לפני כשש שנים נידון דני ביטון ז"ל, אביו של אייל גולן, לשנתיים בכלא על ניצול מיני של קטינות בפרשת "משחקי חברה", מאז הקשר בין השניים ניתק וגולן אף הסיר את שמו של האב מתעודת הזהות שלו אך ביום ראשון האחרון נודע כי ביטון בן ה-71 הלך לעולמו.

גולן נכח בהלוויה של אביו אך לא נכנס לבית הקברות ואת הקדיש אמר מחוץ לכותלותיו. את מצוות השבעה בחר הזמר לקיים בביתו הפרטי ברחובות, יחד עם אחותו, במקום בבית האב. רבים מחבריו לשעבר של גולן, כמו אופירה אסייג ובני פרץ, שמו מאחוריהם את המריבות והסכסוכים והגיעו לנחם אותו בביתו והיום (ב') בדיוק כשהשבעה נגמרת, גולן מסביר.

בפוסט שכתב לעוקביו בעמוד באינסטגרם שלו הזמר הסביר מה עומד מאחורי ההחלטה שקיבל וצירף גם תמונה שלו בתור ילד קטן: "לא הייתי פה שבוע שלם כדי לתקשר ולשתף אתכם. עברתי שבוע מטלטל, מורכב מאוד מבחינה רגשית. זה תפס אותי לא מוכן, לא דמיינתי את הרגע הזה מגיע וכשזה קרה - זה הציף בי הכל, לטוב ולרע".

הבנתי שאסכים להתאבל רק אם זה יגיע לי באמת מבפנים, לא כי אני חייב ולא כי זו מסורת, כי אני מרגיש שאני רוצה.שאלתי את עצמי הרבה שאלות השבוע, השיחות העמוקות לאורך השבעה הציפו בי קשת שלמה של רגשות ופתחו הרבה פצעים ששמתי עליהם פלסטר והדחקתי לאורך השנים. בכנות, כואב לי מאוד, תחושת הפספוס וההחמצה שורפת לי בנשמה... עבורו יותר מאשר עבורי".

View this post on Instagram

A post shared by Eyal Golan (@eyalgolan1)

"כואב לי שיש לו שושלת כזאת מדהימה של ילדים ונכדים שהתאחדו השבוע הזה והוא לא נהנה מהם בעודו בחיים, כואב לי שהוא לא התפקח בשום שלב, שנעשו טעויות קשות שכבן לא הצלחתי לסלוח עליהן, כואב לי שכאבא הוא לא נתן לי את הכלים הנכונים, לא האיר לי את הדרך ואילץ אותי ללמוד בדרך הקשה איך להתמודד עם המכשולים שהחיים הציבו בפניי.

"לצד כל זה היו גם דברים טובים, שמעתי עליו סיפורים מדהימים השבוע, שהוא היה איש מאוד מצחיק שאנשים מאוד נהנו בחברתו, שכחבר הוא תמיד נרתם לעזרה לכל מי שרק הצטרך- זה הכאיב לי יותר כי לא זכיתי לזה ממנו והותיר בי הרבה סימני שאלה שכנראה כבר לא יהיו לי תשובות עליהם. חודשיים לפניי שאני חוגג יום הולדת 50 זה זרק אותי אחורה לילדות, לתמימות הזאת שהיתה בי, בחרתי להסתכל על הסיטואציה בעיניים של ילד ממש כמו בתמונה - שרואה את אבא שלו פשוט כאבא לא משנה מי הוא ומה הוא. בחרתי לתת לו את הכבוד האחרון הזה, גם אם מאוחר מדי.

"היה חשוב לי לחלוק איתכם את כל זה בכזו פתיחות כי מבחינתי כל אחד צריך לדעת להעריך את הקן המשפחתי שלו, לשמור על האחדות, לעבוד בלתקן טעויות, להתבגר בזמן ולהבין מה חשוב באמת בחיים, אף פעם לא מאוחר. החיים קצרים. תודה לכם על החיבוקים החמים והמילים המחזקות, זה לא מובן מאליו עבורי. לטעות זו חולשה אנושית ולמחול מעלה אלוהית, נוח על משכבך בשלום".