אתמול ב"הישרדות" ראינו שוב כיצד ירדן ג'רבי נלחמת בגוף ובנפש למענה ולמען השבט שלה. ליטל סמדג'ה, מבלי שום כוונה לפגוע בחברתה, קראה למדליסטית האולימפית "בחורילה". ג'רבי כבר הבוקר יצאה במסר כן ומעצים בעמוד האינסטגרם הפרטי שלה.

"'בחורילה' בשנת 2020 זו מילה שלא צריכה להיאמר", כתבה ג'רבי בצירוף תמונות מהמשימה והתוודתה: "בתור ילדה צעירה שהתאמנה בג'ודו, תמיד קראו לי בשמות גנאי. כל שם שתחשבו עליו. שמעתי, בכיתי, חזרתי להורים לספר להם ואפילו פרשתי מהג'ודו לתקופה".

View this post on Instagram

A post shared by Yarden Gerbi | ירדן ג׳רבי (@yardengerbi) on

"חזרתי להתאמן רק כי הבנתי שכל מה שרציתי וחלמתי עליו הוא להיות הכי טובה בעולם בספורט. ידעתי שכדי לזכות במדליה אולימפית אני אצטרך להתאמן קשה", המשיכה ירדן ואז יצאה במסר: "אני בטוחה שבנות צעירות שמתאמנות בכל ענף ספורט וצופות בתכנית הרגישו לא בנוח לשמוע את מילת הגנאי... אז בכל פעם שמישהו או מישהי יקראו לכן 'בחורילה', תזכרו שאתן עושות את מה שאתן אוהבות".

הפוסט המרגש של הג'ודאית זכה לאלפי תגובות ושיתופים נלהבים ואנחנו רצינו לשמוע את התגובה של סמדג'ה לדברים. "אני מעריכה את ירדן", סיפרה בשיחה עם mako סלבס. "בעיני המילה 'בחורילה' היא לא רעה. לא קיללתי אותה, יצאה לי בדיחה פוגעת".

"התנצלתי בפני ירדן. ממתי אני נגד נשים? והורסת הישגים? זה יצא מכל פרופורציה. זה בסדר שירדן מדברת מהכאב שלה אבל כל הברחשים מסביב מנסים ללבות ולייצר שנאת חינם, זאת הבעיה שלי".

מקורבים מספרים לנו כי כבר לפני שבועיים ועוד לפני שידור הפרק, סמדג'ה וירדן עשו שיחה טלפונית ברוח טובה בנושא, והפוסט של ג'רבי תפס אותה לא מוכנה.

ליטל סמדג'ה
"אנחנו באותו הצד". ליטל סמדג'ה ממש לא התכוונה לפגוע | צילום: אינסטגרם - litalsmadja

"ידעתי שככה היא מרגישה אבל חשבתי שזה מאחורינו כי דיברנו". מספרת לנו ליטל. "אולי היא מנסה לייצר מודעות לנושא וזה נעשה דרכי. אני לא אמרתי את זה בקטע סטיגמתי כי אני בעצמי לא ברבי ולא אישה עדינה בשביל לשפוט נשים אחרות. לא התכוונתי לפגוע ואני מצטערת אם פגעתי אבל אני חושבת שזה מלחמה מיותרת כי אנחנו באותו צד".

"לא צריך לקחת בדיחה, גם אם היא לא מצחיקה, ולהפוך אותה לעלבון. פגעתי בירדן ומולה סיכמתי את הנושא. אני בטוחה שירדן לא חושבת שאנחנו הנשים צריכות להיות מוגבלות. אני מאוד נאמנה לדעות שלי ואני בעד נשים. אני פמיניסטית לחלוטין ולהפוך אותי לשובינסטית קצת צורם לי. זה צהוב שרצו עליו, אני לא מתרגשת מזה".