתופים רבים, נפתחה עצומה בנושא ע"י ח"כ רם שפע וח"כ יוראי להב, עליה חתומה עשרות אלפי אנשים. בזכות הפוסט של מגי, שגרם לרבים להתוודע לנושא, ובזכות ההד התקשורתי, נודע לטביבי כי הוחלט לאשר בחזרה את התכנית לשנה הקרובה.

"אני מאושרת לדעת שהמהלך שקידמנו הצליח להשפיע ולהעניק חזרה לכל אותם חיילים הזדמנות לפתוח בדרך חדשה לאחר השחרור", אמרה טביבי בתגובה להצלחה בעודה עוקבת אחר האישור המחודש למלגה. "מדהים היה לראות את ההירתמות הבלתי נתפסת בתקופה מאתגרת כזאת, של כל כך הרבה ישראלים למען הלוחמים של כולנו. יש לנו כוח עצום כחברה לקום ולשנות. שנדע רק ימים טובים".

 

View this post on Instagram

אחי שלי. לוחם לשעבר, נגביסט חוד בפלס״ר גבעתי. נתן 3 שנים קשות מתוך אהבה אמיתית לדבר הזה שנקרא מולדת. אבל האם המולדת אוהבת חזרה? נתון בספק. הסיפור כאן לא עליו. הסיפור הוא על כל אותם חיילים, בדיוק כמו אחי, שעזבו הכול, והתגייסו מתוך כוח השליחות והאמונה (אולי הקלישאתית) ש״אין לנו ארץ אחרת״. הבוקר התקבלה החלטה, להקפיא את התכנית של ״ממדים ללימודים״. לכל התוהים לגבי התכנית, מדובר בתכנית שהבטיחה מלגות לימודים לאלפי לוחמים וחיילים בודדים לאחר השחרור. התכנית הוקפאה בטענה שאומרת ״אין כסף״, כך שרבים מאלה שהסתמכו עליה, יאלצו לוותר על ההזדמנות שלהם לעתיד שבנו עליו. ואני שואלת, איזה אנשים מנותקים יכולים לשבת שם למעלה ומהכיסא החם לקבל החלטה כזאת שוברת רוח? החלטה שמצליחה הפעם לשים פס על אלה שמחליטים להקריב, לפעמים גם את גופם, ונופלים בהגנה על האדמה הזאת. אותה החלטה, ממיני ההחלטות שהתקבלו לאחרונה, שמרסקת פעם נוספת את האמון. אמון בממשלה עתירת שרים במשכורות מנופחות שלוקחת ופוגעת במי שהכי זקוק, בהצדקה שזו הדרך האולטימטיבית. מציאות עצובה.

A post shared by Maggie Tabibi (@maggie_tabibi) on