מירית הררי ז"ל הפכה ללא ספק לסמל. מאז שחשפה את התמודדותה עם מחלת הסרטן בקיץ 2019, מירית לא הפסיקה לשתף בעליות ובמורדות בדרך, תוך כדי ששמרה על אופטימיות ועל חיוך רחב, גם בימים הקשים ביותר.

בחודש שעבר הלכה מירית לעולמה, ורבים הגיעו ללוות אותה בדרכה האחרונה. בני משפחה וחברים הקיפו את דידי ואת שלוש הבנות המשותפות שהביאו לעולם. היום (ג') מפרסם בית החולים "איכילוב" שבתל אביב סרטון שצילמה מירית בחדר הטיפולים, וביקשה שיפורסם רק לאחר מותה.

ירית הררי חשפה לראשונה את סיפור מחלתה כאן בעמוד הפייסבוק של בית החולים 'איכילוב' וריגשה מדינה שלמה בדרכה האמיצה", נכתב בהודעה לסרטון. "בחודש יולי 2019, כמעט שנה לאחר שהתבשרה כי חלתה בסרטן סופני, היא ביקשה לסגור מעגל להשאיר כאן את מילות הפרידה שלה שיפורסמו לאחר מותה. ביום השלושים ללכתה מאיתנו, אלו מילותיה".

"שלום לכולם, אם אתם רואים את הוידאו הזה - כנראה שהפור נפל, כי הוידאו הזה נועד ליום שאחרי. תודה ענקית לאהבה שכולם הרעיפו עליי, על התפילות ועל החיזוקים. זה לא מובן מאליו בכלל", פתחה מירית את דבריה.

"זו השנה הכי יפה בחיים שלי. עברתי דברים לא פשוטים, קשים. אבל בשנה הזו קיבלתי את ההזדמנות להוציא את הטוב שבי, קיבלתי משמעות. לא ידעתי לכמה זמן... אבל המשמעות שקיבלתי בשנה הזו, לא זכיתי לה ב-51 שנים שקדמו לה. זה הדבר הנפלא ביותר מבחינתי", היא המשיכה.

"המסר הענק שאני רוצה להעביר לכולם זה לא לפחד. אני יודעת שזה לא פשוט להפנים דבר כזה, אבל זה אפשרי. תהיו באמונה שאנחנו פה ממילא לא לנצח. אנחנו מגיעים ל-60 או 70 שנה. צריך לחשוב מה המשמעות שלנו בחיים. בעיני המשמעות זו אהבת חינם, לעשות טוב, לחזק אחרים. תחשבו לפני שאתם כועסים ודעו שכל המחלות, גם הסרטן. אני באמונה שלמה שאנחנו יוצרים את המחלה, עם כעסים ותסכול שקיים בתוכנו. זכיתי להנות ואני מאחלת לכולם אהבת חינם, זה הכי הכי חשוב".