תביעת עתק הוגשה נגד ליאור נרקיס. יוני 2021 (צילום: מתוך instagram)
צילום: מתוך instagram

לפני כחודשיים סיפרנו לכם לראשונה כי ליאור נרקיס נתבע על ידי ש', עובדת משק בית ששכר, בסכום של 1.3 מיליון שקלים בגין 7 שנות עבודה בהן לא הפריש כספים לקרן פנסיה, תנאים סוציאליים והלנת שכר. לטענתה, היא לא הייתה מבוטחת על ידו כפי שמתחייב בחוק והפכה לנכה בתקופת עבודתה בביתו.

ל-mako נודע כי בימים האחרונים נרקיס הגיש כתב הגנה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ובו הוא מכחיש את כל טענותיה של ש', טוען שלא מגיעה לה אגורה ממנו וכי יש לחייב אותה בהוצאות משפט. באמצעות עורכי דינו טוען נרקיס כי מעמדה של ש' בישראל הוסדר רק בשנת 2018 וטרם עברה הכשרה של 60 חודש המזכה אותה בפנסיית נכות. עוד נטען כי גם אם ל-ש' היה הסדר פנסיוני לא היה בדבר לזכות אותה בפנסיית נכות.

ליאור נרקיס וחיים רביבו, פפראצי דצמבר 2019 (צילום: פול סגל)
צילום: פול סגל

בעוד ש-ש',שטוענת באמצעות עורכי דינה צביקה הלפגוט ושי אדרי, כי הרוויחה סכום של 60 שקל נטו לשעה, נרקיס טוען שהסכום הוא בעצם ברוטו. לטענת נרקיס, הוא שילם ל-ש' את מלוא הכסף שהגיע לה על פי חוק ואם יימצא שהוא חייב סכומי כסף מסוימים הוא ידאג לשלם.

בכתב ההגנה נטען עוד כי ש' הועסקה כעובדת ניקיון בביתו וגם כמנקה באולפן ובחברה שלו (נרקיס הפקות בע"מ) ולדבריו, לגבי העובדה ש-ש' הפכה לנכה נטען כי הוא אינו אחראי לכך ומאחר ומדובר במחלה שאינה קשור לעבודתה הרי שאין מדובר בתאונת עבודה.

בכתב הגנתו, נרקיס מסתמך על כך שתביעה של ש' לביטוח לאומי לקבלת דמי נכותה נדחתה והוא דורש לדחות את תביעתה של ש' ולחייב אותה בהוצאות משפט. בעוד כמה חודשים אמור להיות הדיון הראשון בתיק. ההערכה כי התיק יגיע לגישור.

תביעת עתק הוגשה נגד ליאור נרקיס. יוני 2021 (צילום: ארקדי ברונשטיין, פרטי)
צילום: ארקדי ברונשטיין, פרטי

ש' הייתה המומה מדבריו של נרקיס ובאמצעות מקורביה תקפה את התנהלותו. "הוא צריך להתבייש על הדברים שכתב. נתתי את הנשמה והלב שלי בעבודה והפכתי לנכה. הייתי בת בית אצלו. ככה לא מתנהגים. היום אני שבר כלי ואמורה לעבור ניתוח מורכב. לצערי הוא עושה הכול כדי להתחמק מלשלם לי את הכסף המגיע לי על פי חוק. אני סומכת על בית המשפט שיקבל את תביעתי".

תביעת עתק הוגשה נגד ליאור נרקיס. יוני 2021 (צילום: ארקדי ברונשטיין, פרטי)
צילום: ארקדי ברונשטיין, פרטי