לפני עשרה חודשים התעוררה אחת המשתתפות בתכנית "דה וויס", שכיכבה באחת עונות האחרונות, ליום שהיא לא תשכח לעולם: תושב טייבה בן 32 העונה לשם מהראן מסארוה שלח לה הודעות לוואטסאפ ואיים כי יפיץ סרטון שלה מקיימת יחסי מין עם בן זוגה לשעבר ואף צירף את הסרטון בהודעה. "אם מישהו מטעמך יתערב - הסרטון הזה יופץ בפייסבוק", הזהיר אותה מסארוה, "אם לא תשלמי, הסרטון הזה יופץ לכולם".

הזמרת שמתגוררת במרכז הארץ חששה כי מסארוה אכן יממש את איומיו. היא סיפרה לו שהיא מובטלת ושהיא במצב כלכלי קשה והיא יכולה לגייס עבורו לא יותר מ-9,000 ש"ח. "קיבלתי הודעה ממספר טלפון שאני לא מכירה ולא מזוהה אצלי", שחזרה הזמרת בעדותה במשטרה המתפרסמת כאן לראשונה, "התכתבתי איתו ושאלתי מי הוא. הוא בירך אותי בערב טוב וכתב שהוא המלאך שבא להציל אותי. לאחר מכן שלח לי סרטון שאורכו מספר דקות בו אני נראית מקיימת יחסי מין עם בן הזוג הקודם שלי".

"היינו בני זוג שלוש שנים. נפרדנו", הוסיפה כוכבת הריאליטי לשוטרים כשסיפרה על הסרטון המדובר. "הסרטון צולם בבית שלו. אנחנו לא בקשר היום. לאחר ששלחו לי את הסרטון התכתבתי עם הבחור - ואז הוא איים עליי שאם לא אשלם לו 50 אלף ש"ח יפרסמו את הסרטון בפייסבוק. הוא לא אמר לי עד מתי אני צריכה לשלם את ה-50 אלף".

לשאלת החוקר מי צילם את הסרטון, השיבה הזמרת כי מדובר היה בסרטון שהיא ובן זוגה לשעבר צילמו בהסכמה. היא סיפרה כי בהמשך הסוחט הוריד את הסכום ל-25 אלף ש"ח, ל-15 אלף ש"ח והגיע במשא ומתן עד לסכום של כ-9,000 ש"ח.

העלילה הסתבכה עוד יותר כשהבינו החוקרים כי הזמרת נשואה בימים אלה לאדם אחר והיא גם אמא לילדים. "אני אפיץ את הסרטון לכל העולם", איים מסארוה בהודעות ששלח לזמרת. היא הסבירה לו שהיא חוששת שגם לאחר שתשלם לו את דמי הסחיטה הוא לא ימחק את הסרטון והוא יישאר אצלו. "תכיני 15 אלף ש"ח והסרטון ימחק, אני נשבע בילדים שלי", הבהיר בפניה הסוחט מטייבה. "אני סוגר איתך ועושה לך טובה ואני מבטיח לך שבחיים לא יהיה סרטון. את בחורה טובה. אחרי שתשלמי הסרטון יימחק. הכל יהיה מאחורייך", הבטיח מסארוה. לעיתים הוא הזדהה כאישה ולעיתים כגבר כדי לטשטש את עקבותיו.

גם בן הזוג לשעבר של כוכבת הריאליטי שמופיע בסרטון המדובר הגיע למסור עדות במשטרה. הוא חשף לראשונה בפני החוקרים כי המתלוננת, בת זוגו לשעבר, היא זו שיזמה את צילום הסרטון המיני: "כן, היא ביקשה. אני לא הייתי בעניין. היא ביקשה וצילמנו. איזה פעם או פעמיים. אני צילמתי", העיד בן הזוג לשעבר בפני החוקרים. לדבריו, הזמרת ידעה על צילומי הסרטונים ומיד אחר שנפרדו הוא מחק אותם מהטלפון הסלולרי שלו. הוא ציין כי מעולם לא שלח את הסרטונים הללו לאיש וכי הוא והזמרת נפרדו ברוח טובה.

בעדות נוספת הזמרת סיפרה כי הפנים שלה מוכרות מאחר שכיכבה בטלוויזיה והבהירה כי מדובר בסרטון מיני בעל אופי אוראלי. היא סיפרה שכיכבה ב"דה וויס" ולא הסתירה את העובדה שהיא מוכרת יחסית. לדבריה, מיד כשקיבלה את הסרטון מהסוחט, התקשרה לבן הזוג לשעבר לעדכן אותו בעניין והוא היה בהלם מוחלט.

הפרשה הגיעה לסיומה כשהזמרת הגישה תלונה במשטרה ועשתה תרגיל לסוחט מטייבה. היא קבעה עמו שבעלה יגיע לפגוש אותו באחד המושבים בשרון למסור לו את הכסף. כאשר מסראוה הגיע למקום - המתינו לו במארב בלשי המשטרה שעצרו אותו. נגד מסראוה הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא על ידי הפרקליטות בגין עבירות של סחיטה ואיומים.

סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין שי טובים ואמיר נאטור, סגרו לו הסדר טיעון מקל יחסית, לפיו הוא הודה באישומים נגדו. השופט מיכאל קרשן, שאימץ את הסדר הטיעון, גזר על מסראוה כ-15 חודשי מאסר בפועל ותשלום פיצוי של 20 אלף שקלים לזמרת המתלוננת.

 עורכי הדין שי טובים ואמיר נאטור (צילום: באדיבות המצולמים)
עורכי הדין שי טובים ואמיר נאטור | צילום: באדיבות המצולמים