אחרי שלוש שנות זוגיות ושני ילדים קטנים, אייל גולן אישר אתמול כי הוא ודניאל גרינברג מתגרשים "מתוך חברות, אהבה והבנה". הבוקר (ד') אייל גולן המריא להופעה בקייב, דניאל שמה את מיאל בגן ואנחנו כאן כדי לעשות סדר בדברים ולספר מה הסכומים המדויקים שכתובים בהסכם הגירושים (שנמצא ברשותינו), מתי הוא נחתם ומה היא חלוקת המשמורת של אייל ודניאל על רון ומיאל.

עם חתימתו של הסכם הגירושים נכנס למעשה לתוקף הסכם הממון שהשניים חתמו עליו לפני שנישאו. בניגוד לפרסומים אחרים, דניאל לא תקבל שום סכום כספי או "מענק חד פעמי" על כך שילדה לאייל שני ילדים. לפי הסכם הממון, החברות של דניאל יישארו בחזקתה וכך גם אלו של גולן. "חלה בין הצדדים הפרדה רכושית מלאה, מופרדת ומוחלטת בזכויות ובחובות בכל מין וסוג שהוא. קרי, אין רכוש משותף לאיזון ולחלוקה בין הצדדים".

הסכם הגירושים

כפי שסיפרנו לכם לראשונה בחודש אוגוסט האחרון, למרות ההריון המתקדם בו הייתה דניאל, גירושים היו על הפרק אך השניים החליטו לא לעשות אף צעד לפני הלידה. באותה התקופה ההסכם כבר היה מוכן ואושר על ידי עורכי הדין של השניים אך לא נחתם עד השבוע שעבר. כבר אז סיפר לנו מקורב: "אני לא אהיה מופתע אם ברגע שדניאל תלד היא תעזוב את הבית. המשבר שהם נמצאים בו מאוד עמוק, מדובר במשבר אמון".

אייל ודניאל חזרו מדובאי בשבוע שעבר ויום למחרת כבר חתמו על הסכם הגירושים הרשמי שלהם. חוץ מהתמונות המאוהבות בחשבונות האינסטגרם של השניים, כאלו שמכילים את המילים "אשתי האהובה" ו-"בעלי האחד היחיד", מקורבים שנכחו איתם בטיול באמירויות סיפרו לנו הבוקר ש"הם היו הכי מאוהבים, בעל ואישה שמאושרים".

אייל גולן ודניאל גרינברג (צילום: אינסטגרם)
תקבל ממנו רק 15,000 ש"ח בחודש | צילום: אינסטגרם

גם ביום ראשון האחרון, חמישה ימים אחרי שנחתם הסכם הגירושים של השניים, בהופעה של אייל בהיכל התרבות, דניאל ישבה עם המשפחה בשורה הראשונה, שרה את המילים עם הקהל בחיוך. קיבלה מבעלה זר פרחים שמעריצה העניקה לו ואף חזרה איתו לביתם המשותף בסוף הערב.

המזונות

ועתה להסכם הגירושים, שלא נפרסם במלואו מטעמי צנעת הפרט: דניאל תקבל מאייל 15,000 ש"ח בכל עשירי לחודש - כלומר, 7,500 אלף שקלים על כל ילד. כשמיאל ורון יחגגו את יום הולדתם ה-18, הסכום יופחת לשליש וגרינברג תקבל מזונות של 2,500 ש"ח עבור כל ילד. 

דניאל תקבל מאייל אך ורק את דמי המזונות עבור הילדים. היא לא קיבלה ולא תקבל שום מענק או סכום נוסף חד פעמי מעבר למזונות. בסביבתה מבהירים: "השמועות שהופצו על 800 אלף שהיא מקבלת מאייל מתוך הסכם הממון - זה מידע שקרי ואכזרי ולא משקף את המציאות איתה דניאל מתמודדת".

מקורבים לגרינברג מספרים ש"דניאל לא רצתה להגיע אפילו ליום אחד בבית המשפט על חשבון הילדים" ולכן הסכימה להתפשר על התנאים. "אנשים קוראים לה 'גולדיגרית' אבל כל מה שהיא רצתה זה לקום וללכת מהנישואים האלה עם כמה שפחות פגיעה בילדים", אומר מקורב בשיחה עם mako סלבס, "אייל עשה את כל מה שהוא יכול, כל יום מחדש, כדי לגרום לה לקום וללכת". 

הדירה

גרינברג שכרה דירה ברחובות באותה השכונה על מנת לא להוציא את הילדים מהמסגרות שהתרגלו אליהם וגם כדי לאפשר לאייל להיות קרוב אליהם. בסביבתה אומרים: "בכל הדיונים על הסכם הגירושים הדבר היחיד שדניאל התעקשה עליו ולא הייתה מוכנה להתפשר לגביו זה שהילדים שלהם ישנו אך ורק אצלה עד גיל שלוש".

"היא שכרה דירה לידו ולא עברה לאזור של ההורים שלה כדי שהוא הוא יוכל להיות איתם אחרי הגן והיא איתם בלילה", מוסיף מקורב. למרות שהסכם הגירושים מחייב אותה לעזוב את הווילה שנמצאת ברשותו הבלעדית של אייל 45 יום מחתימת ההסכם, היא צפויה לעבור לאותה הדירה כבר בשבועיים הקרובים. 

משמורת על הילדים

על פי ההסכם החתום, אייל יוכל לראות את הילדים בשבוע הראשון בימי שני וחמישי ובשבוע השני בימי שני, חמישי ושישי עד השעה שמונה בערב - כך עד גיל שלוש. ההסכמה בין אייל ודניאל, כך מקורב לשניים מספר, היא שהוא יוכל לראות אותם בכל יום כשיחזור מהגן ועד הערב. הילדים ישנו אך ורק עם אמא שלהם למעט מקרים שהיא בחו"ל, חולה, או כל מקרה יוצא דופן אחר. לגבי חופשות בחוץ לארץ, כך נכתב בהסכם: "כל הורה יהיה זכאי לקחת את הילדים לטיול בחו"ל שלא יעלה על 14 יום בשנה, או לתקופה ארוכה יותר שלצורך כך תידרש הסכמה בכתב".

חגי ישראל

אצל דניאל:

יום כיפור, מחצית הראשונה של חופשת סוכות, מחצית ראשונה של חופשת חנוכה, ט"ו בשבט, מחצית ראשונה של חג פסח (כולל ליל הסדר), יום העצמאות.

אצל אייל:

ראש השנה, מחצית שנייה של חופשת סוכות, מחצית שנייה של חופשת חנוכה, פורים, מחצית שנייה של חופשת פסח, ל"ג בעומר, שבועות.

*בשנה השנייה הסדר יוחלף.

סעיף הסודיות

"הצדדים ינהגו בכבוד הדדי זה כלפי זה וישמרו על סודיות מלאה ומוחלטת אודות פרטי הסכסוך ביניהם, המחלוקות, הליך הפרידה והגירושין. הצדדים לא יגלו כל פרט על הפרידה ומידע אישי אודות הצד השני, כלפי כולי עלמא. למען הסר ספק, לא ידלוף בכל דרך מידע פרטי של הצדדים לצדדי ג' ובמיוחד לתקשורת לרבות, אך לא רק, מידע שיתקבל מחוקרים, צילומים וכדומה".

אייל גולן ודניאל גרינברג (צילום: אינסטגרם)
בדובאי הם היו מאוהבים לגמרי והמקורבים מופתעים | צילום: אינסטגרם