הטיקטוק הכניס לחיינו לא מעט אתגרים מטופשים יותר ופחות, חלקם, לצערנו, כוללים פגיעה בבעלי חיים תמימים. אחרי סרטון הצ׳יוואווה על הגלשן של בן זיני ואדם אליוף, גם השחקן דין מירושניקוב מואשם בשעות האחרונות בהתעללות בבעל חיים בעקבות סרטון שהעלה לרשתות.

בשעות האחרונות רץ בטיקטוק סרטון של השחקן דין מירושניקוב כשהוא מחזיק חתול שחור ומפוחד - כשדבק סלוטייפ מודבק לו לכפות הרגליים. בסרטון דין מחזיק את החתול על שתי רגליים, וכשהוא עוזב אותו החתול נאבק בדבק על כפות הידיים שלו שניות ארוכות.

דין מירושניקוב מתכונן למסלול (צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", שידורי קשת)
"שטות של רגע". דין מירושניקוב | צילום: מתוך "נינג'ה ישראל", שידורי קשת

דין המשועשע מופיע על רקע החתול כשהוא צוחק ממראה החיה המפוחדת, ותוך דקות הרשת כולה זעקה את כאבו של חסר הישע. בסביבתו של דין מבהירים כי מדובר בחתול שלו, וכי דין אכן הדביק נייר דבק על כפות הידיים שלו. עוד מבהירים כי השחקן הבין את הטעות במהרה, והסיר את התיעוד הבעייתי מהרשתות.

"חברים אני ממש מתנצל על הסרטון שעלה", כתב השחקן בסטורי ששיתף רגע אחרי שפנינו אליו כדי לקבל תגובה לכתבה. "אנחנו מגדלים את שני החתולים שלנו ונותנים להם את כל האהבה בעולם. זאת הייתה שטות של רגע צילום הסרטון הזה ולא חשבתי לעומק. לכן הוא גם הורד. שוב פעם מתנצל מכל הלב".

יעל ארקין, מנכ"לית תנו לחיות לחיות מסרה בתגובה: "חשוב להבהיר שחתול היא חיה מאוד רגישה, ולא הרבה יודעים שזו חיה שנכנסת ללחץ במהירות. אני בטוחה שלדין לא הייתה כוונה לפגוע בחתול ואנו שמחים לראות שהוא אפילו אימץ חתול שחור, חתול שסובל מסטיגמות רבות ולכן מסורב אימוץ בעבור הרבה אנשים. ועדיין, חשוב לחדד את המסר שבעלי חיים הם רגישים ונפגעים בדיוק כמונו בני האדם, ולכן, צילומים כאלו ברשתות החברתיות לא מחנכים את הציבור לחמלה ולאהבה לבעלי החיים, כפי שאנו מאמינים שדין מרגיש כלפי החתולים אותם הוא מגדל."