מדינת ישראל כולה כואבת על האסון הקשה שאירע הלילה (שישי) בקברו של רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, בו נמחצו למוות 45 ומאות נפצעו.

גם כוכבי הביצה הביעו סולידריות וכאב על האסון הכבד. "לא מצליח להירגע מהבוקר. יש לי מועקה גדולה וכאב על כל אלו שנהרגו באסון ומשפחותיהם", כתב השחקן אביב אלוש והוסיף: "כולי תפילה לכל הפצועים שתהיה לכולם רפואה שלמה, ותקווה גדולה בלב שזה יקרב אותנו בצעדי ענק אחד לשני, ויתפור קרע גדול".

"קמתי בשלוש בלילה לשירותים, הסתכלתי לרגע בטלפון ומאז לא עצמתי עין. אין פה ימין שמאל, חילוניים דתיים. תשמרו את הביקורת, תתאחדו, ותשלחו כוחות למשפחות ההרוגים והנפגעים", שיתפה מיקי מוכתר.

"איזה אסון כבד בהר מירון. עצוב, לא נתפס, 45 הרוגים, יהיה זכרם ברוך", כתבה אופירה אסייג והוסיפה: "ל"ג בעומר שלא ישכח לעולם".

View this post on Instagram

A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag)

"קמתי בבוקר ולא האמנתי לאסון הנורא שקרה בלילה. פשוט קשה לנשום. מועקה בגרון. מאז שאני אמא בכלל כל טרגדיה כזאת היא בוקס בבטן", שיתפה בסטורי קורין גדעון. "כל אחד הוא בן של מישהי, אבא של מישהו, איזה מוות מזעזע ומיותר ובלתי נתפס. כל כך כואב. מי שניצל והיה עד לזוועות יישא עמו כל חייו את הצלקות הקשות. אני שולחת תנחומים לבני המשפחות שאיבדו את יקיריהן ומאחלת רפואה שלמה לפצועים. רק בשורות טובות אמן".

"זה הרגע שנגמרות המילים ורק תפילות יעזרו", כתבה מיה דגן. "להתפלל חזק בלב להחלמה של הפצועים, למשפחות של ההרוגים. זה מוות נוראי והמראות כל כך קשים, זה פשוט לא נתפס. הלב שלי מרוסק".

גם אלין כהן התייחסה לאסון הכבד. "הלב שלי נקרע והדמעות לא עוצרות. אסון בלתי נתפס שמותיר עשרות משפחות באבל וביגון. ביום הזה כולנו צריכים להירתם כדי לתמוך במשפחות השכולות. זו העת שלנו כמדינה, כעם, להתאחד, להתלכד, ובמקביל להסיק מסקנות כדי שאירוע כזה לעולם לא יחזור".

בגלל האירוע הקשה, כוהנת הבריאות שר פיטנס החליטה לבטל את מסיבצ ההודיה שתכננה היום. "רציתי להגיד לכולם שאני מצטערת אבל אני לא מסוגת לקיים את האירוע. האירוע מבוטל. יהיו זכרם של כל הקורבנות ברוך", הודיעה שר פיטנס בדמעות והוסיפה: "אני בטח לא יכולה לשמוח ביום נוראי כזה, לא משנה מה יהיו התוצאות וכמה זה יעלה לי – החיים חשובים יותר מהכל. ליבי אתכם".

גם ליאור נרקיס, שתכנן לחגוג לאשתו ספיר מסיבת יום הולדת היום בשעות הצהריים, החליט לבטל את האירוע.