לפני שנה, עם פרוץ מגפת הקורונה בישראל וברחבי העולם, מעצבת התיקים שי אהרוני, בעלת העסק one piece bags, סיכמה עם נטלי דדון על שת"פ ביניהן. השתיים סיכמו כי בתמורה לארבעה תיקים בשווי אלפיים ש"ח, דדון תפרגן לעסק של שי בעמוד האינסטגרם שלה, המונה מאות אלפי עוקבים.

שי קבעה להיפגש עם נטלי במהלך יום צילום שהיה לה באותה תקופה ולתת לה את התיקים. היא הגיעה לכתובת שמסרה לה דדון, נתנה לה את התיקים והתרשמה ממנה לטובה גם בפגישה פנים מול פנים. לאחר תקופה, שי הבחינה כי התיקים טרם זכו לפרסום בחשבון האינסטגרם של נטלי.

הזמן חלף, כך לדבריה של המעצבת, והפרסום שהבטיחה דדון לא עלה מעולם, על אף בקשות חוזרות ותזכורות בנושא. לאחר דין ודברים, הבינה המעצבת שכנראה הפרסום המובטח לא יגיע - וביקשה מדדון את התיקים בחזרה. דדון קבעה עם שני להגיע לביתה ולאסוף את התיקים מהעוזרת שתהיה שם באותה שעה, אך איש לא היה בבית.

הפקה לשנה החדשה נטלי דדון, דצמבר 2019 (צילום: אלעד אדמוני)
"לא פרסמה וגם לא החזירה את התיקים". דדון | צילום: אלעד אדמוני

המעצבת טוענת שכל שרצתה זה לקבל את התיקים בחזרה, ולמרות מספר נסיונות ובקשות בנושא - התיקים עדיין לא שבו אליה. בכל פעם שניסתה לקבל אותם, כך היא טוענת, היא "טושטשה" בצורה אחרת. מצד דדון מבהירים כי היא הייתה בתקופה עמוסה ותכננה לפרגן לה כמתוכנן, אך זה רק לקח מעט זמן. כשנטלי הבינה שלמעצבת אין סבלנות ואת הזמן לחכות, היא העדיפה לסיים עם זה בעצמה.

בתגובה לפרסום הדברים, שיגרה דדון בשעה החולפת מכתב ממשרד עורכי הדין שי אליאס ושות', בו נטען כי נעשתה פגיעה בשמה הטוב של הדוגמנית. "מרשתי פעלה בתקופת הקורונה לקדם עסקים בחינם וללא תמורה במטרה לסייע לעסקים ישראלים", נכתב במכתב, "בחרת להציג את מרשתי כגזלנית או גנבת וקראת לעסקים רבים אחרים להחרים אותה בפרסומים השונים ולקחת את המעשה הטוב מרוחב לבה למקום של קמפיין שלילי ורצון שלך להתפרסם על חשבון גבה". עוד נכתב במכתב כי על המעצבת להתנצל בפומבי ואף לפצות את נטלי לצרכי פשרה.

"אני מרגישה מנוצלת ומאוכזבת", מספרת שי בתגובה ל-mako סלבס, "נטלי לא תגרום לי לאבד אמון בבני אדם, אך ההתנהלות שלה צריכה להישמע בציבור. אני פונה לתקשורת בכדי להגיע לעוד עסקים שנפגעו ממנה במהלך הדרך ופחדו להוציא את זה לאור ולהתעמת איתה. נכון להיום לא קיבלתי את התיקים בחזרה ואת הפרסום שהובטח או תשלום עבור התיקים שנלקחו".

מנטלי דדון נמסר בתגובה: "לצערי לא היתה לי אפשרות לפרסם תיקי יציאה בתקופת הקורונה. הודעתי לה שאני לא רוצה לגזול ממנה יצירה שלה ושהיא מוזמנת לאסוף את הצ'קים מביתי, אבל זה לא קרה. הניסיון שלה להתפרסם על גבי דווקא ביום האישה, יום שאנחנו אמורות להעצים אחת את השניה, מאכזב. בשנה האחרונה העמוד שלי היה פתוח לתמיכה ופרגון להרבה מאוד עסקים ללא תמורה. המדיה שלי הייתה פתוחה להרבה מאוד נתינה. דווקא האחת הזאת שלא הצלחתי ונפגעה, אני מתנצלת בפניה על הפגיעה, אבל כואב לי שבניסיון לעשות טוב, בסוף יוצא שמחפשים לעשות אייטם שלילי על הגב שלי. תיקים לא חסרים לי בארון והמטרה הייתה רק לעזור לה. לצערי לא הספקתי לעשות, ואם הייתה מחכה הייתי עושה בשבילה. אני קצת בהלם ולא חשבתי שזה אייטם שאצטרך להגיב עליו".