ההודעה על הקורונה בישראל ועל הסגר הכמעט מוחלט אותו אנו חווים בימים אלה, תפסה את נטלי דדון לגמרי בהפתעה. את עוקביה ברשתות החברתיות היא משתפת בדרכים היצירתיות שלה להעביר את הזמן יחד עם בנה, ריף רפאל.

"24/7 אני מעסיקה את הילד, מחליפה עשרות דמויות ביום, לפעמים הוא אומר לי: 'אמא יכולה לחזור? את יכולה לקרוא לאמא?', הוא לא מבין אם הדמות זאת אמא", סיפרה דדון ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין היום (ב').

מתי את מוצאת זמן לעצמך?

"האתגר האמיתי הוא במלחמה נגד, ארבעה ימים לא פתחתי חדשות, זה ישר מעלה לי את הדופק, אז אני מעדיפה את החממה הזאת. את הרגעים לעצמי אני מוצאת כשהוא נרדם, הספר שלי ככה בידיים והרבה פעמים הוא מעסיק את עצמו".

View this post on Instagram

אפשר להשאר ברגע הזה פור אבר?????? הרגע החלומי הזה לפני שקמים ולא בא לו לצחצח שיניים לפני שבא לו למרוח עוגת שוקולד על השטיח לפני שאת מתיישבת ועושה עשרים דמויות ביום כי לפעמים משעמם לו רק עם אמא, לפני שנגמרים לי הרעיונות והיצירתיות נעלמת ולפני אני שוכחת תנור עובד ושורפת את כל האוכל, לפני שאנחנו רבים על הטלויזיה ולפני שהוא אומר לי שבא לו אמא אחרת וזה אחרי שנתת לו את המעיים הקרביים והלחיים! ועם זאת מברכת על כל רגע שאנחנו בריאים, פרופורציות! אנחנו במלחמה נגד גורם בלתי נראה שמאיים לפגוע ביקרים לנו מכל!!! עצם זה שאנחנו לא רואים אותו קצת מכניס לשאננות, אז כמו שהייתם יושבים בבית או במקלט אם מפגיזים אותנו והיו תקופות שהיינו שולחים ילדים לחזית ומאבדים חיילים שלא נדע ושאבותינו ישבו בבונקרים מתחת לאדמה בלי אוכל במשך שנים אנחנו קיבלנו ״עונש״ שהוא חלום!!! משברים מולידים מנהיגים מנצחים !!! #אנחנונשאריםבבית #חזקים תמיד

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon) on

המלצת לשמור שבת בתקופה הזאת, זה חדש אצלך?

"לא שמרתי שבת אף פעם, מה זה אף פעם? שמרתי חצי שנה בעבר, לא החזקתי מעמד, הרגשתי שזה... שאני קצת מענישה את הילד כי אני עובדת נורא קשה כל השבוע והשבת הייתה כדי לראות את המשפחה שגרה רחוק, אז הזנחתי את זה".

האירוע הזה גרם לך להתחזק?

"הקריאה הזאת באמת של ההדלקת נרות והקבלה של השבת זה בא מצורך מאוד אישי שלי, של ברייק של כמה שעות שהוא הכרחי גם לנפש מעבר לאמונה שיש לי. זה עושה לי טוב לנפש, החיבור הזה".

את מדברת על מסורת, לא דת.

"גם וגם, יש בי, תמיד היה לי את הקידוש, את החגים. אני לא יודעת.... יש פה את המתנה הזאת שגם ככה אין לאן ללכת עכשיו אז אני מאמצת את זה".

View this post on Instagram

*האם זה במקרה?* שימו לב: השבת הקרובה (כ"ה באדר תש"פ. 21.3.20), זו השבת הראשונה שמדינת ישראל תהיה בהסגר כמעט מלא. אין טיולים, אין בילויים, אין מכוניות בכבישים. כולם נשארים בבית. עכשיו תראו כיצד פותחת פרשת השבוע שנקרא בשבת הקרובה. זה פשוט מדהים! *וַיַּקְהֵל מֹשֶׁה אֶת כָּל עֲדַת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם אֵלֶּה הַדְּבָרִים אֲשֶׁר צִוָּה ה׳ לַעֲשֹׂת אֹתָם. שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי יִהְיֶה לָכֶם קֹדֶשׁ שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן לַה׳ כָּל הָעֹשֶׂה בוֹ מְלָאכָה יוּמָת. לֹא תְבַעֲרוּ אֵשׁ בְּכֹל מֹשְׁבֹתֵיכֶם בְּיוֹם הַשַּׁבָּת.* מה הסיכוי, שפרשה זו תיפול בדיוק, אבל בדיוק בשבת שבו נכפה על כל אזרחי מדינת היהודים להישאר בבית? האם אין כאן רמז מן השמים? מי שיודע להטות אוזן לצלילים העדינים של סימפוניית האירועים המטלטלים שעוברים עלינו בימים אלו, לא יתקשה למצוא את הקשר בין הדברים. זה רק ענין של התבוננות קלה. לא יותר. בואו נתחזק כולנו בשמירת השבת הקרובה הבאה עלינו לטובה. כן, כולנו. גם דתיים וגם חילונים. כל אחד יתחזק לפחות בדבר אחד הקשור לשמירת השבת. מי שרגיל לנסוע גם בשבת, בשבת הקרובה ימנע מכך. מי שרגיל לעשן בכל ימות השבוע, בשבת הקרובה יעשה הפסקה של יממה אחת. וכל אחד יודע בדיוק במה הוא יכול וצריך להתחזק. אף יצור אנושי לא יכול לצפות את העתיד, ובטח שלא לשלוט בו. היום יותר מתמיד אנו זקוקים להרבה זכויות כדי לעורר רחמי שמים. ואולי, מי יודע, אולי בזכות החיזוק העצום שיהיה בשמירת השבת הקרובה, נזכה כבר בפסח הקרוב לימים טובים ומוארים יותר ->. חבקו את השבת הזאת חזק חזק #אישהלאישהמאירה #חזקיםמתמיד נא לשתף! ולהעלות תמונה מהימים של לפני! (צולם כשעוד לא היה לנו מושג מה מתקרב ובא)

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon) on