אחרי שנודע כי הוא נעצר יממה אחרי שוד בנק בראשון לציון ונחקר, בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הבוקר (ג') את מעצרו של כוכב "האח הגדול" צבי פורטל, החשוד בביצוע סדרת מעשי שוד של סניפי בנק דואר בראשון לציון ובתל אביב. 

בכירים בתחנת המשטרה מספרים הבוקר ל-mako כי החוקים התמקדו בימים האחרונים בעיקר בשוד סניף הבנק שאירע ברביעי הקודם בראשון לציון. על פי החשד, פורטל שדד מפקיד הבנק באיומי אקדח בסכום של כ-6,000 שקלים ונמלט מהמקום.

החוקרים חשדו שהוא ביצע עוד שלושה מעשי שוד נוספים בסגנון דומה ואנחנו מפרסמים כאן לראשונה כי שאר המקרים, יוצא השוד בראשון לציון, ימשיכו להיחקר אך לא בטוח שפורטל יואשם בהם. וההערכה היא שבשבוע הבא לכל היותר יוגש נגדו כתב אישום בגין מעשה השוד.

צבי פורטל (צילום: צ'ינו פפראצי)
צילום: צ'ינו פפראצי

החומרים בעניינו הועברו לטיפול פרקליטות מחוז מרכז שאמורה לקבל את ההחלטה הסופית בעניין. "אנחנו משוכנעים שהוא ביצע את השוד בסניף בראשון לציון. לגבי שאר מעשי השוד שיוחסו בתל אביב לו עדיין בחקירה ושם אין פריצת דרך ממשית", גילה גורם במשטרה.

פורטל עצמו שמר על זכות השתיקה בחלקים גדולים של החקירה אבל בהמשך הכחיש כל קשר למעשי השוד. אחד האנשים הקרובים לפורטל סיפר הבוקר: "אני בהלם, הוא מגיע ממשפחה מבוססת, לא חסר לו כסף. לא מאמין שהוא ביצע את השוד. זה לא מתאים לו והוא לא אדם אלים".