כמו רוב האנשים בישראל ובעולם, גם אור דניאל נמצאת בהסגר. כידוע, אור מתגוררת בלונדון ומשתפת לא מעט בחייה האישיים, הכוללים לא מעט טיסות, טיולים בעולם ושגרת חיים מהפנטת - אך היא ובן זוגה נאלצו להקפיא את כל התכניות ולהסתגר יחד עם שני ילדיהם בשל התפשטות נגיף הקורונה בבריטניה.

אור התארחה בשלט רחוק הבוקר (ד') ב"חדשות הבוקר עם ניב רסקין וסיפרה על המציאות החדשה והשגרה הלא צפויה שפקדה אותה ואת בני משפחתה. "צר לי להגיד שאני לא יצאתי מהבית, אז אני לא יודעת במדויק איך נראים כאן הרחובות עכשיו", סיפרה אושיית האינסטגרם, "מחברים שיצאו אני יודעת שיש 90% פחות אנשים ברחובות, וחברה שלי שנסעה לצד השני של העיר לקחת מאיתנו מסיכות אז היא הייתה הבן אדם הראשון שראיתי מזה כמה שבועות, דרך החלון, וגם, בלי מגע. זה מטורף שאנחנו צריכים לזרוק מסיכה למישהו ברחוב. כמו שאמרתי אני מנסה להפוך את הכל לצחוק, אני גם מלמדת את הילדים שלי לעשות את זה".

סלבסיכום
"המשפחה החדשה שלי כאן". אור דניאל | צילום: מתוך האינסטגרם של אור דניאל

איך הופכים את המצב הזה ליותר נעים כשגם אמא וגם אבא חוששים ולא ממש יודעים מה הולך לקרות?

"לאף אחד לא כיף, כולם תקועים בבית, אבל אני חושבת שיש בזה סוג של קסם כי בעלי עובד נורא קשה והרבה פעמים מגיע הביתה בשש או שבע אחרי ארוחת הערב, אז פתאום אנחנו דווקא נהנים מזה שאנחנו אוכלים ארוחת צהריים ביחד, ארוחת ערב ביחד, אני לא חושבת שאף משפחה זה דבר רגיל לה במהלך השבוע".

ומצד שני, כשהכיף נמשך שבועות ארוכים זה סוג של סיר לחץ.

"אנחנו שלושה שבועות בבית, אני משתדלת להסתכל על מה שכיף וזה קשה עם ילדים, זה מאוד מאוד קשה במיוחד כשהמזג אוויר רע וגם לגינה ולמרפסת אתה לא יכול לצאת. אתה פתאום מגלה דברים חדשים על הילדים שלך כשאתה מבלה איתם כל היום, אתה רץ מחוג לחוג, לחברים... פתאום אתה איתם בבית ואתה מגלה דברים חדשים בילד שלך שלא הכרת לפני כן".

לדוגמה?

"אני פתאום קולטת, תמיד חשבתי שיש לי ילד... אני לא אגיד חנבץ (חנון), יש לי ילד כזה נורא... נורא רגוע, אבל פתאום כשהוא בלי כל הפעילויות שלו, אני כאילו, וואו. מי זה? אני גם מבינה כמה הילדים שלי חכמים".

כאושיית אינסטגרם זה נותן פרופורציות אחרות על החיים, על עולם האינסטגרם וההשקות?

"אני מסתכלת על החיים פחות או יותר באותה צורה, זה פשוט מחדד מה חשוב ומה שחשוב נמצא דווקא כאן, נמצא תחת אותה קורת גג, גם אם תסתכל על מה אנחנו בלחץ עכשיו לקנות, פה בכל אופן, בלונדון, זה לחץ על לקנות פסטות, אורז, דברים כאלה... זה דברים בסיסיים, פתאום אתה מבין במה אתה באמת נלחם ומה אתה מחפש לקנות כשחשוב, במי אתה נאחז, פתאום אתה מתקשר לחברים שלך שלא היית איתם בקשר כמה חודשים, פתאום בא לך את הביחד הזה, לא נעים לי להגיד, הילדים מה שלימדתי אותם בשלושה שבועות זה מה שהם לא למדו בשנה בגן. זו לא רק דעתי, זו דעתן של כל האימהות בגן".

פתחת את הראיון ואמרת 'איזה כיף לך שאתה בארץ', בימים האלו מן הסתם גורמים לכולנו להתכנס ולחזור לבייס שלנו. היית רוצה לחזור לישראל ולחוות את זה דווקא כאן בארץ? ליד המשפחה?

"אני מתגעגעת למשפחה שלי, מתגעגעת לחברים... המשפחה החדשה שלי כאן, החברים החדשים שלי כאן, הייתה לנו את האפשרות לעזוב ולהיות בארץ כרגע, בחרנו שלא. אני מאוד מקנאה בחברים שלי שקרובים מאוד אחד לשני, אבל גם הם נעולים בבתים, מאז שיש עליו את ההסגר הזה אנחנו פשוט כולם מאוחדים".

אור דניאל חוגגת 30​
"מתגעגעת למשפחה ולחברים בארץ". | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אור דניאל