בתחילת השבוע נערך טקס מלכות היופי ברשת, ובסופו נבחרה מלכת היופי של ישראל לשנת 2021: נועה כוכבא. יומיים לאחר מכן, תקוה גדעון, יוצאת "האח הגדול", העלתה פוסט ובו היא יוצאת נגד הטקס, שלטענתה כבר לא רלוונטי בשנת 2021 - כי "הקריטריונים לתחרות מיושנים בעוד אידיאל היופי כבר השתנה". מנגד, טיטי איינאו, מלכת היופי ה-64 של מדינת ישראל, העלתה פוסט נגדי - וכתבה איך התחרות שינתה לה את החיים.

"לפני פחות מחודש התחוללה פה "סערת הפוטושופ" התורנית", פתחה גדעון. "אושיות רשת שחטפו על הראש (בצדק או שלא) בגלל שירטשו את גופם או העזו להצטלם עם פילטר. הטענה העיקרית הייתה, שהן מציירות אידיאל יופי שלא קיים ובכך הן פוגעות בביטחון העצמי של הרבה נשים ונערות".

"בתחילת השבוע, מתחת לאף של כולנו, נערך טקס 'מלכת היופי' לשנת 2021", המשיכה תקוה. "הטקס הזה בעיניי הרבה יותר חמור מכל פילטר או ריטוש. טקס מיושן שמתעקש להראות ולהנציח אידיאל יופי ספציפי בלבד. הקריטריונים להגשת מועמדות הם: להיות בגיל 18-24, בגובה 1.70 ומעלה ולא לשכוח את הפרט החשוב וה'הכרחי', רווקה".

View this post on Instagram

A post shared by Tikva Gidon | תקוה גדעון (@tikvagidon)

"כל עוד טקס כזה ממשיך להתקיים, אנחנו נמשיך לראות את אותם הפנים על הפוסטרים בשלטי החוצות", טענה גדעון. "כל עוד טקס כזה מתקיים אנחנו נמשיך לראות תמונות מפולטרות ומרוטשות. למה? כי זה אידיאל יופי שממשיכים להכתיב לנו. בטקס הזה לא תראו מישהי נמוכה, מלאה, נשואה או מעל גיל 24. אז זה אומר שהיא לא יפה? ומי יכול לקבוע מה יפה ומה לא? אנחנו נמצאים בעידן אחר. עידן שבו נשים מחזיקות במדליית זהב ותפקידי מפתח. עידן שנשים נלחמות בשיניים להישמע את קולן ומוערכות בגלל הדעות, החוכמה והעשייה שלהן, ולא נמדדות לפי היקף המותניים שלהן. ובעידן הזה אין לטקס הזה מקום בעיניי. 'כולן יפות, כולן חכמות', ובעיניי גם כולן זוכות". 

לאחר כמה שעות, מלכת היופי לשנת 2013, טיטי איינאו, לא הצליחה להישאר אדישה והגיבה בפוסט משלה:

"היי, אני טיטי איינאו ואני מלכת היופי ה-64 של ישראל, עשיתי היסטוריה בכך שנבחרתי להיות האתיופית הישראלית הראשונה שנבחרה לייצג את המדינה שתמיד חלמתי לעלות אליה. אגב, כשהייתי בתחרות היה לי חבר ולא נדרשתי להיות רווקה. כן, יש קריטריונים לתחרות בדיוק כמו שיש קריטריונים לכל דבר, אם זה בהייטק, ברפואה, בריאליטי ובדוגמנות".

View this post on Instagram

A post shared by טיטי איינאו (@titiayenew)

"אני גאה להיות בנבחרת של מלכות יופי יחד עם גל גדות, אילנית לוי, מירי בוהדנה, רנא ראסלן, שביט ויזל ועוד רבות יפות, חכמות, משפיעות וטובות", המשיכה טיטי. "התחרות שינתה לי את החיים. יחד עם הנהלת התחרות הקמתי את 'פרויקט טיטי' שעזר לילדים מעוטי יכולת, טסתי בכל העולם לטובת הסברה לישראל, הרציתי בפני סטודנטים ב-90 מכללות בארצות הברית, השמעתי את קולה של העדה שלי וזכיתי להיות אישה עצמאית".

"דווקא בתוך כל תרבות הפילטרים והפוטושופ של האינסטגרם, התחרות שומרת על הערכים שלה לאורך כל השנים, תמיד מכבדת את המועמדות, נותנת להן כלים נכונים שעוזרים להן להגשים חלומות ולהצליח בתעשייה מאוד מורכבת. ברכות למלכה החדשה נועה כוכבא, הצטרפת לנבחרת של נשים אדירות", סיימה טיטי את הפוסט בברכה למלכת היופי החדשה.