אנחנו רגילים לראות מקרים כאלה רק בסרטים, אבל כשזה קורה במציאות אנחנו נשארים חסרי מילים. אתמול (ראשון) שי מיקה יפרח איבדה את המשקפיים שלה כשהיא רצה בגשם, וכשחזרה למקום לחפש אותם - ראתה ילד אחד דורך על המשקפיים שלה, כשמסביבו כל הילדים צוחקים. היא התלבטה אם לשתף במה שקרה, ולבסוף כתבה: 

"...עוד לא הספקתי להשלים את המשפט, קפאתי במקום ואני רואה את הילד דורך בכוח על משהו כמה פעמים עם הרגל כמו בסרטים והילדים מסביב צוחקים", סיפרה שי מיקה. "אני אומרת לעצמי 'לא לא לא זה בטח לא המשקפ.. אתה רוצה להגיד לי שמה שאתה דרכת עליו עכשיו זה המשקפיים שלי'? מגמגמת בשוק לא יודעת מה אני אמורה לעשות. הילד בקור רוח וגסות הושיט לי אותם בחזרה בלי 'סליחה', בלי 'מצטער'. ענה לי שכן הוא דרך עליהם כאילו כלום.. שאלתי אותו למה עשית את זה? למה להשחית ככה? ביקשתי את הטלפון של ההורים או לדעת מה השם משפחה והוא לא נתן".

View this post on Instagram

A post shared by Shay Mika Weizman (@shaymika)

"ולמה אני כותבת את הסיפור הזה כאן..", המשיכה שי מיקה, "כנראה שאני לא אגיע להורים שלו כבר וזה בטח לא סיפור על משקפיים באמת, כפרה עליי כמו שאמא שלי אומרת אבל עצוב לי על הדור הזה מאוד, שהכל בא בקלות. הולך בקלות. אין ערך לדברים, אין כבוד לזולת, למבוגרים".

"לא יודעת אם אצליח להגיע להורים שלו", כתבה, "אבל אולי ילדים שעוקבים אחרי או הורים יבינו שלא עושים דברים כאלה ושיש כל כך הרבה דרכים אחרות חוץ מאלימות, ונדליזם והשחתת רכוש. ואם עושים טעות אפשר תמיד לתקן ולהגיד סליחה ולעמוד מאחורי המעשים שלך, זו לא בושה גם להגיד סליחה טעיתיאני לא מצליחה להתאושש מהתחושה הזאת של איך שהוא החזיר לי את המשקפיים כאילו כלום.. מהבחירה שלו לשבור אותם מבלי לחשוב על אף אחד אחר? עצוב".

שי מיקה בתגובה: "חשוב לי להדגיש שזה לא סיפור על משקפיים אלא על דור העתיד שלנו. אני באמת רוצה להאמין ולקוות שלצד החוויה שלי אתמול מהילד שהעציבה אותי מאוד, שרוב הילדים שלנו, דור העתיד, טובים יותר והיו בוחרים אחרת. מקווה שמי שצריך ילמד מהסיפור הזה ואולי דרך הסיפור שלי ילדים ילמדו שזה לא משנה כמה כסף יש לך, אם אתה מפורסם או לא. לכל דבר יש ערך, לא דורכים ולא משחיתים, יש כל כך הרבה דברים טובים ויפים לעשות עם הכוח שלנו".