יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל הוא הזדמנות מעולה לצאת, להרים ולחגוג את החירות המחודשת שלנו, אבל עוד לפני זה חשוב לעצור רגע, להביט סביב ולהתמלא נחת פטריוטית על הארץ הנהדרת שלנו והאנשים היפים והטובים שלה. בפרט אלה שהם גם ממש מפורסמים, כמובן.

אל טקס המשואות הסמלי שלנו כאן נקראים בזאת ארבעה שליחי ציבור מסוג סלבס, שהצליחו לחמם השנה את לבנו ולהזכיר שלפעמים הם עושים דברים אפילו יותר גדולים וחשובים מאשר להתייצב להשקות או להסיר עוקב ממישהו.

תרומת הענק של שלום מיכאלשווילי 

כל מי שמכיר מקרוב את השחקן והקומיקאי, ולמעשה גם כל מי שסתם הסתכל לו פעם בעיניים - כנראה כבר יודע שמדובר בחתיכת נשמה מהלכת. רק בשבוע שעבר מיכאלשווילי שוב גרם לנו לרצות לחבק אותו, כשהרים זו השנה השניה פרויקט תרומה מרגש למען ניצולי שואה וקשישים, והבטיח לצלם ברכה אישית עבור כל מי שיתרום. למרבה השמחה, הוא כנראה נאלץ לצלם הרבה מאוד ברכות אישיות - אבל אנחנו בטוחים שהוא ממש לא מתלונן. למעשה, מיכאלשווילי הופתע והתרגש לעדכן שסכום התרומה שגויס השנה עבר ב-40 אלף שקלים את זה של שנה שעברה!

View this post on Instagram

A post shared by Shalom Michaelshvili שלום (@shalomke)

סטארט-אפ הרהיטים של אילנית לוי

במצבה הנוכחי של תרבות הצריכה, גם רהיטים ומוצרים לבית הפכו למושא שופינג כמעט קז'ואלי. אנחנו קונים הרבה כאלה ובתדירות גבוהה, ולרוב לא מפתחים קשר רגשי עמוק מדי לספת הר' הזאת מאיקאה שתכף כבר נמצה ונחליף באחת טרנדית יותר. לאילנית לוי היה חשוב להזכיר שזה ממש לא המצב אצל כולם, והיא התבייתה על סצנת מסירת הרהיטים הרווחת ברשת עם סטארט-אפ מושלם: במקום שעוד היפסטרית תל-אביבית תצרף עוד ויטרינה למאורת הוינטג' הפוטוגנית שלה, לוי דאגה לחבר בין מוסרי רהיטים לבין מי שבאמת זקוקים להם ולא בהכרח יכולים להרשות לעצמם יום כיף באיקאה. נחמד לחשוב שיש בארץ אנשים שאם תשאלו אותם מאיפה הסלון היפה, הם יוכלו להגיד "מאילנית לוי כפרה עליה".

View this post on Instagram

A post shared by Ilanit Levi Sade (@ilanitlevi_sade)

מיקי מוכתר למען ילדי הגנים

סלבס שמצטרפים להפגנות הפכו לעניין טעון ושנוי במחלוקת השנה, אבל לא כשמדובר במקרה של מיקי מוכתר והמטרה שבשמה יצאה לצעוק ברחובות: "לא אפסיק ולא אנוח עד שיהיה פיקוח בגנים הפרטיים", הבטיחה כוכבת הילדים לציבור ההורים המודאג בעקבות פרשת כרמל מעודה. כל זה קרה יום לאחר שמוכתר חגגה יום הולדת מרגש במיוחד לעומר, אחד מילדי הגן שתועדו בסרטוני ההתעללות המזעזעת.

דניאל גרינברג מעבירה את המתנה השווה

הרבה מאוד ידיעות, חיוביות יותר או פחות, נקשרו השנה בשמה של דניאל גרינברג. אשתו ואם בתו הטריה של אייל גולן, שכבר מבשלת את השם הבא בשושלת, ודאי חווה לא מעט חשקים הריוניים משונים ומגוונים - אבל כשהתקשרו אליה מחברת "נוי השדה" והציעו לשלוח ארגז מפנק, עמוס בפירות וירקות מכל הסוגים, היא לרגע לא התבלבלה וביקשה בנימוס שהמתנה תועבר בשמה למעון לנשים מוכות. תסמכו עלינו שבעולם הסלבס, זה ממש לא מובן מאליו.

View this post on Instagram

A post shared by Daniel greenberg golan (@daniel_greenberg_g)

ניקול ראידמן מקדמת עסקים כחול-לבן

המעושרת הנצחית היא היא אייקון, אושיה, לפעמים מקור לשערוריות ואפילו ללעג - אבל יותר מהכל, ניקול ראידמן היא אישה קטנה עם הרבה כוח. הוכחה לכך תמצאו, כמובן, בשירה המעצים "אישה קטנה עם כוח" - אבל גם בעובדה שבימי הקורונה הקשים ביותר היא מיהרה להשתמש בכוח הזה כשפנתה לעסקים ישראלים בהצעה שישלחו לה את תוצרתם והיא תעניק להם פרסום חינמי וחיוני ברשתות. בהתחשב בכך שלראידמן יש מאות אלפי עוקבים שנהנים מתכניה המדהימים, אין ספק שמדובר בפלטפורמה פרסומית שכל עסק יכול לחלום עליה.

View this post on Instagram

A post shared by Nicol Raidman (@nicolraidman)