למרות גילה הצעיר והעובדה שהיא חיילת בצבא ההגנה לישראל, לאלין כהן יש מאחוריה כבר אימפריית איפור ומוצרי קוסמטיקה על שמה. בני משפחתה עובדים יחד איתה בעסק המשפחתי, ובזכות העובדה שהיא אחת מכוכבות הרשת הגדולות בישראל, עם מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, מוצריה של אלין מקבלים פלטפורמת פרסום רחבה ונמכרים בכל רחבי הארץ.

בשעות האחרונות הוציא משרד הבריאות אזהרה לציבור בשימוש האלכוג'ל של כהן, אותו החלה לשווק לאחרונה בשל התפשטות נגיף הקורונה בעולם והעובדה שרבים צורכים יותר את המוצר. כל אלכוג'ל, לפי הוראות התקן של משרד הבריאות, צריך להכיל כ-70 אחוזי אלכוהול.

על גבי אריזת האלכוג'ל של כהן מצוין כי המוצר אכן מכיל 70 אחוזי אלכוהול לחיטוי מלא של כפות הידיים, אך משרד הבריאות טוען כי בבדיקה שנערכה התגלה כי במוצרי האלכוג'ל המדוברים נמצאו רק 25 אחוזי אלכוהול. "משרד הבריאות מזהיר את הציבור מצריכה ורכישה של המוצר "אלין כהן - אלכוהול ג'ל קריסטלי לשמירה על היגיינת הידיים" המיוצר ע"י חברת קאופמן תמרוקים בע"מ", נכתב בהודעה שיצאה.

אלין כהן (צילום: אור גפן)
הסתבכה. כהן | צילום: אור גפן

"מבדיקת מעבדה שנערכה למוצר הנ"ל נמצא כי המוצר מכיל כ-25% אלכוהול בניגוד מוחלט למצוין על תווית המוצר (70%) ולא בהתאם להרכב התמרוק שאישר משרד הבריאות", עוד נכתב בלשון ההודעה. "לקוחות אשר ברשותם המוצר הנ"ל מתבקשים להפסיק את השימוש במוצר. הודעה נמסרה לנקודות המכירה וניתנה הנחייה להסרת המוצר מהמדפים".

מעורך דינה של אלין כהן, ליאור בנימין, נמסר בתגובה: "חברת קאופמן תמרוקים הינה חברה ותיקה ומקצועית בתחום הקוסמטיקה וצברה מוניטין חיובי ולקוחות מרוצים רבים במהלך שנות פעילותה. מאז ומעולם מקפידה היא למלא אחר הוראות החוק והתקן המחייב. גם במקרה דנן פעלה בהתאם לרישיון בר תוקף שניתן לה ממשרד הבריאות והיא מייצרת ומשווקת מוצרי קוסמטיקה על פי התנאים הנדרשים ממנה, תחת עינה הבודקת של הרשות המוסמכת ובאישורה בתהליך ייצור קפדני, סטרילי ומוסדר על פי חוק. כל ניסיון לטעון אחרת הינו חוטא למציאות העובדתית ובבחינת תלונת שווא הגובלת בהוצאת דיבה.

ברשותנו תוצאות של בדיקות מעבדה אובייקטיבית המעידות על העובדה כי אחוז האלכוהול במוצר הינו 70% בדיוק על פי תנאי הרישיון. יודגש כי החברה איננה אחראית על שינויים אם נעשו במוצר לאחר שיצא משליטתה ו/ או תנאי אחסנה, תחזוקה והפצה בידי גורמים חיצוניים שאינם בשליטתה".
משרד הבריאות אוסר על שימוש באלכוג'ל של אלין כהן (צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק של משרד הבריאות)
התמונה שהפיץ משרד הבריאות | צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק של משרד הבריאות