בחטיבת הביניים "אלון" שברעננה קרה דבר שהצליח לעורר סערה. תלמידות בחטיבת הביניים לא הורשו להיכנס לבית הספר רק בגלל שהן לבשו מכנסיים קצרים, ביום בו הטמפרטורה הייתה מעל 30 מעלות בכל רחבי הארץ. בנים במכנסיים קצרים, לעומתן, הורשו להיכנס לשטח בית הספר.

נערות רבות שמעו על המקרה והחליטו למחות ולהגיע לבית הספר במכנסיים קצרים ביממה האחרונה. מפורסמות רבות ששמעו על המקרה הזדעזעו והחליטו להצטרף למחאה, ולא חסכו במה שהן חושבות על המקרה וכתבו פוסטים ארוכים ומפורטים ברשתות החברתיות.

"בואו נדבר רגע על מכנסיים קצרים וגופיות ובואו באותה נשימה נדבר גם על אלימות נגד נשים, על כפייה, על יצירת דימוי גוף מעוות ועל שוויון שאיננו בנמצא", כתבה רותם סלע בחשבון האינסטגרם שלה, שעוקבים אחריו למעלה ממיליון אנשים. "כשמגיעות בנות לבית הספר במכנסיים קצרים או גופיות והנהלת בית הספר שולחת אותן הביתה בטענה כי בנות שלובשות מכנסיים קצרים וגופיות הן אינן צנועות והדבר מסיח את דעתם וריכוזם של בני הכיתה או המורים הגברים בביה"ס (כי הרי זו בעצם הבעיה), מה שהנהלת ביה"ס אומרת במילים אחרות זה כך: אם חלילה וחס תוחפצי, תוטרדי מינית, או תאנסי ע"י גבר - זו היא אשמתך. התלבשת בצורה שהזמינה את זה. לא פחות ולא יותר".

"לעניין השוויון והכפייה", המשיכה רותם, "כפי שהיינו מתרעמים כולנו אם לתלמידים בנים מותר היה לשחק בהפסקה בחצר ותלמידות בנות היו נדרשות להישאר בהפסקה בכיתה, כך בדיוק עלינו להתרעם שמפלים בין תלבושת מותרת לבנים ואסורה לבנות".

View this post on Instagram

בואו נדבר רגע על מכנסיים קצרים וגופיות. ובואו באותה נשימה נדבר גם על אלימות נגד נשים, על כפייה, על יצירת דימוי גוף מעוות ועל שוויון שאיננו בנמצא. כשמגיעות בנות לבית הספר במכנסיים קצרים או גופיות והנהלת בית הספר שולחת אותן הביתה בטענה כי בנות שלובשות מכנסיים קצרים וגופיות הן אינן צנועות והדבר מסיח את דעתם וריכוזם של בני הכיתה או המורים הגברים בבי"ס (כי הרי זו בעצם הבעיה) מה שהנהלת בי"ס אומרת במילים אחרות זה כך- אם חלילה וחס תוחפצי, תוטרדי מינית, או תאנסי ע"י גבר- זו היא אשמתך. כי התלבשת בצורה שהזמינה את זה. לא פחות ולא יותר. זה לעניין האלימות. לעניין השוויון והכפייה- כפי שהיינו מתרעמים כולנו אם לתלמידים בנים מותר היה לשחק בהפסקה בחצר ותלמידות בנות היו נדרשות להישאר בהפסקה בכיתה, כך בדיוק עלינו להתרעם שמפלים בין תלבושת מותרת לבנים ואסורה לבנות. ולעניין דימוי הגוף- כמה מסוכן ומקולקל זה שכבר בגיל בי"ס ולמעשה בכל גיל, ילדה מקבלת מבעלי הסמכות בחייה את התחושה שרגליה, ירכיה, הן איבר מיני ולא סתם רגליים, כאלו שנועדו להליכה. ולמי שעדיין בשנת 2020 זקוק להבהרה אז הנה- בנות הן לא רק המין היפה, הן גם המין החכם, ההישיגי, האינטליגנטי והמתוחכם. ובעיקר הן היום גם המין שיודע לעמוד על דעתו ולתקן דעות חשוכות, ישנות ומזיקות ולא להיכנע לתכתיבים שגויים ואלימים.

A post shared by Rotem Sela (@rotemsela1) on

נינט טייב פרסמה גם היא פוסט הזועק לזכויותיהן של נשים, כשהתקוממה לאחר ששמעה על עוד מקרה רצח מצער כשבן זוגה של מאיה ווישניאק ז"ל חנק אותה בסוף השבוע האחרון. "מתחילת השנה נרצו 11 נשים בידי בני זוגן או קרוביהן, שש מתוכן נרצחו מאז תחילת משבר הקורונה", כתבה טייב. "מה החלום שלי? החלום שלי הוא שבמדינת ישראל העונש למעשה נתעב שכזה יהיה כלכך כבד עד שאף אחד לא יעז יותר להרים יד על אף אישה, לעולם. החלום שלי הוא שיהיה מענה אמיתי לכל אותן נשים, מישהו שיוכל לעצור את זה באמת לפני שזה מגיע לעוד ׳הכתובת הייתה על הקיר׳".

View this post on Instagram

מתחילת השנה נרצחו 11 נשים בידי בני זוגן או קרוביהן, שש מתוכן נרצחו מאז תחילת משבר הקורונה. כואב, מביש ולא נתפס בעליל. הפוסט הזה הוא בשביל כל אותן נשים שחוות אלימות במשפחה ושותקות. הרימו קול, דברו עם הקרובים לכן, עשו מעשה. מה החלום שלי? החלום שלי הוא שבמדינת ישראל העונש למעשה נתעב שכזה יהיה כלכך כבד עד שאף אחד לא יעז יותר להרים יד על אף אישה, לעולם. החלום שלי הוא שיהיה מענה אמיתי לכל אותן נשים, מישהו שיוכל לעצור את זה באמת לפני שזה מגיע לעוד ׳ הכתובת היתה על הקיר׳ Raise your flag, higher higher.

A post shared by Ninet Tayeb (@n.tayeb) on

עדי אשכנזי הצטרפה לטייב וכתבה הבוקר (ד') פוסט באותו הנושא. "נמאס לנו לשתוק. אנו, בתור נשים, דורשות שישמעו אותנו! דורשות למלא את החורים הרבים בנושא ודורשות ממערכת החינוך לתת מקום למערכות יחסים בסיכון גבוה. אנו דורשות מהממשלה למצות את הדין עם הרוצחים הללו בדרך יעילה, כי הגיעו מים עד נפש".

View this post on Instagram

מה יהיה עם ההגנה על נשים במדינה הזו??? מאיה ווישניאק, בת 22, שרק חזרה מטיול אחרי צבא כבר לא תוכל לבנות את חייה. כבר לא תוכל לחלום בגדול, כבר לא תוכל להקים משפחה. וכל זה כי איזה פסיכופת החליט שיש לו את הזכות לעצור את חייה בחנק אכזרי. נמאס לנו לשתוק. אנו בתור נשים דורושת שישמעו אותנו! דורשות למלא את החורים הרבים בנושא! דורשות ממערכת החינוך לתת מקום למערכות יחסים בסיכון גבוה דורשות מהממשלה למצות את הדין עם הרוצחים הללו בדרך יעילה הגיעו מים עד נפש!!

A post shared by Adi Ashkenazi (@adi.ashkenazi) on