בזמן האחרון נראה כי כל מה שמאיה ורטהיימר עושה, מקבל תשומת לב מיוחדת ברשתות החברתיות. אחרי שבן זוגה ואב בתה, אסף זמיר, התמנה לשר התיירות בממשלה ה-35 של ישראל ותמונה שהעלתה מלשכת השר עוררה תגובות זועמות וכעת ורטהיימר שוב מצאה את עצמה תחת מתקפה אינטרנטית.

אתמול (ג׳), ורטהיימר עלתה לראיון טלפוני בתכנית הרדיו של נלי תגר ולירון ויצמן ברדיו תל אביב, שם היא דיברה על חינוך שינה, טכניקה ידועה שהזוג מנסה על בתם בת הארבעה וחצי חודשים, אסיה מרים.

״את כבר בחינוך שינה? זה מוקדם מאוד לגיל הזה״, אמרו למאיה נלי ולירון, והיא השיבה: ״כן, מסתבר שאפשר לתרגל את השיטה כבר מגיל שלושה חודשים״.

מאיה ורטהיימר הותקפה ברשת. יוני 2020 (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מאיה ורטהיימר)
"להעניק לה את מתנת העצמאות", ורטהיימר | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מאיה ורטהיימר

השיטה, למי מכם שלא מכיר אותה, נועדה ללמד את התינוק או התינוקת לישון לילה שלם ולהעניק לו את הכלים להרגיע את עצמו כשהוא מתעורר בבכי, בלי שום התערבות מצד ההורים. השיטה נועדה לעזור לפתח את העצמאות בגיל מוקדם ככל הניתן, וברחבי הארץ ניתן למצוא מתרגלים ידועים ומשפיענים בתחום ההורות שדוגלים בטכניקה..

״עכשיו כשאסף כל הזמן בעבודה, החלטנו שזה הזמן לעשות את זה״, אמרה מאיה אחרי שתגר הביעה התנגדות לשיטה וגם סיפרה כי היא לא הצליחה לשרוד יותר מלילה אחד של אימון. ״לי היה מאוד קשה״, שיתפה ורטהיימר, ״עברתי לישון אצל ההורים שלי, כי אסף אמר שהוא לא יכול להתמודד עם הבכי שלי ושל אסיה ביחד״.

״אני בכיתי וזה היה לי קשה מאוד, אני בעצם מלמדת אותה להרגיע את עצמה – המתנה הכי גדולה שאני יכולה לתת לה בחיים. רק היא לבד בלי מוצץ, בלי שמיכה, בלי חיבוק. לא עמדתי בזה, רק צריך להפוך אותה על הבטן ולצאת מהחדר״.

מאיה ורטהיימר הותקפה ברשת. יוני 2020 (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מאיה ורטהיימר)
"אסף לא התמודד עם הבכי של שתינו" | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מאיה ורטהיימר

למרות שמדובר בשיטה נפוצה ושכיחה, שעות ספורות אחרי אותו ראיון, פוסטים ברשתות החברתיות החלו לצוץ. נשים טענו כי ורטהיימר ממהרת ולא נותנת מענה מספק לתינוקת הפעוטה שלה בזמן שהיא זקוקה לה מכל. עוד נאמר כי אסיה הקטנה היא רק בת ארבעה חודשים, ושמדובר בשלב מוקדם מדי לנסות ולהרגיל אותה לפתח הרגלי שינה כמעט מבלי תשומת לב מאמה כשהיא מתעוררת בלילות.

״אימוני שינה זה כשלוקחים את התינוק הרך שלך, חסר האונים, שתלוי בך – ומלמדים אותו שאין מענה לצרכים שלו בלילה, שהם: חיבוק, מגע, אוכל, שתיה, הרגעה, החלפת חיתול, מצוקה אמיתית של חום או כאבים, צמיחת שיניים, קור מהמזגן, חום מהשמיכה או אפילו פחד שהוא לבד בעולם״. כתבה אמא צעירה בפייסבוק.

מאיה ורטהיימר הותקפה ברשת. יוני 2020 (צילום: צילום מסך)
"בכי הוא מנגנון הגנה טבעי". אמהות תוקפות את מאיה | צילום: צילום מסך
מאיה ורטהיימר הותקפה ברשת. יוני 2020 (צילום: צילום מסך)
"אני בהלם" | צילום: צילום מסך

בקבוצה סגורה ברשת החברתית, עלו עוד מגוון טענות כלפי הבחירה של מאיה בתרגול השיטה: ״הזדעזעתי לשמוע שזה מה שהיא אמרה״, כתבה אישה נוספת והוסיפה אחרת: ״מקווה בשבילה שתשכיל ללמוד אחרת ובשביל הקטנה שלה – מקווה שלא תיצרב לה חוויה טראומתית״.

מאיה ורטהיימר הותקפה ברשת. יוני 2020 (צילום: צילום מסך)
"כמה זה מאכזב" | צילום: צילום מסך
ממאיה ורטהיימר טרם התקבלה תגובה לידיעה.