יצא לנו לראות דברים על המסך - אבל בדבר כזה עוד לא נתקלנו: בדיון שהתקיים בתכנית "פאולה וליאון" יחד עם ד"ר איריס רייצס, פסיכולוגית קלינית ומטפלת זוגית על התכתבויות והתאהבויות וירטואליות, התארחו יעקב וחני בוזגלו. השניים, שמנהלים זוגיות ארוכת שנים וחיי משפחה מאוד מתוקשרים, חשפו פרטים על הזוגיות שלהם שטרם נשמעו.

יעקב, אב המשפחה, חשף במהלך הדיון כי הוא מדבר לא מעט עם נשים ברשתות החברתיות או בטלפון, אך הדגיש כי הוא לא נפגש איתן. "אנחנו ביחד 40 שנה", אומר יעקב בוזגלו. "לי היו מלא הידלקויות רגשיות, כל יום", הוא אמר ואילו חני הבהירה: "אני יודעת מי זה יעקב, אין לו חברים בכלל, יש לו רק חברות, מה לעשות? אני יודעת עם מי אני חיה".

"מבקשות ממני בנות חברויות באינסטגרם או בפייסבוק", הוסיף יעקב. "כן, לפעמים זה מתפתח לשיחה... אני נהנה כי זה נעים. לפעמים זה מתפתח לשיחה מקסימה, באמת. זה יכול להיות בשיחת טלפון או התכתבויות. נשים מתעצבנות תמיד ועל הכל, אז חני מבינה שזה אני וזה עושה לי טוב. אני 24/7 עם חני, מה יש לה לחשוש? אני ממש לא לוקח את זה לשלב הבא. אני המון משוחח בטלפון או מתכתב. אני משתדל לא בטלפון כדי לא לפגוע בחני".

יעקב בוזגלו (צילום: אור גפן, יח"צ)
"אני יודעת עם מי אני חיה". יעקב וחני בוזגלו | צילום: אור גפן, יח"צ

"האמת שהתרגלתי, אין לי בעיה, שידבר כל היום", המשיכה חני את דבריו של יעקב. "יש הבדל בין להתאהב לבין לפלרטט. באיזשהו שלב שני אנשים כן צריכים להיפגש כדי להתאהב... במקרה של יעקב הוא לא יכול להתאהב אם הוא לא רואה את הבנאדם, והוא לא נפגש איתו".

"אני יודעת שהוא כותב להן 'בוקר טוב' ו'את יפה'", מדגישה חני. "אני יכול גם לכתוב שאני אוהב אותה", אומר יעקב. "רק אם באמת יש מעבר להתכתבות זו בעיני בגידה, אבל כל עוד זו התכתבות - זו לא בגידה", מבהירה חני.

יעקב, אתה אומר שזה נעים לך, אז מה? כל מה שנעים אפשר לעשות בזוגיות?

"כן. אם חני חברה שלי הכי טובה אז כן. אם אני ארגיש שאני כבול ומוגבל ואני ארגיש שאני לא יכול לדבר - זה לא יצליח. ברגע שיש אולטימטום וחני אומרת לי לא לדבר עם מישהי ולעצור את זה כאן - זה דווקא יותר עושה לי את הרצון יותר ללכת אליה וכן להיפגש. ברגע שאת אומרת לאדם 'לא', מה עשית? גרמת לו לרצות יותר".

חני, אין רגעים שזה מכניס אותך לעצב או למצוקה?

"עצב? ברור. אני לרוב לא מדברת איתו על זה. אני כותבת לו מה אני מרגישה. אני לא טיפוס שרוצה לריב כל היום, אני טיפוס מיוחד. נשים היום על כל דבר קטן עושות סרט... אני לא. אוהד הבן שלי התגרש בגלל התכתבות. היום על כל דבר אפשר להגיד ביי-ביי. אני יכולה להבין אותה, אבל מהר לפרק משפחה מהר על דבר כזה - זה מרתיח. אוקיי, הוא התכתב... אז מה? אז כולם יתגרשו כי כולם מתכתבים".