מחר בקשת 12 במסגרת התכנית "חשיפה" עם חיים אתגר, ישודר התחקיר על ההטרדות המיניות של הרב שאול אלקריב, שעשה לו שם גדול בעקבות מפורסמים ומפורסמות כמו יהודה ברקן, לירן דנינו ורינת גבאי שמגיעים אליו מכל קצוות הארץ לקבלת עצות וברכות.

מהרגע שאלקריב שמע על התחקיר אודותיו, הוא פתח במסע למנוע את פרסומו. הרב החל לפרסם במרץ סרטוני לייב בפייסבוק עם איומים ישירים על אתגר וצוות התחקירנים של התכנית. אתמול (א') הרב פרסם סרטון נוסף בו הוא הודיע שהוא עורך לעיתונאי ולמנחה "פולסא דנורא" ואיים גם על משפחתו.

"חיים אתגר הולך לקבל כסף", טען הרב בווידאו לייב שהעלה והמשיך: "מהכסף הזה הוא לא יהנה, מכל הכסף שיקבל על התחקיר הזה הוא ירוויח רק אסונות ומחלות". הרב לא הסתפק בדברים הללו, וקילל את אתגר ב"פולסא דנורא" - טקס קללה קבלי שמטרתו היא שהמקולל ימות במהרה מידי שמיים.

"הרב הסגפן" שמושך את הסלבס (צילום: חדשות 2)
שלח איומים מפורשים על חייו של חיים אתגר. שאול אלקריב | צילום: חדשות 2

בעקבות אותם איומים, בשבועות האחרונים הרב נמצא תחת חקירה בנושא והוצא לו צו הרחקה מאתגר, כמשנה זהירות שנובע מהאיום המפורש על חייו של אתגר, הוצמדה אבטחה אישית למנחה.

מעו"ד אייל בסרגליק המייצג את הרב אלקריב נמסר בתגובה:

"בניגוד לנטען בכתבה, אין צו הרחקה כנגד כבוד הרב אלקריב ואין צורך בכזה שכן הוא מעולם לא יעודד פגיעה באדם כזה או אחר, גם כאשר אותו אדם עושה לו עוול נוראי כפי שקרה במקרה הזה. את תגובתנו המפורטת ניתן לראות בתכנית אשר תועלה כאשר הדברים המיוחסים בה הם חלקי ראיות מנותקות מהמציאות העובדתית בשטח. הרב הוא איש חסד אמיתי אשר עושה לטובת הזולת כל שעות היממה, אבא ל-8 ילדים, ואנו נוכיח בצורה משפטית כי ה'תחקיר' אשר אינו תחקיר כלל לא יוכל לעמוד הלכה למעשה מבחינה עובדתית".