חג סוכות כבר ממש בפתח, ואחרי גל הפרידות הענק שפקד את הביצה – כנראה שהרבה סוכות יהיו ריקות השנה, או יותר נכון, יהיה חסר בהן אושפיז אחד או אחת ספציפיים. אינספור לבבות נשברו (כולל שלנו), נישואים פורקו, דירות נעזבו, ובגדול – שנה לא פשוטה עברה על כוחותינו.

נועה קירל ויהונתן מרגי

הפאוור קאפל הצעיר של הביצה סגר שלוש שנים יחד, ומבחינתנו זה היה לנצח. אחרי דואט ומצליח, טיפוח קריירות מעבר לים, הצלחות ביחד ובנפרד, ואפילו שירות צבאי שעבר בשלום, הזוג המוזיקלי הודיע בסטורי באינסטגרם שדרכיהם נפרדות - בהחלטה משותפת. "אחרי שלוש שנים של זוגיות מדהימה, החלטנו שיהיה לנו טוב יותר בנפרד. חשוב לי שתדעו שהכל נעשה באהבה, כבוד הדדי וחברות", כתבו נועה ומרגי, כל אחד בסטורי שלו. אז נכון, אנחנו אמנם לא מופתעים, ומה שנקרא - הכתובת הייתה על הקיר, אבל בכל זאת, היינו תקווה שהם יצלחו את המשבר וישאו עיניהם יחד קדימה אל עבר קריירות בינלאומיות ופרגון הדדי. כנראה שלא הכל ורוד ולא על כל המכשולים אפשר להתגבר, אז אנחנו רק מאחלים לזוג הצעיר הזה בהצלחה ביחד ובנפרד, כי כל החיים עוד לפניהם. עמדו איתנו דקה דומיה. 

נועה קירל ויהונתן מרגי בחופשה רומנטית ראשונה (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
הלכנו לבכות בסוכה. נועה ומרגי כבר לא | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

ירדן הראל ועומרי שלום

הפרידה הטרייה ביותר שממנה עוד לא התאוששנו היא זו של ירדן הראל ובעלה עומרי שלום, שהחליטו לפרק את החבילה אחרי עשור של נישואים, כשלפניו עוד מלאנתלפים שנים יחד, וזוג תאומים מתוקים מתוקים שהביאו בהליך פונדקאות, אחרי אינספור ניסיונות של הבאת ילדים לעולם. ברשתות החברתיות הכל היה נראה מושלם, לכאורה, אך מתחת לפני השטח הדברים לא עבדו – מה שהוביל לפרידה של השניים. אנחנו עדיין תקווה שהם יחזרו, אבל הכי חשוב לנו שיהיו מאושרים. בראשון לספטמבר שניהם העלו פוסט מרוגש על כך השם שולחים את הילדים לגן לראשונה, והוסיפו התייחסות לפרידה. ירדן כתבה "גם אני בפתח של דרך חדשה, וזה מוזר ומבהיל והלב בקצב מהיר ואני מודה לכולם מעומקו של אותו לב על האכפתיות והדאגה, זה מחמם, עוטף ומחזק", ועומרי מצידו הבטיח לילדים ש"לנצח אמא ואבא יאהבו אתכם וישימו אתכם בראש סדר העדיפויות, כי אתם העולם כולו". 

ירדן הראל, עומרי שלום (צילום: מתוך האינסטגרם של ירדן הראל, instagram)
22 שנים יחד לא באות ברגל. ירדן ועומרי | צילום: מתוך האינסטגרם של ירדן הראל, instagram

צביקה פיק ושירה מנור

אחרי 17 שנות זוגיות, המאסטרו ומעצבת האופנה, שקטנה ממנו ב-36 שנים – החליטו לפרק את החבילה. כמעט שני עשורים הם היו יחד, והביאו לעולם שני ילדים - היום בני שבע וחמש. צביקה פיק, היום בן כ-71, עבר לפני כשלוש שנים אירוע מוחי במהלך טיסה מלונדון לישראל. הוא נזקק לשיקום ממושך עד שהצליח להשיב לעצמו את יכולת הדיבור והתפקוד וכדי לסמן ניצחון על האירוע – הוא הופיע בפסטיגל. שירה כאמור, עברה תקופה לא פשוטה לצידו, וכבר כמה חודשים לפני הפרידה, השניים החלו לנהל חיים נפרדים – למרות שהמשיכו להתגורר באותה הווילה ברמת השרון. השנים לא צריכים להתגרש כי הם מעולם לא התחתנו, ושירה כבר עברה הלאה וחובקת כיום בן זוג חדש. 

