גם אם היא תרצה וגם אם לא, הילה נחשון נחשבת לחלק מרכזי מתעשיית הבידור הישראלית כבר שנים ארוכות. לפעמים היא רחוקה מאור הזרקורים ולעיתים היא בפסגת הפרסום. בשבוע שעבר גילינו שתקופה לא פשוטה בכלל עברה עליה.

לפני כמה ימים נחשון ריגשה את כולנו כשחשפה את התהליך העצום שעברה בשנים הקשות מאז שנפרדה מבעלה ואת הירידה והעליה במשקל שבאו בעקבות הפרידה העצובה: "אני עשרה קילו יותר, מאושרת פי מליון, חזקה פי מליון", אמרה.

הבוקר (ב') היא הגיעה ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין (קשת 12) כדי לנסות ולהסביר מה עבר עליה אז, מדוע בחרה להיחשף ומה קרה אצלה אחרי: "התגעגעתי בעיקר לחיבוק שאני מקבלת מאנשים. לא התגעגעתי לתעשייה, אני עושה המון דברים אחרים שעושים לי טוב".

איך קרה שיום אחד זה לא התאים לך ופשוט החלטת להיעלם?

"זה היה תהליך. אני עברתי גירושים קשים, טראומתיים וכואבים. הרגשתי שאני לא מסוגלת להיות בפרונט, לשבת ולחייך כאילו שום דבר לא קרה והייתי צריכה את הזמן שלי כדי להבין ותוך כדי נפלו לי המון אסימונים".

כל כך טראומתי?

"זה לא שרציתי להיעלם רק מהמסך. רציתי להיעלם, כזה טראומתי".

תסבירי.

"הבית מתפרק. והגירושים שלי היו קשים כי לא ראיתי אותם מגיעים. בסופו של דבר, מה שמשנה זה מה שאתה מספר לעצמך, האחריות שאתה לוקח. אני עשיתי טעויות, בחרתי לא טוב ומשכתי אליי את האנשים הלא מתאימים. אני מדברת על זה המון בהרצאה שלי, שנולדה בגלל שהבנתי שכל הסבל הזה, הגיהנום הזה, יש לו תכלית. זה קרה מסיבה מסוימת, מסיבה שאני הייתי צריכה לעצור, להתעורר על החיים שלי, להבין שאני לא במקום הנכון".

הילה נחשון, אוגוסט 2018 (צילום: instagram)
"זה לא שרציתי להיעלם רק מהמסך. רציתי להיעלם" | צילום: instagram

פעם ראשונה שנשבר לך הלב?

"זה הרבה יותר מזה, גיליתי שכל מערכת היחסים שלי הייתה שקר אחד גדול. המסר שלי בהרצאות הוא בעיקר לא לפחד להסתכל לאמת בעיניים. הרבה פעמים החיים מתקיימים על מסלול ואנחנו אומרים לעצמנו שעדיף לא לראות".

השאלה אם היית בכלל במקום לראות?

"זה בדיוק מה שאני אומרת. תעצרו שניה, תבדקו, תראו איזה דברים אתם שמים מתחת לשטיח, ואני לא עשיתי את זה. אני זוכרת את הרגע שאמרתי לעצמי להתאפס, זה היה אחרי שהייתי צריכה לבנות את בית חלומותיי, ששיפצתי והשקעתי בו את כל חסכונותיי ונאלצתי לחזור עם הילדים שלי לגור בתל אביב, ואני זוכרת את רגע הזה - זה היה יום שישי ואתה רואה את כל המשפחות יורדות לארוחות ערב ואני עם הילדים לבד אז אמרתי לעצמי שאני המבוגר האחראי פה, אני האמא של הילדים האלה והילדים האלה יהיו מאושרים בין אם יש או אין בן זוג. זה הרגע שעשיתי את הסוויץ'. במקביל חשוב מאוד לקבל עזרה".

הילה נחשון אז והיום (צילום: instagram)
"אני אולי מחייכת, אבל בפנים הכל פצוע, כואב ומדמם" | צילום: instagram

למה העלית את התמונה והפוסט שחל המשקל?

"המשקל היה להראות את הביטוי של מה שעברתי. אתה מגיע למצב שאתה לא יכול לאכול, זה פיזיולוגי לחלוטין, הגוף נאטם כדי שיהיה מספיק דם למוח לשרוד. רציתי להסביר שהתחזקתי ואפשר לעבור דברים קשים ולצאת מהם מחוזקים".