כשאין מי שלקח את האשמה עליו, אסון הר מירון בו נמחצו 45 בני אדם למוות, עוד מרחף מעל מדינה שלמה - וכך גם אמירותיה השנויות במחלוקת של ליהיא גרינר. כזכור, בוקר אחרי האסון, גרינר אמרה למצלמה: "פסיכים, מה קרה? התפללתם יפה מאוד", אחר כך היא התנצלה ומאז גילינו כמה בדיוק עוקבים עזבו אותה ואיזה הודעות היא מקבלת לוואטסאפ.

אמא של ליהיא, מאיה גרינר, ראתה את ההתרחשות מהצד והחליטה גם היא לנקוט צעד ברשתות החברתיות. מאיה כתבה "מכתב מאמא" למשפחות השכולות ולמי שעדיין מוצא לנכון להטריד את גרינר על האמירות שכבר התנצלה עליהן בדמעות.

"למשפחות האבלות ולכל עם ישראל, ליבי עמכם אני נחרדת ממה שקורה ברשתות לגבי ההתעסקות סביב הסטורי המיותר של ליהיא גרינר, הבת שלי שאינה קשורה ולא אשמה באסון הנוראי במירון. אני כאמא שמכירה היטב את בתי ניסיתי לבדוק מאיפה זה מגיע".

"נשמתי עמוק ונזכרתי באסון הנוראי בפסטיבל ערד כאשר אחת הנספות היתה חן יצחק ז״ל מקורבת לבנות שלי
כשהתגוררנו באל-איי. אני מניחה שהטראומה אליה נחשפה בילדות גרמה לה לכעס ולהתבטאות בלתי נשלטת.
התזמון והדלות בשימוש בשפה העברית גרמו לה להתבטא בצורה שגויה והיא נהגה בפזיזות ללא בדיקה וחשיבה לעומק".

"אחרי דקה הבינה והסירה מיד את ה-סטורי המיותר. מסתבר שבאיחור. שוחרי הטרף עתו עליו והפכו אותו לאחד הנושאים שמקושר לאסון שאין לה יד בו. חברים יקרים, זה הזמן להתנער מהרוע. זה הזמן לתת יד וכתף לאחינו זה הזמן להתאחד לעם אחד, אוהב, סובלני, סלחן, מחנך, עם חזק. מאסנו בשנאת חינם. כולנו מגיעים לעולם באותו אופן וכן גם עוזבים אותו".

"המקורבים מכירים בלב הענק של ליהיא המלא חמלה ואהבה. עמכם הסליחה קשה לראות את כל ה-עליהום בכל הרשתות שמגיע מהשכבה הבוגרת שבסופו של דבר מהווים דוגמא אישית לבני הנוער בכל הנוגע לחרם שנלחמים בו ביום יום. זה יכול להיות ילד של כל אחד".