אזרחי מדינת ישראל המסוגרת נלחמים על זכותם הדמוקרטית להפגין – בכל רחבי הארץ ומכל קצוות האוכלוסייה. אחרי שבת מלאה בהפגנות ובהיתקלויות אלימות, אתמול (א') התחיל ברשת גל מחאה נוסף, כאשר אזרחים רבים הוסיפו לתמונת הפרופיל שלהם את המילה "לך", כשהיא מכוונת לראש הממשלה המכהן – בנימין נתניהו.

גם הסלבס האהובים בביצה לא נשארו אדישים למחאות המשתוללות בחוץ, כשהם מצטרפים לשורות הראשונות של ההפגנות, יוצאים בפוסטים דעתניים ומעבירים ביקורת נוקבת על הממשלה ופעולותיה. אלא שלא כולם הסיכמו עם גל המחאה הנוצץ, וכשמאור בוזגלו הביע את דעתו על העניין – מיה דגן החליטה להתערב.

מיה דגן נגד מאור בוזגלו (צילום: instagram)
"מאות אלפים שאיבדו את הכל הם לא טרנד". מיה דגן נגד מאור בוזגלו | צילום: instagram

"'לך'.. 'לכו'.. 'הלכנו'.. 'סע'.. 'סעו'.. כולם התחילו ללכת ורוצים לנסוע", כתב הכדורגלן מאור בוזגלו בסטורי ששיתף בעמוד האינסטגרם שלו. "תישארו בבית ותשמרו על עצמכם במקום הטרנדים האלה והבלבולי מוח".

שעות בודדות לאחר מכן, מיה דגן החליטה לענות למאור, שיתפה את הפוסט שכתב ומתחה עליו ביקורת נוקבת: "מאור בוזגלו היקר, אני לא חושבת שמאות אלפי האנשים מחוסרים העבודה שאיבדו את הכל, את הפרנסה שלהם, את האמון שלהם, ואת התקווה שלהם – שיוצאים לרחוב לצעוק את הצעקה שלהם כי אין להם כבר מה להפסיד – הם טרנד", כתבה השחקנית. "הם לא דבר חולף, הם עובדה בשטח. אנשים שאכפת להם מהמדינה הזאת, שכל כך אוהבים אותה, והם בטח שלא 'מבלבלים את המוח'. ככה אנחנו שומרים על עצמנו, בלצאת לרחוב ולצעוק. כי אף אחד לא שומר עלינו. אני חושבת שקצת תרבות דיבור וקצת חמלה לא יזיקו פה".

התגובה הנוקבת של מיה גררה התייחסות של סלבס נוספים בביצה, ולאות תמיכה במאור הצטרף גם דודו כהן - שכתב פוסט ארוך על המצב. " תפסיקו לבלבל במוח ותשבו כבר בבתים שלכם. תפסיקו עם הטרנדים המיותרים והזולים האלו ותשמרו על עצמכם", הוא כתב בדומה לחברו מאור, לצד גיף על עומר אדם ובו כתוב "אהבת חינם". " כל אחד משחק אותה איזה פוליטיקאי ומביע דעה או איזה משפיע ... יאללה, לא עובד עלינו. אתם אלו שעושים ת'בלאגן בשביל איזה אייטם, חאלס... בואו נתאחד ונחפש לעשות שלום. מספיק כבר עם כל הפרובוקציות המיותרות האלו, זה לא הזמן".

View this post on Instagram

A post shared by דודו כהן -האח הגדול7, גולסטאר (@duducohen_afula) on