אגף ה-VIP שהוקם לפני למעלה מחמש שנים באגף 10 בכלא מעשיהו בהשקעה של מיליוני שקלים, נועד תחילה לאכלס בתוכו את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שנדון לשנתיים מאסר בפועל. אולמרט ידע סודות מדינה רבים ולכן היה צורך להגן עליו ועל ביטחונו בתא מבודד כדי שלא ייסחט ולא ייפגע על ידי אסירים אחרים.

באגף ה-VIP, לאורך השנים, היו כלואים בין השאר הזמר קובי פרץ, הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, יו"ר בנק פועלים לשעבר דני דנקנר, איש העסקים נוחי דנקנר ועוד. לפני מספר חודשים סיים נוחי דנקנר לרצות את עונשו ומאז הוחלט בשב"ס להוציא מהאגף את כל האסירים שהיו בו ולהעביר אותם לאגפים רגילים. האגף שופץ ומערכת הביוב והניקוז בו תוקנה ושודרגה.

בר וציפי רפאלי (צילום: עופר חן)
תעבור לאגף של אולמרט? ציפי ובר רפאלי | צילום: עופר חן

כבר כמה חודשים שהאגף סגור ולא ברור מה יעלה בגורלו. אחת התכניות שבהן דנו באחרונה מאחורי הקלעים היא להעביר לאגף זה אסירות נורמטיביות כמו ציפי רפאלי או כאלה שהיו מעורבות בתאונות דרכים. מטרת התכנית הזו היא שיהיה קל ביותר לפקח על רפאלי ושאר האסירות הנורמטיביות ולמנוע כל ניסיון מצד אסירות לסחוט אותן לפגוע בהן.

גורמים יודעי דבר מספרים ל-mako כי התכנית היא להעביר לאגף בין 15 ל-20 אסירות כדי להקל על מצוקת הכליאה בכלא "נווה תרצה", שם שוהה רפאלי."היו דיבורים של גורמים שונים בשב"ס להעביר אסירות כמו רפאלי לאגף של אולמרט", ציין גורם בשב"ס, "האגף ריק והוא מתאים בדיוק לצרכים של אסירות כמו רפאלי ואחרות. צריך להבין שנווה תרצה זה כלא הנשים היחיד בארץ שבו אסירות רוצחות מרצות עונש יחד עם אסירות נורמטיביות והפיקוח הוא די צמוד, ברמה של 24/7. בבתי כלא של אסירים יש הפרדה בין אסירים מסוכנים בעיקר בתקופה הראשונה שהם מוכנסים לכלא לאסירים רגילים".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "הידיעה לא נכונה. צר לנו כי מאקו לא בודקים את הדברים מול גורם מוסמך בשב״ס לפני פרסומם של פייק ניוז ברבים".