צביקה פיק ושירה מנור  (צילום: אביב חופי)
מי תביא לו עכשיו מיץ שזיפים? צביקה ושירה | צילום: אביב חופי

שלומית מלכה ויהודה לוי

סליחה, אנחנו חוזרים בנו. מהפרידה הזאת עדיין לא התאוששנו וכנראה שגם לעולם לא נתאושש. אחרי זוגיות פוטוגנית במיוחד, שגרמה לכולם בהתחלה להרים גבות ואחר להודות שהם הזוג המושלם בעולם, שלומית מלכה ויהודה לוי החליטו לפרק את החבילה אחרי שש שנות זוגיות, מתוכן ארבע שנות נישואים. בדיעבד היה אפשר לראות את הסימנים, שהשניים החלו להמעיט בלהעלות תמונות משותפות ברשתות החברתיות, אבל התקווה שהזוג היפה בתבל יישאר ביחד – גרמה לנו להתעלם מהסימנים ולקוות לעתיד ורוד. הרבה שמועות רצו בנוגע לסיבת הפרידה, בין היתר ההבדלים ברצון שלהם להביא ילדים, אבל שלומית סיפרה בראיון שהם פשוט השתנו, ולמרות שהאהבה ביניהם עדיין גדולה – הם החליטו לשחרר אחד את השנייה לחופשי. השניים כבר התגרשו ברבנות, ושלומית אפילו עברה לניו יורק במטרה לפתוח דף חדש. אנחנו עדיין מנסים לאסוף את שברי הלב שלנו, שתדעו. 

סלבס בבידוד, יהודה לוי (צילום: אינסטגרם shlomitmalka)
"כל זאת היה אתמול, ונדמה שחלפה לה שנה". יהודה ושלומית | צילום: אינסטגרם shlomitmalka

מאיה ג'ריס ואלה לי להב

זו לא באמת הייתה זוגיות ארוכה מדי (למרות שזה לגמרי הרגיש ככה), אלא רק כמה חודשים בלבד, אבל מערכת היחסים של אלה לי להב ומאיה ג'ריס לא הפסיקה לעשות כותרות. ננסה לעשות לכם סדר: אחרי שאלה לי סיפרה בראיונות שהיא מתאהבת בבן אדם ולא במגדר, הזמרת חשפה את בת הזוג שלה מאיה בפני כולם, והצהירה שהיא מאוהבת לגמרי. בין לבין נכנסה האקסית של מאיה ולא הפסיקה ללכלך, אבל זה לא הפריע לבנות הזוג להמשיך במערכת היחסים הפורחת ואפילו לעשות קעקוע משותף. אחרי ארבעה חודשים בלבד, השתיים עברו לגור יחד בדירת יוקרה, כמעט התארסו, ופחות משבועיים לאחר מכן – מאיה קיבלה זימון לבית משפט, אחרי שאמה של אלה לי התלוננה עליה כי תקפה את בתה, כשנה לפני שהשתיים החלו לצאת. אם זה לא הספיק, בסוף יולי מאיה עזבה את הדירה המשותפת, בטענה שאלה לי בגדה בה עם גבר מפורסם ונשוי – ומערכת היחסים בין השתיים נגמרה (או כך לפחות חשבנו). מאז השתיים מתראות פה ושם במסיבות והופעות ונראה שכל פעם אחת מהן מתחרטת על הפרידה. אנחנו כמובן, ממשיכים לעקוב. אולי ממש ברגעים אלה הן כבר לא רלוונטיות לכתבה הזאת? יש לנו הרגשה שזה לא הסוף. 

מאיה ג'ריס, אלה לי להב (צילום: ellalee, אינסטגרם)
זה לא נגמר עד שזה לא נגמר | צילום: ellalee, אינסטגרם

בן נדל ומנור בר-טוב מ"חתונמי"

מה יש להגיד שטרם נאמר? היא עפה עליו במאתיים, הוא עשה רוורס ולחץ פול גז. מצד אחד, הוא זרם איתה בפן הגופני, מצד שני הראש שלו לא היה מחובר לגוף. אפשר להבין את שני הצדדים, אבל עוד לא הצלחנו להבין את בן. דיברנו מספיק, חפרנו מספיק, כל מה שנותר לנו להגיד זה טוב שהיה וחבל שנגמר. מה שבטוח, מנור לא תזמין את בן לסוכה שלה, שבטח עשויה ממבנים לשימור. מצד שני, אנחנו מתים להגיע לסוכה כזאת. מנור, תזמיני אותנו? 

מנור ובן מסיימים את המסע המשותף (צילום:  מתוך חתונה ממבט ראשון, באדיבות ספורט 1)
כבר הספיקה לפגוש את החברה החדשה. מנור ובן | צילום: מתוך חתונה ממבט ראשון, באדיבות ספורט 1

דניס רוסקוב והדר ברייר מ"חתונמי"

אחרי כמעט שנתיים של זוגיות ומגורים משותפים, הזוג שהכיר מתחת לחופה בעונה השלישית של חתונה ממבט ראשון, החליט לפרק את החבילה. לפי מה שסיפרה הדר לאחר הפרידה, השניים הבינו שהם רוצים דברים שונים בעתיד, וכנראה הכוונה היא לילדים, והדר הבהירה ש"יש פשרות שלא ניתן לבצע". כזכור, ההתחלה של השניים הייתה רוויית קשיים, אך הם התגברו עליהם והחליטו להישאר יחד גם אחרי צילומי התוכנית. אז היא עברה לגור איתו במגדל היוקרה, ואחרי שנפרדו, היא העבירה את הזמן אצל אחותה. מאז נראה כי היא התאוששה מהפרידה, המשיכה הלאה – ואנחנו חייבים להגיד שהיא נראית נפלא. מקווים ששניכם תמצאו את מה שאתם מחפשים, ואין לדעת – אולי בסופו של דבר תחזרו אחד לשנייה (כאלה אנחנו, אופטימיים). 

