סוף שבוע לא פשוט עבר על הדוגמנית סתיו סטרשקו. היא נעצרה ע"י מספר שוטרים שהוזעקו למרכז תל אביב לאחר ששכנים שמע ריב קולני בינה לבין בן זוגה, השחקן עמית גיל, איתו היא מנהלת מערכת יחסים כבר למעלה משנה.

סטרשקו, בסרטון שצולם ע"י מצלמות גוף של השוטרים, תועדה כשהיא נאבקת בהם ולא מוכנה לשתף פעולה והטונים בשיחה בינה לבינם עלו והחריפו מדקה לדקה. לאחר שהסרטון פורסם וסטרשקו ספגה תגובות לא פשוטות על התנהגותה כלפי משטרת ישראל - היא פרסמה פוסט בחשבון האינסטגרם שלה בנושא.

"אני רוצה לפתוח ולהתנצל על המילים שאמרתי לשוטרים בלהט הרגע כשאני נתונה בסערת רגשות", כתבה הדוגמנית. "רבתי עם בן זוגי, ויכוח קולני, שהסתיים עוד לפני הגעת השוטרים. וכשהגיעו השוטר והשוטרת מיד הרגשתי מותקפת וביקשתי ספייס על מנת להסביר ולדבר. אף אמרתי מספר פעמים שיזמנו אותי לחקירה ואבוא, והוספתי כי אני דמות מוכרת ואין חשש שאעלם".

קסטרו (צילום: אביב חופי)
"המפגש עם השוטרים היה יכול להסתיים אחרת". סתיו סטרשקו | צילום: אביב חופי

"בן זוגי שחזר למקום גם ביקש מהשוטרים שיעזבו אותי ואמר כי לא פגענו אחד בשניה, אך השוטר מיד ובלי לשאול שאלות פעל כלפיו באלימות על אף שלא התנגד, דחף אותו בכוח הצידה, אזק את ידיו שלא לצורך והעלה אותו לניידת", המשיכה סתיו. "איזוק של דמות מוכרת בידיים וברגליים אינו נחוץ, מהווה שימוש בכוח מופרז ומיועד להשפיל. לא רציתי לסיים במיון עם חבלות וסימנים כחולים על כל הגוף".

"המפגש עם השוטרים היה יכול להסתיים אחרת, אבל נתקלתי באטימות וחוסר רצון להקשיב ולעזור", הבהירה. "לא ייתכן שאלה שאמורים להגן עלינו בסופו של דבר תוקפים אותנו כשהם מנצלים את כוחם לרעה ולא מפעילים שיקול דעת ראוי. רק ניסיתי להתגונן. אני מרגישה מושפלת, כואבת ועצובה שזה המצב במדינה שלי, ושאני עכשיו צריכה לשבת ולכתוב בדמעות ולהסביר את עצמי כשבסך הכל רבתי עם בן זוגי".