שנת 2021 כבר הגיעה לסיומה, וכמו בכל שנה – אנחנו אוהבים להסתכל אחורה ולסכם את ההתרחשויות והאירועים בחייהם של מיטב סלבס ארצנו. הפרידות הכי כואבות, הלידות הכי משמחות והדרמות הכי גדולות הן רק חלק מהקטגוריות שבחרנו לסכם השנה בשיתוף של mako סלבס עם google – שסיפקו לנו את הנתונים על החיפושים הכי מובילים השנה. הדגימות נלקחו לפני כשבועיים – אבל מה לעשות שיש זוג אחד שהחליט להיפרד בשבוע האחרון ולטרוף את הקלפים בכמה מהקטגוריות. מצליחים לנחש מי? אז הנה לכם, mako סלבס מסכמת שנה:

הלידה הכי מדוברת

כמובן שבחרנו להתחיל עם הצדדים החיוביים יותר השנה, כי בנוסף לפרידות, למריבות, לסכסוכים ולגירושים, ריחפה לה מעל ראשנו עננת הקורונה שמסרבת להיעלם, וכל יום צצה עם וריאנטים חדשים. אז מקווים שהשנה החדשה תתחיל עם בשורות חיוביות וטובות, כמו הלידות שהיו והביאו אור ואהבה. במקום הרביעי ברשימת הלידות הכי מדוברות בגוגל נמצאת דניאל גרינברג, שלפני כשלושה חודשים הביאה לעולם את רון, הבן השני שלה ושל אייל גולן (שממש בימים אלה עומד להפוך לגרוש שלה). במקום השלישי נמצאת אילנית לוי, שהביאה לעולם את אריאה, בתה השלישית והראשונה המשותפת עם בן זוגה אלירז שדה. את המקום השני תפסה מיכל אנסקי, שהביאה לעולם את מאודי, בתה השלישית, והשנייה מבן זוגה אייל אמיר; ובמקום הראשון, ברשימת הלידה הכי מדוברת של השנה, נמצאת נינט טייב – שהביאה לעולם את לונה רחל, בתם השנייה שלה ושל בן זוגה יוסי מזרחי – בזמן ששהתה בישראל. שיהיה במזל טוב.

נינט טייב, יוסי מזרחי (צילום: צ'ינו פפראצי)
צילום: צ'ינו פפראצי

החתונה הכי מדוברת

אז השנה היו לא מעט חתונות גרנדיוזיות שסימלו את תחילתו של משהו חדש אצל הזוגות המאוהבים – והראו לנו שעדיין יש תקווה לאהבה. את המקום החמישי ברשימת החתונות הכי מדוברות תפס כתב חדשות 12 איתמר מינמר, שנישא לבת זוגו תום גזלה בחתונה בה נכחו לא מעט מהקולגות והחברים מהחדשות. במקום הרביעי נמצאים הגר משה וניר פור שהכירו ב"חתונה ממבט ראשון" ואחרי שנתיים של זוגיות החליטו למסד את הקשר – וגרמו לכל עם ישראל לחזות בסוף טוב מהאגדות. במקום השלישי נמצאת רוסלנה רודינה שנישאה השנה לבן זוגה איתי פז בשני אירועים שונים אך חגיגיים; במקום השני נמצאים צופית גרנט ושולי רנד, שנאלצו לחגוג את החתונה במקום סודי, מחשש לפרובוקציות מצד אשתו בנפרד של שולי, מיכל רנד. ובמקום הראשון – אחרי אינספור דחיות בגלל הקורונה, נמצאים סטטיק (לירז רוסו) ושרית פולק, שנישאו בקאי ריזורט (כמו לא מעט מהזוגות שנמצאים ברשימה) – וסוף סוף גרמו לנו להוציא אנחת רווחה כשאירוע הזה קרה. מזל טוב לכולם – ואמן לא תגיעו אף פעם לקטגוריה הבאה. 

