עקב התפרצותו של נגיף הקורונה בישראל, במקום לנכוח בטקסים ולחזק את הניצולים שעוד נותרו עימנו, נאלצנו לציין את יום הזיכרון לשואה והגבורה בסגר ביתי. הרשתות החברתיות מזמן הפכו לפלטפורמה בה הסלבס שלנו חולקים את דעתם ודווקא ביום העצוב והמיוחד שציינו אמש, ריב אחד גדול העסיק את כולם.

הכל התחיל כשניקול ראידמן העלתה תמונה שלה ושל שני ילדיה, ריצ'י ומישל, כשהם שלושתם לבושים בגדים שחורים עליהם מתנוסס טלאי צהוב. כן, אותו הטלאי שנהגו לסמן בו יהודים בגטאות. סערה התחוללה ברשת כשעוקבים רבים טענו שניקול הגזימה ודרשו ממנה להוריד את התמונה.

לצדה של ראידמן, החליט להתייצב יוצא "האח הגדול" אסיף אלקיים. בן הזוג של מעיין אדם שיתף את התמונה שניקול העלתה וכתב: "אם יהודיה עומדת עם ילדיה ועליהם טלאי צהוב - אני רואה מנצחים. התמונה הזאת היא לא זלזול, היא הפגנת עוצמה".

View this post on Instagram

A post shared by Nicol Raidman (@nicolraidman) on

לא עבר זמן רב, ועוד יוצא בית האח הצטרף לחגיגה. ניר אבישי כהן, הדובר לשעבר של "שוברים שתיקה", שהיה אחד מהדיירים האהובים ביותר בבית, נתקל בפוסט של אלקיים והחליט לענות לו: "אסיף, אז בוא באמת נחשוב רגע על המהות של התמונה - לא, לא ככה מפגינים עוצמה וניצחון על הנאצים. כך נראית זילות הסמל של הטראומה הגדולה ביותר של העם היהודי". כמובן, דובר הארגון לא פספס את ההזדמנות לתקן את שגיאת הכתיב של הסופר אלקיים שכתב "תלאי" במקום "טלאי".

 

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

אם חשבתם שזה הסוף, יש עוד קצת. מעיין אדם, בת הזוג הנוכחית של אסיף אלקיים, ראתה את הסטורי של אבישי כהן והחליטה גם היא להביע את דעתה על ניר, שמשפחתו נספתה בשואה. "אני בטוחה שיהודים בשואה שפיללו למדינה יהודית מתחלחלים לשמוע שיש יהודים כמוך", כתבה אדם בתגובה לפוסט וקבעה: "אינך ראוי לכל מי שנפל... אתה ושכמותך בושה תמיד, ביום הזה בכלל". 

View this post on Instagram

A post shared by ניר אבישי כהן || Nir A. Cohen (@nir.a.cohen) on

ליאור דואק גם הוא החליט לתת את משנתו בנוגע לדברים שהועלו, במיוחד על מילותיה של מעיין שצרמו לו. דואק תייג את ניר ועל רקע דגל ישראל כתב: "מעיין, התגובה שלך גובלת באנטישמיות. מינית את עצמך לדוברת של שישה מיליון נרצחים, כולל אלו במשפחתו של ניר, והחלטת שהם היו מתחלחלים שיש יהודים כמו ניר. למשפט הזה יש השלכות, איך אפשר להגיד מילים כאלה ביום הזה? עדיין לא מאוחר להתנצל". טרם נרשמה ההתנצלות של אדם.

 

View this post on Instagram

A post shared by Lior Duek | ליאור דואק (@lior._.duek) on