רגע לפני תחילת השנה האזרחית החדשה, חבריה של מיכל הקטנה גילו כאן אצלנו באייטם שפורסם ביום חמישי האחרון כי במסיבה שערך לה בן זוגה, רגע לפני הסגר הנוכחי, נכח חולה מאומת. ניר ויצמן, בעלה של מיכל, התגלה כחולה קורונה בעצמו וכלל החברים שהיו במסיבה ופגשו את ניר והחולה הנוסף - נאלצו להיכנס לבידוד במידי. זמן קצר לאחר פרסום הדברים, הורים בגן בו שוהים התאומים של מיכל וניר זעמו כי הם נשלחו לגן - על אף שידעו כבר בני הזוג כי נכח חולה מאומת במסיבה וכי ניר נדבק גם הוא.
 
העיתונאית סמדר שיר, שפגשה באותו שבוע את מיכל, כך מתברר, פרסמה פוסט ארוך ובו סיפרה כי פגשה את כוכבת הילדים לצורך ראיון - והיא אף התייצבה ביום שלמחרת על סט הצילומים כרגיל. מיכל, כל לפי הדברים של סמדר, הגיעה לצילומי השער ולשם הזמינה בדיקת קורונה - אך לא אמרה כי נכח חולה מאומת במסיבה שבעלה ערך לה ימים ספורים קודם.
 
"כתבת השער עם הקטנה לא תתפרסם ברביעי הקרוב. ואני כותבת לכם מהבידוד בעודי ממתינה לתשובת בדיקת המטוש. מה קרה?", כתבה שיר והפצירה כי הראיון לא יפורסם בשל השתלשלות הדברים, "הראיון 
תואם באמצעות שיר פינטו, המנהל שלה, לשני בעשר בבוקר, בלובי הנטוש של מלון בובו, שבבעלות ניר, בעלה. דקה אחרי שנפגשנו מיכל התנצלה על שלא יכלה להזמין אותי לדירתה, קורונה וכו', וכששאלתי למה סירבה לבוא אלי, לאוויר הצלול שבגינה, היא דפדפה בסלולרי ונעצרה על ההנחיות לסגר השלישי שלפיהן אסור לאדם להימצא בבית שאינו שלו. סבבה, חשבתי לתומי. אזרחית שומרת חוק. כל הכבוד".
 
"לרגע לא עלה בדעתי שיומיים קודם לכן, בשבת, בעלה של הקטנה אירגן לה מסיבת יומולדת גדולה בבית מלון בירושלים", הוסיפה שיר, "בסיום הראיון נסעתי לבקר את אמי, הקשישה הכי יפה בתל אביב והסביבה, ואחר כך צעדתי ת"ק פרסה כדי לאסוף מהגן. זו שגרת חיי. נכדים ועבודה. למחרת, יום שלישי, מיכל התייצבה באותו המלון, באותו לובי נטוש, עם ביבי וגנץ, ועם בתה הבכורה שעזרה לה לטפל בהם, לצורך צילומי השער של זמנים פלוס. גם בעידן הקורונה אנחנו מקפידים על הפקה מושקעת שכוללת מאפרת וסטייליסטית ומעצבת שיער. טל שחר, צלם ידיעות אחרונות, קצת הופתע כשהגיעה לשם אחות עם מטוש וערכה למיכל בדיקה, אך הקטנה נימקה באוזניו שהיא נבדקת שוב ושוב בגלל פגישותיה הרבות עם קהל. צדיקת הדור, אה? גם הצלם לא עודכן לגבי המסיבה".
 
"רק ביום חמישי בבוקר, בעודי מסיימת את כתיבת הכתבה על הקטנה, המנהל פינטו סימס לי שבעלה של מיכל יצא חיובי (מה פתאום הוא נבדק?) שמיכל יצאה שלילית בבדיקה שנערכה ביום שלישי (מה גרם לה להיבדק על סט הצילומים?) ושהיא ממתינה לתשובת בדיקה חוזרת. המנהל הוסיף 'אבקש לשמור על דיסקרטיות'. אז שמרתי", המשיכה שיר, "אין לי ספק שהקטנה לא ידעה שבמסיבה שלה (מותר לערוך מסיבות המוניות?) נכח חולה מאומת, אבל אם בשלישי בבוקר היא הזמינה אחות לסט הצילומים זה אומר שהיא כבר ידעה על כך. או חששה מכך. או השד יודע מה. אני, מעגל שני, וגם טל הצלם וצוות ההפקה - כולנו נשלחנו לבידוד ולבדיקה.
בהשתלשלות הזאת יש כמה חורים שחורים שמעליהם מרחפים סימני שאלה. מתי בדיוק נודע לבני הזוג וייצמן שבמסיבה שלהם נכח חולה מאומת? האם הבדיקה שערכה ביום שלישי אכן יצאה שלילית? האם במהלך הראיון והצילומים היא היתה נשאית?".
 
"על השאלות החשובות האלה לא קיבלתי מענה עד לרגע זה מפני שמיכל הקטנה פשוט לא עונה לטלפונים שלי", הבהירה, "למה היא לא עונה? תשאלו אותה. כל המידע מגיע בכתב, באמצעות המנהל שלה, שלדבריו כבר נבדק ויצא שלילי. גם הצלם טל שחר יצא שלילי, אך עליו להישאר בבידוד. ואני, כאמור, עדיין ממתינה לתשובה.
לכאורה זהו סיפור קטן ושולי על עיתונאית וסיכון מקצועי. אבל לא. בעיניי זה סיפור על זלזול בחיי אדם".
 

מטעמה של מיכל הקטנה נמסר: "הטענות המופנות כלפי מיכל הקטנה הן טענות שקריות שאין להן שום בסיס. הגיע הזמן לאמת: רק ביום שלישי בתאריך ה- 29.12 סביב השעה 16:00 נודע למיכל הקטנה וקרוביה כי במפגש יום הולדת המצומצמת שערכה בירושלים (ע"פ כל ההנחיות) התגלה חולה קורונה - זאת יום למחרת הריאיון המדובר וכמה זמן ומה לאחר הצילומים. מיכל מקפידה הקפדה יתרה על ההנחיות המצילות חיים בתקופה מאתגרת זו, ואכן בשל הופעותיה הרבות ברחבי הארץ מקפידה מיכל לבצע בדיקות על בסיס שבועי וקבוע. כך עשתה גם ביום הצילומים וקיבלה תשובה שלילית. לאור השתלשלות האירועים כשנודע למיכל על החולה ביום ההולדת, היא נכנסה לבידוד, ביצעה שוב, בדיקת קורונה, בה היא התגלתה כנושאת הנגיף, ופעלה על פי כל הנחיות משרד הבריאות ועדכון כל האנשים שהיו עימה במגע. נושא בריאות הציבור והמלחמה בנגיף הקורונה בפרט הוא נר לרגליה של מיכל, שמבקרת אצל משפחות רבות בתקופה האחרונה ומעבירה את המסר החשוב של שמירה על חיי אדם, וכל ניסיון להציגה באור אחר הוא הכפשה ופייק ניוז. מיכל מאחלת בריאות ואהבת חינם לכל עם ישראל".