הדר ברייר ודניס רוסקוב מבלים, יוני 2020 (צילום: אלון חן)
לא ציפינו לפרידה הזאת. הדר ודניס | צילום: אלון חן

קים קרדשיאן וקניה ווסט

מצד אחד, לא ציפינו לזה, מצד שני, זה היה בלתי נמנע: כבר שנים שקים קרדשיאן ווסט ובעלה קניה ווסט גרים בשני מקומות נפרדים, אך ממשיכים להביא ילדים משותפים ומתראים פעם במיליון שנה. בתחילת השנה קים החליטה שנמאס לה לטפל לבדה בילדים לצד הקריירה העמוסה שלה, והחליטה להפסיק לנסות לשמור את מערכת היחסים הזאת בחיים - ולהמשיך הלאה. מאז קניה הספיק לצאת עם אירינה שייק, גרושתו של בראדלי קופר, אך הרומן בין השניים נגמר, וקים אפילו הופיעה בשמלת כלה בהשקת האלבום החדש של ווסט. מה קורה שם? כנראה שרק אלוהים יודע (וגם הוא לא סגור על זה). 

קניה ווסט, קים קרדשיאן (צילום: Lars Niki/Getty Images for WSJ. Magazine Innovators Awards)
קים, תברחי! | צילום: Lars Niki/Getty Images for WSJ. Magazine Innovators Awards

נועה תשבי ורוס הינקל

אחרי יותר משבע שנות זוגיות וילד משותף, נועה תשבי ובן זוגה רוס הינקל נפרדו. כבר יותר מחצי שנה שהשניים היו פרודים ושמרו על כך מתחת לרדאר, אך כעת שתשבי הגיעה לישראל לביקור מולדת, דבר הפרידה נחשף. "זאת פרידה הכי בסבבה בעולם, יש חברות מאוד גדולה, ושומרים על קשר מאוד טוב", אמרה תשבי בחיוך בראיון לאופירה וברקוביץ', "בשורה התחתונה, הדבר היחידי שחשוב בכל פרידה זה הילדים". היא אפילו הלכה איתו אחרי זה לארוחת שבת יחד. מה שנקרא – צריך לדעת גם ממי להיפרד. 

נועה תשבי (צילום: צ'ינו פפראצי)
אם טוב לך - טוב לנו. נועה תשבי ובן הזוג לשעבר | צילום: צ'ינו פפראצי

ליטל סמדג'ה ויונתן סמואלוב

בתחילת יוני האחרון, אחרי ארבע שנים וילד משותף, כוכבת הריאליטי ליטל סמדג'ה ובן זוגה יונתן סמואלוב התגרשו באופן רשמי. כבר כמה חודשים לפני פרסמנו לראשונה שהיחסים בין השניים עלו על שרטון והם נפרדו, לא לפני שיונתן טען לניכור הורי מצדה של סמדג'ה, מה שליטל הכחישה בטענה שיונתן מעורב בהכל. 

ליטל סמדג'ה מתחתנת (צילום: אביב חופי)
מה נגיד ומה נאמר. ליטל סמדג'ה והגרוש | צילום: אביב חופי

עדן סבן ואדם טל

כשלוש שנים אחרי שנישאו, הדוגמנית וכוכבת הריאליטי עדן סבן ובן זוגה אדם טל החליטו להיפרד, ועברו כל אחד לבית אחר. ביוני האחרון פרידה הפכה לרשמית כשהשניים התגרשו ברבנות, והמשיכו כל אחד לדרכו. "אני עוברת ימים לא פשוטים", אמרה עדן לאחר פרסום הפרידה

עדן סבן ואדם טל, ספטמבר 2018 (צילום: צ'ינו פפראצי)
כל החיים לפניה. עדן סבן | צילום: צ'ינו פפראצי

חני נחמיאס ומאיר עזורי

אחרי 22 שנות נישואים, כוכבת הילדים חני נחמיאס ובן זוגה מאיר עזורי, שנחשבו לזוג מאוד יציב בביצה, החליטו להיפרד. השניים עברו להתגורר בדירות נפרדות, ובגדול שברו לנו את הלב. זהו, אין לנו עוד מה לומר. אנחנו בבאסה, נלך עכשיו לתקוע קופסת גלידה. 

בגלל הקורונה: תיאטרון הבימה שוב במשבר (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12)
נפרדה בשקט בשקט מתחת לרדאר. חני נחמיאס | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12