יממה לאחר כניסתה של ציפי רפאלי לכלא הנשים נווה תרצה, פרטים חדשים נחשפים לראשונה: ל-mako נודע כי רפאלי ניסתה להקדים בעצמה את כניסתה לכלא והגיעה יחד עם עו"ד שני אילוז למאסר כבר בשעה 12 וחצי בלילה.

כידוע, רפאלי נכנסה למאסר בשעה 5 וחצי לפנות בוקר, על אף שהתבקשה להגיע בשעה 10 בבוקר. היא עשתה זאת על מנת להתחמק מכלי התקשורת, וכפי שנחשף כאן אתמול (ב'), בשב"ס זעמו על החלטתה: "ציפי הגיעה בשעה חמש וחצי בבוקר לכלא. לא היינו ערוכים בכלל לקבל אותה. לא הייתה עובדת סוציאלית, לא קצינת קליטה. הפתיעה אותנו לגמרי. הערכנו שהיא תגיע בסביבות תשע, עשר בבוקר. ככה לא מתנהלים", מסר גורם בכיר.

"מה שלא פורסם עדיין זה שציפי הגיעה אלינו לכלא קצת אחרי חצות בלילה לכלא, יחד עם עו"ד אילוז. הן ביקשו להיכנס פנימה. חשבנו שאנחנו חולמים. זה מעולם לא קרה לנו עם שום אסיר או אסירה", חשף גורם בשב"ס, "אין דבר כזה שאזרח שנשפט נכנס לכלא בשעה כזו. זה לא מקובל לגמרי". 

ציפי רפאלי (צילום: פול סגל)
התייצבה בכלא כבר בחצות - ונשלחה בחזרה לביתה. רפאלי | צילום: פול סגל

"היו שיחות למנהלת הכלא ולבכירים אחרים מה לעשות בעניין", ציינו גורמים בשב"ס. לאחר התייעצות מרתונית החליטו בשב"ס להורות לרפאלי לחזור הביתה ולהגיע רק למחרת בשעה סבירה, כשכל אנשי המקצוע נמצאים (קצינות מיון, קליטה, עובדות סוציאליות, פסיכולוגית, קצינת רווחה ועוד).

"לא יכולנו לקבל אותה ללא אנשי מקצוע. זו גם שעה שבה לא עובדים אותם אנשים שצריכים לטפל בה. ציפי הייתה מאוכזבת שאמרנו לה לחזור הביתה, אבל יש גבול לכל תעלול", הוסיף אותו גורם בשב"ס, "מה היא ציפתה? שניתן לה לישון כל הלילה על כיסא? אנחנו עובדים לפי נהלים מסודרים".

היום הראשון של רפאלי, כך מבהירים, היה יחסית נוח וקל עבורה. היא התקבלה בחמימות רבה על ידי הסוהרות ושאר אנשי הצוות בנווה תרצה. רפאלי עברה הליך קליטה מלא, קיבלה מדים ועברה תדריך מסודר לגבי ההנחיות להתנהלות בכלא. 

"לפני הכניסה לכלא ציפי הייתה לחוצה מאוד אבל היום הראשון שלה עבר בנינוחות", מסבירים מקורבים לרפאלי. "היא רגועה מאוד. הסוהרות דואגות לה לכל דבר ומשגיחות עליה בתא הסינון. היא תשהה 14 יום בבידוד בגלל הקורונה, ולאחר מכן תועבר לאגף רגיל, לאחר שיוחלט לצד אילו אסירות היא תהיה".

ציפי רפאלי (צילום: פול סגל)
"חשבנו שאנחנו חולמים". ציפי רפאלי בברית של הנכד דויד עזרא | צילום: פול סגל