צילום וידאו וראיון: רומי גיאור

עדי שילון ויוסף סוויד קיבלו לא מעט ביקורות על הזוגיות המעורבת שהם מנהלים, אבל זה כבר ארבע וחצי שנים שהשניים מנהלים זוגיות יציבה בברלין. לפני כשנתיים הם התחתנו ולפני כארבעה חודשים הביאו לעולם את בתם הראשונה, מישל.

בפעם הראשונה מאז הלידה, שילון הגיעה ארצה כדי להצטלם לקמפיין חדש. היא נבחרה להיות הפרזנטורית של חברת "מורז" או כפי שהיא ניסחה זאת כששאלנו אותה על הג'וב החדש: "'אנשים היו משוכנעים שאני פרזנטורית שלהם כבר שנים, כי אני משתמשת רק במוצרים שלהם. בחופשת הלידה מצאתי את הבעלים וסידרתי לעצמי עבודה, עכשיו הם מכירים בי כפרזנטורית".

עדי שילון בקמפיין חדש, פברואר 2020
"חשוב לי לשמוע מוזיקה בעברית" | צילום: לנס הפקות

אז איך האמהות? ממה את הכי נהנית?

"אני מרגישה שאני אמא כל החיים, לא זוכרת את עצמי לפני הדבר הזה. זאת רכבת הרים קשוחה ומרגשת. אני בלעדיה כבר 24 שעות וזה ממש קשה, שום דבר לא יכול להכין אותך לזה. יש לנו ילד בבית שאני אמא חורגת שלו וזה לא הכין אותי ללדת, יש משהו שמוריד את כל מנגנוני ההגנה. את הכי חשופה ופגיעה והכי מאוהבת".

איך בחרתם את השם? מה ההסבר?

"חיפשנו שם שהוא גם בעברית, גם בערבית, גם באנגלית וגם בגרמנית, שם שלא נשמע רע בשום שפה. אז מצאנו וזה מסתדר".

איך עברה הלידה?

"מי שאומרת לך שזה קל - אז אל תאמיני לה. חברה אמרה לי 'לעשות קיסרי זה כמו פדיקור'. זה לא פדיקור בשום צורה ואופן, אבל הייתי עושה את זה שוב ושוב ושוב בשביל התוצאה המהממת".

כמה יוסף שותף שלך?

"אני פה, אז זו כבר תשובה. הוא ואמא שלי. יש לנו את צבא האמת של מישמיש, זה הצבא שנמצא בשבילה ומטפל בה בזמן שאני כאן יושבת וסופרת את הדקות עד שאהיה איתה".

כמה ילדים אתם מתכננים?

"אין לי מושג, זה כל כך טרי. אני עוד מחלימה".

יש סיכוי שתחזרו לגור בארץ?

"אני מאוד מקווה, פתאום אני רואה שנורא חשוב לי לשמוע מוזיקה בעברית, לראות הכוכב הבא לפני השינה, פתאום אתה רוצה הביתה. נורא בא לי להביא אותה לפה כבר".

החיים בחו"ל קלים יותר במובן מסיום?

"בגלל השפה, אף אחד לא יבוא וישאל אותי 'למה היא בוכה, למה רזית, למה את לא מניקה?', מעבר לזה, הכל הרבה יותר קשה בחו"ל, אתה פשוט רוצה הביתה, זה החוויה העיקרית, רוצה להיות בארץ".

היו תגובות שפגעו בך?

"לא פגעו בי בכלל, הייצור הזה הביא לעולם רק תגובות טובות ומחבקות, חמסה חמסה. אני חושבת שבסוף יש תינוק, והוא בא מאהבה, ואז מאנשים יצאו דברים טובים. אני מקבלת עד עכשיו הודעות, במיוחד מנשים, כל כך מחבקות ומחזקות. אני מרגישה שזה עולם חדש, שיש בו שלום והכל נפלא ונהדר וטפו רק שימשיך ככה".

עדי שילון בקמפיין חדש, פברואר 2020
"חיפשנו שם שהוא גם בעברית וגם בערבית" | צילום: לנס הפקות