החתן והכלה המאושרים (צילום: איתי דגן , פרטי)
החתן והכלה המאושרים | צילום: איתי דגן , פרטי

הפרידה הכי מדוברת

זו הייתה שנה לא פשוטה עם לא מעט פרידות של הזוגות הכי חזקים ויציבים בביצה, אבל כמו הרבה דברים בחיים – לפעמים החגיגה נגמרת. לא סתם זו אחת הקטגוריות הכי ארוכות שלנו, מה לעשות שזו הייתה שנה קשה בכל המובנים. במקום השביעי נמצאים קסניה טרנטול וכרמי עמר, שנפרדו שבועות ספורים לאחר החתונה שלהם בעקבות קשיים זוגיים עליהם לא הצליחו להתגבר (ומאז הספיקו לחזור, אבל זה כבר סיפור אחר).

במקום השישי נמצאים ירדן הראל ועומרי שלום, שהחליטו להיפרד אחרי 22 שנים ביחד ושני ילדים קטנים – פרידה שהותירה אותנו המומים עד היום. במקום החמישי פרידה מפתיעה נוספת הגיעה מצידם של אדוה דדון וגלעד שלמור, שהכירו במסגרת העבודה בחדשות 12, ונפרדו כשלהם ילדה משותפת. במקום הרביעי נמצאים שלומית מלכה ויהודה לוי, ששברו לנו את הלב עם הפרידה אך הראו לנו איך עושים את זה יפה. במקום השלישי נמצאים עוד זוג יוצא "חתונמי", הדר ברייר ודניס רוסקוב, שלעומת חבריהם לתוכנית – החליטו להפריד כוחות ולא למסד את הקשר.

בעקבות אירועי השבוע האחרון, זוג שבכלל לא היה ברשימה וקפץ בימים האחרונים ישירות למקום השני הם אייל גולן ודניאל גרינברג, שהודיעו על פרידה ביום שלישי האחרון – וגרמו לכל האינטרנט להשתגע. הם כמעט הפכו להיות הזוג הכי מחופש ב-2021, הישג אליו הגיעו רק בימים בודדים – לעומת אחרים שהגיעו לנתון הזה במשך שנה שלמה. ובמקום הראשון, כשאינספור לבבות נשברו, חלומות התנפצו ותקוות נגוזו – נועה קירל ויהונתן מרגי – שהחליטו להיפרד כידידים והעלו סטורי זהה עם המידע הקשה לעיכול הזה, בהבנה הדדית שהגיע זמנם לפרוש כנפיים ולעוף, כל אחד לדרכו. אלוהים מה עשית לנו.

יונתן מרגי ונועה קירל (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נועה קירל)
נשבר לנו הלב | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נועה קירל

דרמות במערכת היחסים

השנה חזינו בלא מעט דרמות במערכות יחסים, שכללו ריבים פומביים, הסרות עוקב, לכלוכים ברשת, פרידות, קאמבקים, פרידות, קאמבקים – שבדרך כלל הסתיימו בפרידות. אל המקום החמישי בקטגוריה הגיעו מאיה בוסקילה ועוזי אזולאי, שכל ריב שלהם יצא לעולם בסטורי או פוסט של בוסקילה – והם נפרדו, חזרו, התגרשו, חזרו והיד עוד נטויה. אל המקום הרביעי הגיעו אורטל עמר ובן אל תבורי, הוריו של תו פרינס – שגם להם יצא לא מעט לכבס את הכביסה המלוכלכת ברשתות החברתיות, כשבן אל טען שהוא סובל מ"ניכור הורי ואקסית שסוחטת", וגם אורטל לא חסכה במילים על האקס. 

אל המקום השלישי, אחרי שנה לא פשוטה, וכראייה לכך - עד לפני שבועיים הן תפסו את המקום הראשון – הגיעו אלה לי להב ומאיה ג'ריס, שהיו במערכת יחסים הפכפכה כמו מזג האוויר בדצמבר הזה. הן עברו לדירה משותפת, ואז צפה התלונה שהגישה אמה של אלה לי על מאיה ג'ריס, השתיים נפרדו, מאיה טענה שאלה לי בגדה בה עם גבר נשוי, ריבים, קאמבקים, בילויים עם אקסיות, התעלמות בפומבי, ועוד אינספור רגעים בין השתיים האלה שלא נצליח לשכוח – שכמעט זיכו אותן במקום הראשון לקטגוריה זו.

