בשנה החולפת אליאב אוזן נאלץ להתמודד עם גירושים מדנית גרינברג ורעש תקשורתי רב. הוא ודאי לא תיאר לעצמו שאחרי שיחלוף זעם, תגיע מכה קשה לא פחות וכל עסקיו יסגרו ביום בהיר אחד. מאז שנגיף הקורונה התפשט בישראל ומשרד הבריאות נתן הנחיות, אליאב הוציא עשרות עובדים לחל"ת וסגר את שני המקומות בהם הוא מקעקע וגם את המכון להסרת הקעקועים 'סבן', אותו פתח יחד עם גרינברג.

"אנחנו כבר חודשיים בדבר הזה. עוד לפני שסגרו מקומות, העסקים שלי נפגעו בגלל החרדות של אנשים להידבק. גם כשהעסק עבד קיבלתי עשרות ביטולי תורים. יש לי שלושה עסקים שלא עובדים כרגע, 25 אנשים בחל"ת", סיפר אוזן בשיחה עם mako סלבס על הימים הלא קלים. "מדובר בהפסדים בסדר גודל של כחצי מיליון ש"ח. גם עכשיו, כשחזרו קצת לשגרה, הוחלט לא לתת אישור למקעקעים לקעקע וגם שלא לפתוח מכונים להסרת קעקועים. חודשיים שאין עבודה ובזמן הזה ממשיכות לרדת הוצאות על העסקים: ארנונה, מכשירים, מיסים, ספקים, כל הציוד שלנו מלונדון וארה"ב... הכל משולם ויורד רגיל - אבל אין שום הכנסה, רק הוצאות".

View this post on Instagram

לקוחות יקרים, לצערנו בהתאם להנחיות החדשות אנחנו נאלצים לסגור את הסטודיו עד שיעבור זעם. כבר מתגעגעים!

A post shared by אליאב קעקועים (@eliavtattoo) on

"לצורך העניין אני יכול לספר שהימים הפתוחים שהייתי עושה בסטודיו שלי והייתי אומר לאנשים לבוא להתקעקע בלי תור, אלה יומיים בשבוע שהיינו עובדים 14-15 שעות ביום, עם עשרות לקוחות. זו הייתה הכנסה משמעותית עבורנו. אין את זה יותר וזה גם לא יקרה אם יפתחו את הסטודיו, אין ספונטניות... הכל צריך להיות מסודר לפי היומן. אחד יוצא, אחד נכנס. אף אחד לא יקח שעון ויחזיר אותנו בזמן ויגיד לנו 'הנה, הכל יהיה כמו שאתם רגילים, תתפרעו'. זה הולך להיות סדר יום חדש ועבודה בקצב שונה לחלוטין, והמשבר הזה עוד יהיה ארוך בדיוק בגלל זה. השיקום לא יהיה קל. אני בטח לא אוכל להחזיר את כל העובדים שלי מחל"ת, כי אין אישור להיות יותר מ-2-3 אנשים בחדר, אז יהיו כאן עוד פגיעות רבות", הוסיף אוזן.

"שום דבר לא נכנס מהמדינה", הוא סיפר לנו בזעם, "הכל רק הבטחות ודיבורים באוויר. אין פיצויים, יש רק מילים באוויר ובירוקרטיה. לרוב מקעקעים הם אמנים, זה לא סוג האנשים שילכו עכשיו ויפגינו על הצרכים שלהם לחזור לעבודה או לקבל פיצויים. אני גם נמנעתי מזה, אבל אני חייב להיאבק עכשיו ולעשות הכל כדי לעורר את המודעות סביב העניין".

 

View this post on Instagram

תתחדש ילד יומולדת

A post shared by אליאב קעקועים (@eliavtattoo) on