רגע אחרי הניצחון הגדול בגמר הזמר במסכה, התרנגול שהצליח לבלבל אותנו עד לרגע האחרון והתגלה כצחי הלוי, הגיע אמש (מוצ"ש) לאולפן חי בלילה יחד עם השפירית, רינת גבאי והפלאפל, אורי ששון, כדי לסכם את הטירוף שעבר עליהם בזמן האחרון. "מבחינתי יכולתי להישאר בתוך המסכה עוד הרבה זמן", הודה הלוי החשוף.

"צילמתי תוך כדי הצילומים גם סדרה והייתי הולך יום בשבוע שבו כל היום אני בתוך המסכה שר", המשיך התרנגול, "היה בזה משהו מאוד משחרר. הצעתי להם שנשאיר את התרנגול ולא נחשוף אותו. אני ממש נהניתי, באתי לעשות פאן והימים האלה שאתה רק עם עצמך ואף אחד לא מדבר איתך חוץ מהמלווה המקסימה שהייתה איתי ויש בזה משהו כייפי. בתקופת הקורונה אני מרגיש שזכינו".

להלוי הבמות הן לא דבר זר, אבל אין ספק שהתחפושת הייתה בהחלט חידוש עבורו. "אני לא חושב שהמסכה הוציאה אותי לחופשי, כי מי שמכיר אותי על הבמה וראה אותי שר נחשף לדברים האלה. ברור שהמסכה נותנת עוד חופש אבל זה לא שבעברי כמוזיקאי לא רקדתי על במה או השתוללתי, זה לא משהו שלא קרה לי אישית, אני בטוח שכל אחד לוקח את זה למקום אחר".

התרנגול ובת זוגו (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
"הייתה אסטרטגיה שלמה". לוסי אהריש וצחי הלוי | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

איך זה עבד עם לוסי החסידה?
"לא נפגשנו, הייתה איזו אינטראקציות במסדרונות לפעמים. היה תכנון, הייתה אסטרטגיה שלמה ושעות, מתי באים לאסוף אותה ומתי באים לאסוף אותי, כל אחד יורד בזמן אחר, לכל אחד יש מלווה אחר. דיברו עם שנינו במקביל. לוסי הרבה יותר התלהבה בפעם הראשונה, אני קצת אמרתי 'מה עכשיו? צריך קודם לראות את התוכנית'".

מה יותר קשה - להסתערב או להיות בתוך המסכה של תרנגול?
"להיות במסכה של תרנגול, כן נראה לי שזה הרבה יותר".

אבל יחסית לפלאפל עשו לך חיים קלים.
"כן, יחסית לתחפושות אחרות היה משהו. זה כן איפשר לי לזוז הרבה יותר אבל בסוף אתה רואה את הבמה דרך חור קטן אז עדיין מבחינת האוריינטציה על הבמה זה מאוד מאתגר. בהתחלה רציתי להיות קוף, גורילה ואז אמרו לי שאני התרנגול, אמרתי טוב גם ככה אני גר בשכונה שיש בה הרבה תרנגולים אז נראה לי שזה מתחבר". 

למי היה הכי קשה לשקר?
"לכולם. השבוע כבר הגעתי למצב שאמרתי 'טוב תקשיבו אני כבר אופתע אם זה באמת לא יהיה אני', כבר לא ידעתי מה להגיד. לילד שלי היה קשה כי כל החברים אמרו לו 'היי, זה אבא שלך', אז הוא אמר 'לא איזה, אין סיכוי שאבא שלי יעשה כזה דבר', הוא בן 16 וחצי. זה הרבה יותר מאתגר שאתה מגיע מאיזשהו מקום של מוזיקה ויש אנשים שמכירים אותך. היו רגעים כמו בשיר קווין שהטרומבוניסט מסתכל עליי, והמבט שלו אומר 'בחייך צחי, הופענו מלא פעמים ביחד'".

רגע לפני שהלוי חוזר הביתה לחסידה הפרטית שלו, לוסי אהריש, הוא קיבל שי "צנוע" של אלף ביצי הפתעה מתנת סוויטוויט שיספיקו לו כנראה לכל החיים. עכשיו הבן שלו יכול לחלק לכל החברים בבית הספר שניחשו נכון. 

איזו הפתעה קיבל צחי הלוי? (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
שיהיה בתאבון | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12