ככל שהשעות עוברות, המירוץ לנשיאות ארה"ב הופך צמוד יותר ומורט עצבים יותר. בשעת כתיבת שורות אלו, המועמד הדמוקרטי, ג'ו ביידן, מוביל במעט על הנשיא הנוכחי של המעצמה, המעומד הרפובליקאי דונלד טראמפ. למרות שהאקשן בישראל לא פחות קיצוני בימי בחירות, שתי ישראליות שחיות מעבר לים החליטו לתת את משנתן בנוגע למועמדים.

נועה תשבי, אחת הישראליות הכי מדוברות בארה"ב ומי שכבר מזמן הפכה לדוברת שלנו בכל הנוגע ליחסי הציבור הישראליים אי שם באמריקה, פנתה לעוקביה הרבים ברשתות החברתיות, צירפה תמונה שלה עם סטיקר "הצבעתי" האמריקאי וכתבה: "הצביעו לערכים שלכם, לא לפחדים", ותייגה את המועמד הדמוקרטי, ג'ו ביידן.

ישראלית נוספת שירדה מהארץ, הגברת קארין כהן שהתארסה לאחרונה ובעברה הייתה בת הזוג של השחקן נירו לוי, ראתה את הפוסט של תשבי, החליטה שג'ו ביידן הוא אנטישמי וכתבה לעוקביה: "בושה! ישראלית מפורסמת שבוחרת נשיא אנטישמי למול נשיא אוהד ישראל. מצטערת, בא לי להקיא".

קארין כהן נגד נועה תשבי. נובמבר 2020 (צילום: מתוך instagram, צילום מסך)
בא לה להקיא מנועה תשבי. הסטורי של קארין כהן | צילום: מתוך instagram, צילום מסך

תשבי, שחטפה לא מעט האשמות דומות בקרב אוכלסיית עוקביה הישראלים, עדכנה את קריאתה לצאת להצביע וכתבה, בעברית הפעם: "הרחבת הפוסט אחרי שלל תגובות: חלקן סתם מקללות חלקן גם מגובות בתאוריות קונספירציה, לא פחות: ביידן תומך ישראל נלהב, קמאלה האריס נשואה ליהודי והייתה נואמת ראשית באי״פק".

"השפה הזו שבה אתם משתמשים (וכשאני אומרת 'אתם' אני כמובן לא מתכוונת לכולם. היות ואני לא מוחקת תגובות אז אותם 'אתם' עדיין פה למטה), היא בדיוק הבעייה ובדיוק הסיבה שטראמפ ושלל המנהיגים הפופוליסטים האחרים, אלו שמשסים, משקרים, מלבים את הרוחות הרעות במקום להרגיע את הציבור, צריכים ללכת הביתה".

"כשמנהיג העולם החופשי או כל מדינה אחרת מדבר בשפה גסה, ירודה, מעליבה ואגרסיבית, ברור שגם לאנשים פרטיים לא יהיה אכפת להתבטא באותה הצורה באופן פומבי. אור ואהבה לכולם. אוווקקקייי. עוד הוספה אחרי ממש התלהמות פה: לקרוא לביידן אנטישמי זו הזייה מהסרטים. הכפשה ממש, אבל אולי עדיף פשוט לצחוק...".

נועה תשבי (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נועה תשבי)
"מקללים ומגדפים", נועה תשבי | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נועה תשבי

"בכל מקרה, נראה שביידן אכן עומד לנצח והדבר החשוב ביותר לבטחון ישראל זה להיות על-מפלגתית ולשמור על מערכת יחסים חזקה גם עם הרפובליקנים וגם עם הדמוקרטים, וזה מה שישראל תמשיך לעשות". יו גו גירל, יש לך את הגב שלנו.

View this post on Instagram

A post shared by Noa Tishby (@noatishby) on