סאמר אבו אצא, העבריין שהורשע בפריצה לרכבה של שדרנית ומגישת הספורט, שרון פרי, גנב מתוכו את הטלפון הסלולרי והפיץ תמונות עירום שלה בקבוצות וואטסאפ, שוחרר היום (ה') על ידי ועדת השחרורים - זאת בניגוד להמלצת הפרקליטות והמשטרה.

באחרונה הגיש אבו אצא הכלוא בכלא צלמון בקשה לוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר לנכות שליש ממאסרו בגין התנהגות טובה ושיקום שעבר. פרקליטותיו, עורכות הדין חן מאירי ואלינה כרסנטי, ציינו הוא עבר הליך שיקומי ממושך, כתב מכתב התנצלות לפרי ושילם חלק מהפיצוי שחויב והן הגישו דו"ח של הרשות לשיקום האסיר שמצא אותו מתאים לתוכנית שיקומית.

משטרת ישראל והפרקליטות התנגדו לשחרורו או להוצאות לחופשות בנימוק שהוא "אינו יירא מהחוק וכאשר קיבל זימון לחקירה בפרשה הוא העדיף להיות בבריחה", אך ועדת השחרורים החליטה בסופו של דבר לשחרר אותו מבית הכלא.

שרון פרי, מגישת ספורט בערוץ הראשון (צילום: ערוץ 1)
שרון פרי, מגישת ספורט בערוץ הראשון | צילום: ערוץ 1

בהחלטה נקבע כי אבו אצא ישהה במעצר בית בין עשר בלילה לחמש בבוקר, אחת לשבועיים יחתום על נוכחות בתחנת המשטרה בנצרת ויאסר עליו לצאת מהארץ עד לסיום תקופת היותו אסיר ברישיון. בפרקליטות ובמשטרה ביקשו לעכב את השחרור כדי להגיש ערעורו על שחרורו לבית המשפט המחוזי ונכון לעכשיו אבו אצא יישאר במעצר ובשבוע הבא בית המשפט ידון בערעור.

כזכור, פרקליטות מחוז דרום הגישה נגד אבו אצא כתב אישום בגין עבירות של פריצה לרכב, גניבה, חדירה לחומר מחשב, הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, השמדת ראיה, נהיגת פוחזת וחבלה במזיד לרכב.

בסופו של דבר אצא בן ה-30, תושב תל שבע שבנגב נדון לשלוש שנות מאסר ועוד 11 חודשים בגין פריצה למכוניתה של פרי בעת ששהתה בחוף הים באשקלון וחויב לפצות אותה בסכום של 22 אלף שקל ותשלום של 5,000 שקל קנס לקופת המדינה.

שרון פרי, ארכיון (צילום: שלומי יוסף – גלובס)
צילום: שלומי יוסף – גלובס