בחודש שעבר, ואחרי פחות משנה של זוגיות, לירז אסייג ובן הזוג, שחר לבנגרונד – התארסו. שחר שלף את הטבעת ביום הולדתה של לירז, והיא לא חשבה פעמיים לפני שאמרה "איי דו", אך יומיים אחרי האירוע המרגש הכוכבת הגיעה לאולפן של "פאולה וליאון" – ודיברה כמו שלא דיברה מעולם על הזוגיות האלימה שחוותה בעברה - ובסוף השבוע האחרון היא גם סיפקה הצצה קשה לצפייה לתקיפות הקשות שעברה.

בסדרת תמונות קשות של פציעות שספגה, לירז שפכה עוד קצת אור על הזוגיות האלימה אליה נקלעה בגיל 24 בלבד. "הייתי מלאה בשטפי דם. לא נראיתי כמו בן אדם", היא כתבה על תמונה שמציגה שטף דם גדול בזרוע. "הוא היה מבוגר ממני בהרבה ועשה בי כרצונו. את כל הרוע בעולם אני מאחלת לו ולאנשים כמותו. שימות בייסורים קשים אמן".

לירז אסייג (צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram)
כשנורה אדומה נדלקת. לירז אסייג חושפת את ההתעללות | צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram
לירז אסייג (צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram)
"ככה רוב הזמן הגוף שלי נראה". לירז אסייג חושפת את ההתעללות | צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram

לירז המשיכה ושיתפה תמונות נוספות מהתקיפות הקשות, וסיפרה על אירוע מזעזע נוסף שעברה. "היו פעמים שקבוצות שיער שלי היו נשארות לו ביד. הוא היה תופס אותי מהשיער ומטיח את הראש שלי בדלת כמו כדור עד שהייתי נופלת", היא שיתפה. "אחר כך הוא היה מצטער ובוכה, ואומר לי שהוא לא יכול לחיות בלעדיי. הייתי כל כך חלשה פיזית ונפשית, לא היה לי לאן ללכת – וזה מה שהביא אותי להישאר".

לירז אסייג (צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram)
"בעט בי באזור מפתח הלב". לירז אסייג על ההתעללות | צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram
לירז אסייג (צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram)
לירז אסייג על מערכת היחסים האלימה | צילום: מתוך האינסטגרם של לירז אסייג, מתוך instagram

בשיחה עם mako סלבס סיפרה לירז על ההחלטה לשתף את התמונות הלא פשוטות. "זה דבר אחד לשמוע על מקרי אלימות, לספר את זה וזה דבר אחר לגמרי לראות את זה מול העיניים. חשוב לי שזה ייראה ויישמע, שנשים יבינו שיש להן קול, יש להן כוח".


"אני זוכרת את הימים שחשבתי שאני לא יכולה ללכת. לא יכולה. איך? ועשיתי את זה, בכיתי את נשמתי, צרחתי לאלוהים תפילות וגייסתי את מיץ הכוח שנשאר לי בגוף ונפש חבוטה", הוסיפה לירז. "הצלתי את עצמי, זה אפשרי. 
אני לא מוכנה לשמוע מישהי שאומרת לי אני לא יכולה, אין דבר כזה, את יכולה הכל. הייתי רב חיי קורבן לאלימות פיזית מילולית וכלכלית והצלתי את עצמי. כל אחת יכולה לעשות את זה וגם בהרצאות שלי אני מסבירה איך".

סובלת מאלימות במשפחה? את לא לבד. הקו החם למניעת אלימות של נעמת: 1202