אתמול (שישי) ליהיא גרינר העלתה סדרת סטוריז, בהם הפנתה אצבע מאשימה אל החרדים על האסון הכבד בהר מירון, בו נמחצו למוות 45 בני אדם. "פסיכים, מה קרה? התפללתם יפה מאוד, ואוו, תראו מה עשיתם", אמרה גרינר באחד מהסטוריז. "דרכתם על אנשים, דרכתם עליהם. כל הגברים החרדים האלו, מה זה? לא ראיתי חיות כאלה".


אך, במהרה גרינר מחקה את הסדרה בשל הסערה שעוררו דבריה. "חייבת להסביר מה קורה אצלי בשעות האחרונות, קיבלתי מבול של טלפונים והודעות. דיברתי ממקום של כאב וצער, איפה האחריות? אנחנו בסיומו של משבר הקורונה וסוף סוף לפתע מגיע האסון הזה! למה להידחס יחד עם עוד מספר אלפים במקום כזה צפוף? מישהו חשב על האפשרות להדבקה המונית? איפה הסובלנות והסולידריות? צעירים וילדים שדחוסים בלי אפשרות להימלט", אמרה גרינר והוסיפה: "אני מבינה שלא הבעתי את עצמי מספיק בשביל להעביר את המסר, יכול להיות שזה לא הזמן ועל כך אני מתנצלת. הייתי בסערת רגשות על אובדן חיים של אנשים, ילדים וקרובי משפחה. זה לא נתפס ואני לא מצליחה להבין איך האסון הזה קרה! ליבי עם המשפחות השכולות".

כעת, מסתבר שההתנצלות אינה הספיקה וליהיא מקבלת איומים על חייה - בסטורי חדש שהעלתה היום בצאת השבת, גרינר פורצת בבכי ומספרת על האיומים, הפחד והתחושות הקשות. "אתם אומרים שאין לי רגש וחמלה, הסרטון שעשיתי הגיע מרגש שלי, אם לא היה לי רגש לא הייתי מגיבה לדבר הזה", אמרה גרינר והוסיפה: "בגלל שהייתי עצובה הבעתי את הרגש שלי, שיתפתי וקיללתי כי זה לא אמור לקרות".

"אולי שיתפתי את זה יותר מידי מהר ולא ביום הנכון אתם אומרים שדיברתי על החרדים כחיות – וזה לא נכון. מתייחסים רק לחלק שרץ ברשת ורומסים אותי".

"אני הייתי עצבנית מהאסון הכל כך מיותר הזה, היו הרבה נורות אדומות בדרך, היו הודעות על כך שיהיה אסון בהר מירון ולא טיפלו בזה מראש, אני רואה שבאמת הייתה בעיה מאוד מטורפת בביטחון ובפוליטיקה אבל אני באמת מתנצלת מעומק ליבי".

"לא לכלכתי על אף אחד, אתם עומדים על זה שאמרתי שזה כמו חיות, אמרתי את זה על הכמות של האנשים, על העומס, זה מה שעלה לי לראש, זה לא שהם ספציפית חיות. אני מקבלת איומים, אנשים שולחים לי הודעות לווטסאפ האישי שלי, מתקשרים אלי אנשים זרים, זה לא חוקי".

"אני לא הרגתי אף אחד, אני הבעתי דעה כי הייתי עצובה. זו טרגדיה ואני מביעה דעה אחרת מכולם – במקום לכתוב זיכרונם לברכה ולפרסם נר זיכרון, פעלתי מרגש, אני ממש מתנצלת".