סערה בעקבות פרסום התמונות אתמול של שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, ב-mako סלבס בהן נראית השרה אצל הספר האישי שלה מואיש חן ביום חמישי האחרון.

בתמונות נראית שאשא-ביטון כשהיא לא עוטה מסכה למרות הנחיית משרד הבריאות שנכנסה לתוקף כבר ב-25 ביוני שלפיה חלה חובת עטיית מסכה בכל מקום סגור.

בעקבות הפרסום, הגיעו שלל תגובות וביקורות בטענה שגם השרה וגם מעצב השיער שלה אינם עוטים מסכה על פניהם, כפי שנדרש בחוק - היות והם היו במקום סגור.

יש לציין כי מותר להוריד מסכה לצורך צילום, וזו אכן הייתה תמונה מכוונת ולכן השניים הורידו את המסכות, אך זה לא מנע מרבים להעביר ביקורת על השרה ועל הדוגמה שהיא אמורה לשמש בתור אשת ציבור. 

יפעת שאשא ביטון במספרה אוגוסט 2021 (צילום: ברק פכטר)
הורידו את המסכה לשם הצילום. שאשא ביטון ומעצב השיער שלה מואיש חן | צילום: ברק פכטר

בעקבות הביקורות, אמר הספר מואיש חן בתגובה ל-mako סלבס: "בתמונה ממש הורדנו את המסכה לכמה שניות של הצילום, ולאחר מכן החזרנו כמובן".

מלשכת שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון נמסר: "השרה מקפידה תמיד על עטיית מסכה במקומות סגורים כפי שנדרש ואף קוראת לכולם לנהוג כך. השרה הורידה את המסכה אך ורק לצורך הצילום ומיד החזירה. כפי שרואים ב-mako ובאתרים נוספים, מבקשים ברגע הצילום להוריד את המסכה ועוטים אותה מיד אחר כך".