הקמפיין של עמותת "עזר מציון" הפך לשיחת השבוע בזכות הסלבס שהתגייסו וחברות הענק שפרסמו פוסטים בהם הם אומרים תודה לאדם אנונימי בשם עומר בבי. רבים תהו מי הוא אותו עומר בבי ומה הסיפור וכך העניין סביב הקמפיין הלך וגבר. כפי שסיפרנו לכם אתמול, עומר הוא ילד בן 18, האדם המיליון שהצטרף למאגר מח העצם של העמותה - וכדי לעורר את המודעות להמשיך ולהצטרף למאגר, הם יצאו בקמפיין המקורי.

בין הסלבס הרבים שפרסמו פוסטים נוסח: "תודה לעומר בבי" ו"עומר בבי, אתה מלך", היה ניתן למצוא את אופירה אסייג, אורטל עמר, גלית גוטמן ואפילו את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הבוקר (ב') הגיע עומר ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין ודיבר על הטירוף סביבו.

עומר בבי- סלבריטאים, ינואר 2020
רבים התגייסו לקמפיין. אופירה אסייג | צילום: מתוך סטורי

"למי שעדיין לא יודע, אני עומר בבי מאורנית בן 18, התורם המיליון ל'עזר מציון', שזה מאוד מרשים שהגענו למיליון אנשים שתורמים. אמרו לי אחרי הבדיקה שלי שאני האדם המיליון. אמרו לי אחרי הבדיקה שיפרסמו אותי - אבל לא הבנתי שזה יהיה בסדר גודל כזה".

"אתמול קמתי בבוקר ולא הבנתי כלום עדיין", מספר עומר בראיון, "עדיין לא קמתי ופתאום כל הפלאפון שלי קרס מרוב הודעות".

מי אתה, עומר בבי? האיש המדובר בישראל נחשף
בנוסף להכל, גם חתיך. עומר בבי | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

איך זה מרגיש לאדם מן השורה למצוא את עצמו באירוע כזה?

"זה מאוד מרגש, אני על סף התרגשות מאוד גבוה ואני שמח שנתנו לי להעביר את המסר שאומר 'חבר'ה, תתרמו, זה בדיוק שתי דקות'".

מה גרם לך ללכת לתרום?

"בעקרון הגעתי עם ידידה לבית אורנית, שם יושבים 'עזר מציון' והיא מתנדבת כבר שנתיים שם, היא הציעה לי, ואמרתי לה 'כמובן'. הלכנו לעשות את זה ואז אמרו לי שאני האיש המיליון. זה כמו לזכות בלוטו".

איך המשפחה והחברים הגיבו?

"המשפחה תומכת ואתמול עשינו ישיבה גדולה עם החברים וכולם שמחו בשבילי".

מה הלאה?

"אני לא יודע, מי יודע?".

פתח לך את התאבון?

"את האמת? מאוד. נהייתי רעב. אני בעקרון לומד כרגע ועושה בגרויות".

מה אתה רוצה לעשות שתהיה גדול?

"זו שאלה שאני צריך לענות עליה בעצמי, אני גם לא יודע. המסר שהכי חשוב לי זה שתלכו ותעשו בדיקה, זה לא לוקח הרבה זמן ואתם יכולים להיות מאלה שיעזרו להציל חיים. אתם יכולים לשנות עולם".