בשבועות האחרונים הוסרו אט אט ההגבלות החמורות שהביא איתו נגיף הקורונה והחזרה הבסיסית לשגרה התאפשרה עם הנחיות ברורות של עטיית מסכה ושמירת מרחק של שני מטרים. אפשר לנחש כי אנשי הביצה הם אלו שהתגעגעו למסיבות ולחיי הלילה במיוחד, כי יום אחרי יום אנחנו נתקלים במסיבות נוצצות שמתקיימות בניגוד להוראות.

אחרי חגיגות בר המצווה הגרנדיוזיות שנערכו לכבודו של אחיה של שיראל טולדנו, בת הזוג של עומר אדם, שכללו הופעות עד השעות הקטנות של הלילה ושיגור זיקוקים ממגדלי מגורים והובילו לביקורת ציבורית ולזימונו של אב המשפחה לחקירה במשטרה, אמש סוכנות הדוגמנות "עלית מודלס" חגגה באירוע ענק על גג מלון קרלטון שבתל אביב.

אירוע עלית מודלס, יוני 2020 (צילום: ילם ושמר על ההנחיות: אור גפן,  יח"צ)
התקהלות בניגוד להנחיות. טיילור מלכוב | צילום: ילם ושמר על ההנחיות: אור גפן, יח"צ
אירוע עלית מודלס, יוני 2020 (צילום: ילם ושמר על ההנחיות: אור גפן,  יח"צ)
האיש מאורי הסוכנות. שי אביטל ונטע אלחמיסטר | צילום: ילם ושמר על ההנחיות: אור גפן, יח"צ

הדוגמיות המיוצגות בסוכנות ועוד חברים קרובים של שי אביטל, בינהם בר זומר, אירית רחמים, טיילור מלכוב ונטע אלחמיסטר הגיעו לחגוג ולפרגן. רגע אחרי, כשהרשתות החברתיות החלו להתמלא בצילומים מהאירוע - כבר היה ברור לכולם שגם במסיבה הזו, לא שמרו על ההנחיות כמו שצריך.

מסביב לבריכה בבית המלון התל אביבי נאספו עשרות אנשים שבילו ורקדו בצפיפות כשהם ללא מסיכות ואינם מקפידים על שמירת מרחק. נכון שלא מדובר במסיבה היחידה שהתקיימה בניגוד לכללים, אבל כשמדובר במפורסמים ומובילי דעת קהל עם מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, הביקורת חמורה בהרבה.

אירוע עלית מודלס, יוני 2020 (צילום: ילם ושמר על ההנחיות: אור גפן,  יח"צ)
גם מפיקת העל הייתה שם. אירית רחמים | צילום: ילם ושמר על ההנחיות: אור גפן, יח"צ

גם במקרה הזה, בדומה לחגיגות של משפחת טולדנו, תלונות רבות על מסיבה בניגוד לנהלים ולהנחיות משרד הבריאות הגיעו למשטרה, וזו פועלת בעניין ממש ברגעים אלה.

מדוברות משטרת מרחב ירקון נמסר בתגובה:

"המשטרה עכבה אתמול ארבעה מעורבים בקיום מסיבה רבת משתתפים בגג מלון במרכז ת"א ופתחה בחקירה של אירוע רב משתתפים שהתקיים בניגוד לנהלים בגג של אחד מבתי המלון במרכז ת"א. למארגן האירוע מיוחסת עבירה של הפצת מחלה מסוכנת ובנוסף נבחנו היבטי הרישוי של האירוע. מארגן האירוע זומן להיום לשימוע בפני קצין משטרה".