ביום אחד לפני כשלוש שנים, ג'ניפר סנוקל נעלמה. השמועות שצצו סביב היעלמותה של כוכבת הריאליטי "מעושרות", טענו שהיא ברחה מהארץ עקב חובות כבדים. במסגרת התוכנית "חשיפה", סיפרה אמש (חמישי) סנוקל לחיים אתגר מה באמת התרחש בחייה בשנים האחרונות. מי שגרה בעבר בבתים מפוארים בלוס אנג'לס, מתגוררת בימים אלו בדירת חדר קטנה בדרום תל אביב ועובדת במכון לטיפולי יופי על מנת להתפרנס.

סנוקל נולדה בקנדה לפני 45 שנה ועלתה מהר מאוד על מסלול העושר וההצלחה. בגיל 18 היא הכירה את בעלה הראשון בלוס אנג'לס. השניים הקימו יחד עסק לקבלנות שהפך לסיפור הצלחה. "את המיליון הראשון עשיתי בגיל 23 ולא הפסקתי לעבוד ולהרוויח", היא העידה. אחרי שהביאו לעולם שלושה בנים, ג'ניפר ובעלה הראשון החליטו לעלות לארץ, אך התגרשו זמן קצר לאחר מכן. 

לאחר עלייתה, סנוקל התחתנה בשנית, ילדה תאומים ובתוך חודשים ספורים התגרשה שוב. דווקא אז, היא פרצה לחיינו בתוכנית הריאליטי "מעושרות" עם זוגיות מתוקשרת ולאחר מכן גם נישואין לכדורגלן העבר עופר טלקר, גרוש ואב לשתי בנות בעצמו. אחרי 4 שנות זוגיות, השניים התגרשו וסנוקל נקלעה למשבר אישי וכלכלי. היא התקשתה לתפקד ולנהל את העסק שלה, רשת מכוני יופי מצליחה. 

מעושר לעוני: ההסתבכות של ג'ניפר סנוקל (צילום: באדיבות ספורט 1, קשת 12)
כוכבת "מעושרות" חושפת את הקשיים שעברה | צילום: באדיבות ספורט 1, קשת 12

"עופר היה בפשיטת רגל, מימנתי אותו ארבע שנים, שילמתי את המזונות והחובות שלו", חשפה סנוקל. "עשיתי העברה בנקאית לאביבה (תבורי, גרושתו של טלקר), מה לא עשיתי בשבילו? הפסדתי המון כסף וזה חלק גדול מהחובות שלי גם. התביישתי, אני אישה עם כבוד". בשיא הנפילה הכלכלית, הגיעה סנוקל למצב שבו היא אינה מסוגלת לשלם חשבונות עוד. "מכרתי את התכשיטים כדי לשלם לעובדות. זו בושה", היא חשפה. 

בשלב מסוים של ההסתבכות, שלחה סנוקל הודעה ארוכה ומפורטת לחברתה הקרובה ניקול ראידמן – אך זו לא ענתה ואף חסמה אותה. לדבריה, היא לא הייתה מעוניינת לקבל ממנה עזרה כספית. "לא היה לי אף אחד לספר לו מה אני עוברת", אומרת סנוקל, "אבל כשאתה עשיר ומפורסם, כולם רוצים להיות חברים שלך".

בשיאו של המשבר, ג'ניפר החליטה להעביר את חמשת ילדיה לאבותיהם, לקנות כרטיס טיסה ולעזוב את הארץ: "זו הייתה ההחלטה הכי קשה. היו 2 אופציות: או שיבואו לבקר אותי בקבר שלי, או בבית משוגעים". במשך שנה וחצי היא שהתה בקנדה ולאחר מכן עברה למקסיקו, שם עבדה למרבה ההפתעה, במכירת מוצרי קוסמטיקה בעגלות. לדבריה, ביום שבו פגשו אותה ישראלים חשה בושה רבה. "רציתי למות, התביישתי. אני ג'ניפר סנוקל, כוכבת 'מעושרות', ופתאום אני עובדת בעבודה מתחת לרמה שלי", היא אמרה. 

מעושר לעוני: ההסתבכות של ג'ניפר סנוקל (צילום: באדיבות ספורט 1, קשת 12)
"אני ג'ניפר כוכבת 'מעושרות'". | צילום: באדיבות ספורט 1, קשת 12

אחרי כשלוש שנים, החליטה ג'ניפר לחזור לארץ. היום לדבריה, היא כבר לא מפחדת. "אין לי משהו להפסיד, הפסדתי הכל", טענה. בימים אלו היא עובדת בקליניקה לטיפולי יופי בנתניה ופועלת להסדרת חובותיה, הנאמדים ביותר מ-700 אלף שקלים. סנוקל מנסה לאחד את הקרעים עם חמשת ילדיה ומקווה שבית המשפט יתחשב במצבה הרגיש.