הסלבס שצריכים לבקש סליחה (צילום: instagram)
ניקול ראידמן, סנדרה רינגלר, רון שחר, אלכסה דול | צילום: instagram

אלכסה דול מדנית גרינברג

קשה שלא להתרשם מהמחויבות שמפגינה אלכסה דול לגלגולה הנוכחי ככוהנת דימוי גוף בריא, אבל פרשת העימות האינסטגרמי שלה עם דנית גרינברג מוכיחה שהיא עוד צריכה להתעמת בעיקר עם הקונפליקט המאתגר: איזה ערך יותר מקודש - כל הנשים מושלמות תמיד, או אישה לאישה מלכה?

לזכותה של דול ייאמר שהיא לא העבירה ביקורת על הגוף של דנית, חלילה, אלא על האופן בו בחרה להצטלם. ובכן, זו גם בדיוק הביקורת שלנו על המהלך של אלכסה: זה פחות ה"מה", יותר ה"איך" - או כמו שדנית עצמה העירה: "יכולת לכתוב לי בפרטי" - במקום לגרוף לעצמך לייקים על הדרך. 

אלכסה דול, דנית גרינברג (צילום: instagram)
צילום: instagram

מושיק גלאמין ממאיה ג'ריס

בהמשך לחטא ההטפה הפומבית של אלכסה דול, ראוי לציין כי בעוד הטפות מקומן בהודעות פרטיות - עם התנצלויות זה לרוב עובד הפוך. "הוא שלח לי הודעה והתנצל", סיפרה כאן מאיה ג'ריס על מושיק גלאמין, שבתגובה לאחד הפוסטים שלה הטיח בה את העלבון המטלטל שכל הזכויות עליו שמורות לבנימין נתניהו: "את לא מעניינת". 

אז גם אם ג'ריס בעצם צריכה להודות לגלאמין שבתגובתו רק הפך אותה לעוד יותר מעניינת, מה שהיה מעניין אותנו לראות כאן הוא התנצלות פומבית וחגיגית כראוי. 

מאיה ג'ריס (צילום: רן יחזקאל)
צילום: רן יחזקאל

יעל בר זוהר מאלונה סער

האמת שבמקרה של "הראיון המזויף" עם מלך זילברשלג, יב"זוש צריכה להתנצל קודם כל בפני עצמה. היא צריכה להביט במראה, להתמוגג מהיופי ולהפנות אל נסיכת הבלונד שמתבוננת בה שם בדיוק את המילים בהן השתמשה אלונה סער בסטורי הזועם שלה: "ברצינות, אחותי? את יעל בר זוהר!!!". 

סער צודקת. יב"ז יותר טובה מזה, ובעיקר חיה את התקשורת מספיק שנים מכל הכיוונים כדי לדעת שמניפולציות זולות והוצאה מהקשר זה סתם לא קול, ולגמרי לא לרמתה.

יעל בר זוהר ומלך נפגשו באירוע. יולי 2021 (צילום: רפי דלויה)
צילום: רפי דלויה

ניקול ראידמן מנפתלי בנט

“ניקול תקבור אותך", הבטיחה פעם דנה אינטרנשיונל, וכשדנה אומרת היא לרוב יודעת. לפעמים אנחנו חושבים שהדבר היחיד שבאמת עלול להפיל את ממשלת השינוי היא ניקול ראידמן, שלא ממש מרוצה מראש הממשלה נפתלי בנט ולא טורחת להצניע את זה בפני 970 אלף העוקבים שלה. עם כאלה חפירות, מי לא ייקבר?

אז ניקול, נשמה של מאקו סלבס, אולי לפחות תשחררי קצת מרה"מ רק עד שמחת תורה ואחרי החגים תחזרי לשלוח אותו הביתה?

ניקול ראידמן, נפתלי בנט (צילום: ניקול: מתוך "חדשות הבוקר עם ניב רסקין", קשת 12 | בנט: לע"מ)
צילום: ניקול: מתוך "חדשות הבוקר עם ניב רסקין", קשת 12 | בנט: לע"מ

מאיה ורטהיימר מאסף זמיר

עובדה ידועה היא שבסטורי של מאיה ורטהיימר אף אחד לא חסין. כל מי שנכנס לה לפריים עלול לפגוש את הגרסה הכי לא פוטוגנית, מגוחכת ונלעגת של עצמו (חוץ מאסיה, שלא יודעת להיות שום דבר חוץ ממושלמת). סטטיסטית, זה הופך את בן זוגה אסף זמיר לקורבן הכי אומלל שלה, ולזה שהכי ראוי להתנצלות כנה ממנה.

מה שהכי יפה בכל זה הוא שזמיר תמיד כיהן בתפקידים ייצוגיים, ועכשיו גם עומד ממש להיות הקונסול שלנו בניו-יורק. מעניין איך העוקבים האמריקאים החדשים של מאיה יקבלו את הירידות שלה על המשקל, הפרצוף והאישיות שלו. 

מאיה ורטהיימר ואסף זמיר, אוגוסט 2019 (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מאיה ורטהיימר)
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מאיה ורטהיימר

סנדרה רינגלר מטיטי, טהוניה והעדה האתיופית

סנדרה, סנדרה, סנדרה. האישה שהביאה לכם את "הלגז אושוויץ" עשתה זאת שוב והזכירה שהיא אחת מאושיות האינסטגרם המבולבלות והאיקוניות ביותר בתולדות האנושות, כשהעלתה תמונה עם טהוניה רובל, כתבה "עוצרת נשימה" ותייגה את טיטי איינאו. 

באמת הפסקנו לנשום כשראינו את זה, מסיבות שונות שיופייה המהפנט של טהוניה הוא רק אחת מהן, ואנחנו אמנם בטוחים שסנדרה כבר התנצלה בפני השתיים על הבלבול - אבל באמת שעוד בקשת מחילה לא תזיק כאן, אולי אפילו בפני העדה האתיופית כולה.

סנדרה רינגלר, 2021 (צילום: sandra_ringler, אינסטגרם)
סנדרה רינגלר, 2021 | צילום: sandra_ringler, אינסטגרם

רון שחר מהשכנה שלו/השכנה של רון שחר מרון שחר

טוב, כאן אנחנו כבר נכנסים לסוגייה חברתית-אקולוגית סבוכה שההכרעה בה לא פשוטה: מי אמור להתנצל בפני מי, רון שחר שזורק את האוכל והמים המיועדים לחתולי הרחוב, או השכנה שחשפה את מעשיו באמצעות השלט המושקע והמעודן: "פסיכופת! תפסיק לזרוק את האוכל והמים של החתולים, בן כלב מזוין".

הנה פשרה: אנחנו בעד שהשכנה תתנצל בפני אוכלוסיית הכלבים, חיה מושלמת לכל הדעות שזה כבר ממש לא סבבה להשתמש בה כקללה.

השלט שכתבו לרון שחר. יולי 2021 (צילום: פרטי)
צילום: פרטי

מיכל רנד מצופית גרנט

אתם יודעים מה שווה אפילו יותר מחצי מיליון שקלים? נכון מאוד, התנצלות כנה. וזה בדיוק מה שמגיע לצופית גרנט לקבל ממיכל רנד, אפילו אחרי שזכתה בתביעת הדיבה שהגישה נגדה לאחר שהאחרונה כינתה אותה "גונבת בעלים סדרתית", "שודדת ובוזזת נשמות של ילדים", "אשת שטן", וכמובן: "לוגמת השתן צלופחית גרנט". האם יש צורך להוסיף מילים?