אמש (ד') נודע כי חברת התרופות אלרגן מבצעת ריקול לשתלי הגדלת חזה מחוספסים על פי הוראת ה-FDA (מנהל התרופות האמריקאי), מחשש לסכנת תחלואה בסרטן נדיר (לימפומה אנאפלסטית) - בשורה שהלחיצה לא מעט נשים בישראל, שכן מדובר בסוג נפוץ למדי בארץ.

כל כך נפוץ, שהבוקר (ה') חשפה מעיין אדם ב"חדשות הבוקר" (קשת 12) כי גם לה השתילו אותם בעבר. בשיחה פתוחה סיפרה אדם לנסלי ברדה על התקופה הקשה בחייה בה סבלה מהפרעת אכילה - דבר שהשפיע על ההתפתחות הפיזית שלה ולבסוף הביא אותה לעבור ניתוח להגדלת החזה.

"בגילוי לב אומר שאני, איפשהו שם בגיל ההתבגרות, הייתה לי איזו אפיזודה אנורקטית מה שגרם להכל לעצור, ובגיל 18 הבנתי שכבר לא ייגדל והשתלתי את אותו השתל בדיוק. שתל אנטומי זה שתל שבניגוד לשאר נותן מראה יותר טבעי".

View this post on Instagram

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

בהמשך היא הסבירה כי הידיעה הצליחה להבהיל אותה, וכמוה ודאי רבות אחרות, שלא בטוחות מה עליהן לעשות כעת. היא ביקשה מד"ר דב קליין, מנתח פלסטי שהתארח בתכנית, לנסות להרגיע את הרוחות. "מה שאולי יעזור לבנות זה שתתן יותר פרטים על השתל המדויק - וכך אולי נפחית את מספר הבנות המבוהלות. בנוסף לזה, האם מדובר במי שהושתלה לאורך כל השנים? או שזה תחום בשנים מסוימות? ולאיזו בדיקה אני צריכה לגשת?".

לדברי קליין, מומחה לכירורגיה פלסטית, הייתה המלצה ברורה: "כל אישה שעברה השתלה במשתל סיליקון, גם לפני גיל 14 - ויש לי מטופלות שעברו לפני 40 שנה - חשוב שתבוא כל שנה למנתח הפלסטי להיבדק. במקביל, עליה לגשת לכירורג שד לבדיקה תקופתית שנתית, לבצע אולטראסאונד וממוגרפיה, ובמידת הצורך לבצע את ה-MRI". 

_OBJ