בשנת 2013 נטע דנינו השתתפה בתכנית "הרווק" עם דודו אהרון והייתה מי שניהלה איתו מערכת יחסים במשך תקופה. מאז היא הספיקה קצת להיעלם מאור הזרקורים, להתחתן עם גבר אלמוני שאת פניו היא מעולם לא חשפה בתמונות והביאה שני ילדים לעולם.

על פניו, חשבון האינסטגרם של נטע, שם יש לה עשרות אלפי עוקבים, הציג חיים שקטים ונורמטיביים. התמונות היפות מתוך חייה הסתירו אמת כואבת אותה היא חשפה בסוף השבוע האחרון בפוסט ארוך שכתבה: "אני עוברת גירושים לא פשוטים. אני מסורבת גט. שנים ארוכות סבלתי מאלימות מילולית קשה. השפלות, מניפולציות, שקרים. שנה אחרי שנה שהוא היה מוריד אותי, מדכא אותי, משפיל אותי. ככל שהקטין אותי, גדל והתחזק בעצמו. המילים עוד מהדהדות לי בראש, הפגיעות עוד חותכות את הלב. צלקות צלקות בנפש".

נטע דנינו, יוני 2016 (צילום: מתוך instagram)
"צלקות בנפש". נטע דנינו ובן הזוג | צילום: מתוך instagram

הבוקר (ד') הגיעה נטע ל"פאולה וליאון" ודיברה על הימים הלא פשוטים שהיא עוברת ועל ההחלטה לצאת מהארון ולספר את המשבר העמוק אותו היא חווה בחיי הנישואים שלה. "חשבתי הרבה זמן אם לפרסם את הפוסט הזה", סיפרה דנינו. "אני כותבת הרבה בתקופה האחרונה את כל מה שאני עוברת. בעיקרון התחתנתי עם בנאדם מאהבה. מאוד התאהבתי והייתי מסונוורת. הכל קרה נורא מהר, הבאנו ילדים מאוד מהר ובצפיפות. יש ביניהם הפרש של שנה. אחרי הלידות התחילה התנהגות לא נורמטיבית ואלימות מילולית כלפיי. חוויתי את כל קשת הרגשות שאישה חווה כשהיא חווה אלימות. באותה תקופה היו המון רציחות של נשים ודיברו בכל התכניות על אלימות במשפחה, על אלימות שקטה וממש הרגשתי שאני חווה את זה ושזה בתוך הבית שלי. זה קורה לי".

הייתה גם אלימות מסוג אחר? כלכלית? פיזית?

"הייתה גם אלימות כלכלית. היו איומים של 'את לא תראי ממני כסף, לא אביא לך'. לקח לי הרבה זמן להגיע להחלטה שאת זה אני לא רוצה יותר. אני לא מתעוררת לבוקר כזה יותר בחיים שלי, זה מה שהחלטתי".

מה קרה שהוביל אותך להגיע באותו בוקר להחלטה הזאת?

"אני לא אשכח את הבוקר הזה. הסתכלתי במראה ואמרתי לעצמי 'נטע, תתעוררי, יש מצב שאת תהיי האישה הבאה בתור'. היו אירועים קשים, לא סיפרתי את הכל בפוסט. זה כן הגיע לאלימות פיזית, לא אמרתי את זה. זה לא היה נעים בכלל. היה לי חשוב בפוסט הזה להבהיר שהאינטסגרם לא מראה את המציאות. הוא גבר מאוד יפה, אני אישה שנראית טוב... הכל הצטלם טוב. הוא בידד אותי גם מהחברה שלי וניסה לבודד אותי מהמשפחה שלי".

זה לא פשוט מה שאת עושה כאן. את באמת נותנת אור להמון נשים שבטח צופות בנו עכשיו ואולי את תגרמי להן לקום, לעזוב ולבקש עזרה. קיבלת תגובות מנשים שנמצאות בסיטואציה דומה?

"קיבלתי רק הודעות מנשים במצב שלי. הייתי מזועזעת מכמות הנשים שיש במצב כזה. לא ידעתי שכל אישה שניה בערך עוברת דבר כזה. כמו הטרדה מינית. אני חייבת להגיד לכל הנשים שנמצאות במצב דומה לא לוותר על שום זכויות. אני עשיתי טעות בשביל להתגרש - ויתרתי על מזונות ועל הכל".

הוא מוכן לתת גט?

"כן, הוא מוכן, אבל אני עדיין מסורבת גט כי הוא לא מופיע בדיונים בבית הדין הרבני".

לא חשבת שהפוסט שלך רק יגרום לו להימנע מלתת לך גט ולהגיע לדיונים?

"אני דווקא חשבתי שאולי מהבושה שתהיה לו זה יעזור. אולי הוא רגע יצא מהנעליים של עצמו ויראה את האחר. אי אפשר לכפות עליי להיות עם בנאדם. הילדים יותר חשובים מהכל. אם אני אשיג את המטרה שלי והילדים שלי יפגעו - לא עשיתי בזה כלום. הילדים שלי מדהימים, אי אפשר לתאר את זה. הם מבינים סיטואציות והם חכמים. הם מפתיעים אותי. יש לי נחת בקטע של הילדים".

 

נטע דנינו, יוני 2016 (צילום:  adomeitfilm, instagram)
"הוא לא מגיע לדיונים בבית הדין הרבני". דנינו | צילום: adomeitfilm, instagram