אבל מה לעשות, יש שני זוגות שהשנה הזאת הייתה סופר דרמטית במערכת היחסים שלהם, והם תפסו את המקום הראשון והשני – ממש בימים האחרונים. אל המקום השני הגיעו ליאור וספיר נרקיס, שחוו מספר משברים פומביים וקולניים, שעל רובם הצליחו להתגבר, אך נראה שהמשבר הנוכחי רחוק מלהסתיים – עובדה שהם עדיין לא עוקבים אחד אחרי השנייה וכל התמונות המשותפות שלהם נמחקו.

ובמקום הראשון, הזוג שהצליח לשבור את הרשת בימים האחרונים לאחר שהחליטו להפריד כוחות אחרי שלוש שנות זוגיות ושני ילדים קטנים - נראה לנו ששמעתם איזה משהו קטן בעניין הזה. אייל גולן ודניאל גרינברג חוו משבר גדול באוגוסט האחרון, ומקורבים אף סיפרו שהמילה "גירושים" נזרקה לאוויר. אז דניאל עוד הייתה בהיריון, וההערכה הייתה שאחרי הלידה הם יפרידו כוחות וילכו כל אחד לדרכו. אבל עם לידת בנם רון הם עשו אירוע ברית ענק, טסו יחד לחו"ל וניסו לשדר עסקים כרגיל – עד שהגיעה ההודעה על הפרידה ביום שלישי האחרון, ששברה את הרשת ואת ליבם של המעריצים.

אייל גולן ודניאל גרינברג (צילום: אינסטגרם)
נשבר לנו הלב #2 | צילום: אינסטגרם

הזוג הכי מחופש מ"חתונמי"

גם השנה הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" הצליחו להשתלט לכולנו על החיים ועל הלב, בתקווה שכל אחד מהשידוכים שעשו המומחים יצליח (נשים רגע בצד את בן ומנור) – וזה ייגמר בסוף טוב, כמו שקיבלו ניר והגר מהקטגוריה השנייה. הפעם נתחיל מהזוג הכי מחופש בגוגל, אותו הזוג שסיים את התוכנית עם התקוות הכי גדולות לזוגיות שתצליח – למרות שהתחיל את החתונה ברגל שמאל – ועם מאץ' בטינדר. לא טעיתם, אלה מנו וניצן שכובשים את המקום הראשון – ועד היום בסתר ליבנו אנחנו מייחלים לקאמבק של השניים האלה. אל המקום השני ברשימת החיפושים בגוגל הגיעו איתמר וקארין, עם מערכת יחסים שכללה לא מעט דרמות, ריבים ואמירות שעד היום תקועות לנו בראש (אולי היינו צריכים להכניס אותם לקטגוריה הקודמת?). במקום השלישי נמצאים שני ודני, מיד אחריהם שי והדס, לירון ועינת התמקמו במקום החמישי – ואל המקום השישי הגיעו מעיין ועומרי – ששבוע לפני ההחלטה בחרו לסיים את התהליך. 

ניצן ומנו (צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12)
נשבר לנו הלב #3 | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון , קשת12

צאצאי "משפחות המלוכה"

נכון, אנחנו יודעים שהן לא באמת משפחות מלוכה ואין לנו מונרכיה בישראל, אבל הם בכל זאת הילדים של המנהיגים שלנו, שלא תמיד מצליחים לברוח מהפרסום – ולעיתים קרובות (מאוד) אפילו לא מנסים. לקחנו את שלושת ילדיהם של ראשי הממשלה בעבר, בהווה ובעתיד (?) – ובדקנו מי היה הכי מחופש בגוגל השנה. התוצאות? יואב לפיד, בנו של יאיר לפיד תפס את המקום השלישי, יוני בנט, בנו של רה"מ המכהן נפתלי בנט – התמקם במקום השני, ויאיר נתניהו, בנו של בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר – תפס את המקום הראשון. האם זה מקרי שהשמות של כולם מתחילים באות י'? ורגע, איפה אבנר? בקרוב הוא מתחתן! 

משפחת נתניהו (צילום: קובי גדעון, מרים אלסטר , פלאש 90)
מה עם אבנר? | צילום: קובי גדעון, מרים אלסטר , פלאש 90